נשים ועסקים / אביטל גרינבוים

אביטל גרינבוים היא ההוגה, המעצבת והיוצרת של ברבוש – מותג לביגוד אצילי פשוט וטבעי. מאז שהיא שזוכרת את עצמה אוהבת ליצור ולהתנסות במגוון מלאכות יד.

צילום: @narendra_photography

איך העסק התחיל?

"סיפורו של הברבוש מתחיל במפגש שלי עם יונתן. שמתי לב שהכיפה שחבש מוזנחת וישנה והחלטתי לעשות מעשה. כיסוי הראש הראשון שנתפר היה מצ'וקמק, אבל המשכתי לנסות ולתפור. לאחר ניסיונות רבים של חיפוש גזרה, בדים מתאימים ודרכי תפירה שונות, הצלחתי סוף-סוף להגיע לתוצר מוצלח, עם הגזרה הנכונה והתפירה המדויקת. כשהבאתי אותו ליונתן הוא אמר לי 'את קולטת מה יצרת פה?! את חייבת לצאת עם זה לעולם'. תינוק נולד! ועכשיו צריך לבחור לו שם כדי שיוכל לגדול וללכת. 'כיפה'? לא, זה הרבה יותר מכיפה. זהו אביזר אופנה, כיסוי ראש מלכותי. חשבנו על ברבש חבר שלנו שנהג לחבוש כיסוי ראש בסגנון הזה וחשבנו על המילה תרבוש – הכובע הטורקי המסורתי. וכך נוצרה מילה חדשה, ובאותו רגע קיבל התינוק שם- 'בַּרְבּוּשׁ'. באורח פלא החלו להתקשר ולהגיע 'מתברבשים', מכל רחבי הארץ והשם 'ברבוש' הפך לשגור בפי כל, עד שנדמה בטעות שזהו השם הגנרי של המוצר. כשחזרתי מהצפון לירושלים, הפך כל בית שלנו לסטודיו שלי."

כמה משפטים על העסק

"מוצר הדגל במותג ברבוש הוא ה- 'ברבוש', כיסוי ראש מלכותי ונסיכי. יש החובשים אותו ככיפה, יש שהולכים איתו ככובע, ויש כאלה שרואים בו אביזר אופנתי שמשדרג את הלוק. בנוסף, כיום אני מעצבת ווסטים, תיקי טלית ותפילין וצעיפי כותנה מיוחדים. את המוצרים ניתן לרכוש באתר או בסטודיו שלי ברחוב המעלות 4 בירושלים, וגם במספר מוקדי מכירה ביתיים ביישובים חיספין, חנתון, פרדס חנה, טירת צבי, קרני שומרון ונחושה. הברבושים גם מוצגים בבית המלאכות 'בחפץ כפיה' בשכונת עין כרם. לקוחותינו הם גברים המחפשים כיסוי ראש מיוחד, אופנתי שמשדר משהו מרענן וחדש, לצד סטייל ושיק. יש גם נשים שהתאהבו ורכשו עבור עצמן. וכמובן יש גם נשים מדהימות אשר רוצות לפנק את בני זוגן ולשדרג את הלבוש של הילדים."

ברבוש - מותג לביגוד אצילי פשוט וטבעי
צלם: יוחאי סמט
ברבוש - מותג לביגוד אצילי פשוט וטבעי
צילום: אלומה משולמי

מה מיוחד במוצרים שלך?

"המוצרים מיוצרים בעבודת יד, מלאת תשומת לב ואהבה. אני שמה דגש על שימוש בבדים טבעיים, דיוק ועיצובים מעניינים. חשוב לי שהמוצרים יאירו את האדם הלובש אותם, יגרמו לתחושת חיבור, יהיו נוחים וישמחו, וחשובה לי ההתאמה של המוצר לאדם, שירגיש נסיך."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"אם בן הזוג קשור לעסק, החליטו יחד מהם תחומי האחריות שלו תוך שיח משותף. כדאי שתחומי האחריות שלו יהיו תחומים שהוא חזק בהם, אוהב ושמח לקחת בהם חלק. נסו לא להטיל עליו רק את המשימות שקשות לכן ולבדוק איתו בעדינות אם אלו משימות שהוא ישמח להיות שותף בהם."

"סבלנות. והרבה. חשוב לראות שלא 'דורכים במקום', אבל אסור להיכנס ללחץ מזה שדברים לא קורים מהר. אם אתן בעשיה – אתן בדרך הנכונה. רק בפרספקטיבה של כמה שנים אפשר להביט אחורה ולראות כמה גדלנו."

"תשאלו את עצמכן מידי פעם – האם אני שמחה? האם טוב לי? ודייקו את העשייה כך שתשמח, תפתח ותגדל אתכן."

ברבוש - מותג לביגוד אצילי פשוט וטבעי
צילום: אלומה משולמי

לקוחות מיוחדים שיש לך כחלק מהעבודה

"כל הלקוחות שלי מעניינים ומשמחים. אבל יש לי סיפוק מיוחד מזוגות שבאים כדי 'להתברבש' לפני החתונה. הם מביאים איתם לסטודיו שלי את האור המיוחד של חתן וכלה שנמצאים ברגעים האלה של ההתארגנות לרגע הגדול. הרבה פעמים נוצר דיבור אישי ופתוח עם הזוגות תוך כדי המכירה. עם הזוגות שמגיעים אני אוהבת לשוחח על זוגיות ואהבה, יציבות ובחירה. אני משתפת אותם מניסיוני כנשואה כבר כמה שנים ושומעת מהם על התלבטויות ומחשבות שלהם על הנושא. אלו הימים שאני חוזרת הביתה מהסטודיו עם אור בעיניים ואומרת לאישי: אתה לא מבין! פגשתי היום זוג פשוט מקסים!"

איך את צומחת ממשברים?

"אני משתפת ומקבלת תמיכה מבן זוגי ומאנשים הקרובים אלי בהתחבטויות הנפש ובמשברים ומשתדלת לראות כל משבר כפוטנציאל לצמיחה."

צילום: אלומה משולמי

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את היומיום, את הרגע שבו אדם לוקח בידו ברבוש שזה עתה נוצר ומניח על הראש. באותו רגע, מתרחש קסם. הברבוש מקבל חיות והופך להיות חלק בלתי נפרד מהחובש אותו. בנוסף, תפירת הברבושים עבורי היא סוג של מדיטציה. אני אוהבת שהבד הגולמי מקבל צורה והופך לבגד. פעמים רבות תוך כדי תפירה, אני מגלה שחיוך נסוך על פניי ואני מתמלאת אושר. מרגישה במקום הנכון."

רוצות להכיר את אביטל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה