נשים ועסקים / דניאלה ביבס

דניאלה ביבס היא אמנית בעלת סטודיו לפיסול המעבירה חוגים וסדנאות במגוון חומרים. דניאלה אישה מלאת אהבה לאנשים וליצירה שהצליחה לשלב בין השניים וליצור חוויה עבור כל מי שמגיע אליה לסטודיו. היא בעלת ידע רב, הרואה זכות בהנגשת האמנות בעיקר לאנשים ללא ניסיון קודם, סבלנית, נעימה ותמיד עם חיוך. כשהיא נכנסת לסטודיו האנרגיות שלה ממלאות את החדר בשמחה.

איך העסק התחיל?

"בילדותי חשבתי שאמנים נולדים עם כישרון וזה מה שמבדיל אותם מאנשים רגילים. עם השנים למדתי שאין כך הדבר. כשעברנו לבית הראשון שלנו התחלתי לפתח את הכישרון היצירתי שלי ולאחר מס ניסיונות הצלחתי לתפור וילונות ולשפץ רהיטים ישנים שמצאנו. נהניתי מכל רגע וגיליתי שיש לי תשוקה עזה לכל סוג של יצירה ושיש לי רצון עז ללמוד. מכאן הדרך לתחום האמנות והפיסול הייתה קצרה יחסית ומהנה. בערה בי התשוקה להתנסות בחומרים שונים וביניהם פיסול בחמר, בעיסת נייר, במתכת ועוד, וכך אכן עשיתי בזמני הפנוי בביתי. לפני כ- 17 שנה עברנו מדירה בעיר לבית פרטי בישוב קהילתי ולראשונה יכולתי להקים סטודיו בו יהיה לי את המרחב להתנסות, לעוף עם הדמיון וליצור במגוון חומרים. במשך שנים הצלחתי להדביק את הסובבים אותי באהבה לאומנות וליצירה. לאט לאט מעגל המתעניינים הלך וגדל, ואיתו הסיפוק העצום שחשתי מלשתף בידע שלי אנשים אחרים באמצעות סדנאות וחוגים."

כמה משפטים על העסק

"הסטודיו מציע חוגים וסדנאות במגוון חומרים: חמר, עיסת נייר, מתכת רכה ובטון. ניתן להגיע לסדנה יומית, לחוגים במתכונת שבועית המתאימים לכל הגילים או לסדנאות לגיבוש משפחתי וחברתי – 'דייט עם אימוש' , סדנא זוגית, סבתא ונכד. בנוסף ניתן להגיע לסטודיו שלי בלפיד להתרשם ולרכוש מיצירותיי הכוללות פסלים וכלים שונים לעיצוב הבית. במהלך השנים התמקצעתי במדרשה לאומנות בבית ברל, בהדרכת אומנות לאוכלוסיות מיוחדות ורגילות, בסטודיו של מיכל קורן בתחום החומר ואת העבודה והיצירה בכל השאר החומרים למדתי לבד מניסיונות."

דניאלה ביבס סטודיו לפיסול חוגים וסדנאות

מה מיוחד בתהליך איתך?

"בחוגים ובסדנאות שאני מעבירה בסטודיו כל אחד יוצא עם יצירה שהוא אוהב וגאה בה. הייחודיות בסדנא שלי היא היכולת להעביר את המקצועיות והמיומנות בעזרת טכניקות קלות ונגישות כך שכל אחד יכול לפסל – גם מי שלא נגע בחמר מעולם. ההשראה של המשתתפים מגיעה מפרי דמיונם ומרעיונות שראו וצילמו ואני מצידי מאפשרת להם לעוף עם היצירתיות שהם מביאים ולומדת גם דרכם. אני מאמינה שכל מי שנוגע בחמר ימצא את החיבור שלו ואת המקום היצירתי שהוא רק שלו. כי שכשאתה לומד לגעת בחומר, אתה מגלה על עצמך דברים חדשים."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לא לוותר על זמן איכות עם עצמך. השתתפי בחוג שיעשה לך טוב בחברה נעימה לפחות אחת לשבוע. כשאת עושה טוב לנשמה שלך זה מקרין לכל הסביבה שלך – בבית, בעבודה ולכל המעגל חברתי שלך."

"חלומות נועדו להגשמה – אל תוותרי עליהם. עשי כל שביכולתך לקדם את החלום ואל תחיי בתחושת החמצה. את הדוגמא הטובה ביותר לילדייך. הבנים שלי מאוד גאים בדרך שעשיתי, למרות שזה לקח זמן."

"השתחררי מחברויות לא מקדמות ומתישות – הבחירה שלי היא להסתכל רק על הטוב, בסופו של יום זה מה שמניע אותי לעשייה."

חוויה מעניינת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"היו לי מספר שיחות ארוכות ומעניינות עם אישה שהכרתי דרך פרסום לחוגים. באחת השיחות היא ספרה לי שהיא מתנדבת בעמותת 'מנדלת הלב' לחולי סרטן ובני משפחתם והציעה לי להתנדב שם. שמחתי מאוד על ההזדמנות, נפגשתי עם האחראית על החוגים שם ובשנה הבאה אעביר בעמותה זו סדנאות אומנות."

איך את צומחת ממשברים?

"אני מרשה לעצמי להתפרק ולא רואה בזה חולשה. אני משתפת את בן זוגי תוך חיפוש פתרונות וחישוב מסלול מחדש. אני מתחזקת כשאני נכנסת לסטודיו עם מוסיקה… ונותנת לחמר לעשות את העבודה. החמר הוא תרפיה לגוף ולנשמה, המגע בו מנקה את הראש ומרגיע."

דניאלה ביבס סטודיו לפיסול חוגים וסדנאות

דניאלה ביבס סטודיו לפיסול חוגים וסדנאות

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את המפגש עם אנשים, את היכולת לבטא את עצמי, את הפיסול בחמר ואת הצפייה בזמן האיכות של המשתתפים עם עצמם. אני אוהבת לראות את התוצרים ובמיוחד את הבעת הפנים של אנשים סקפטיים ללא ידע וניסיון כאשר הם מסיימים את היצירה."

רוצות להכיר את דניאלה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה