נשים ועסקים / דנה הדר

דנה הדר היא מעצבת הום סטיילינג שאוהבת ויודעת לגרום לאנשים להרגיש טוב בבית שלהם. היא תל אביבית בנשמה, חיה אסתטיקה, עיצוב ויצירה, חובבת בישול וגידול עציצים.

צילום: שירי גרופר

איך העסק התחיל?

"ההתפתחות העסקית שלי, באופן לא מפתיע, הייתה מקבילה לשינויים שעברתי בחיים האישיים שלי לאורך השנים. אבל זה תמיד היה ונשאר סביב עיצוב ויצירה. למדתי עיצוב טקסטיל בשנקר ומשם המשכתי לסטודיו של כיתן כמעצבת מצעים ומגבות. יותר מאוחר, כשילדתי את התאומות שלי, החלטתי שאני רוצה להישאר איתן בבית כמה שיותר ופתחתי את פיטוטי. בהתחלה מכרתי תמונות שעיצבתי ויותר מאוחר פתחתי את חנות האטסי שלי, של קבצים להורדה ויצירה של מוצרי נייר לחגים ומסיבות. לפני כשנתיים עברנו לבית חדש ושיפצנו אותו. תהליך השיפוץ, שהוא סבל להרבה אנשים, היה בשבילי תענוג. זה הדליק אותי על כל התחום הזה."

כמה משפטים על העסק

"אני מעצבת הום סטיילינג (מלבישת בתים), ועוזרת למי שרוצה להרגיש יותר טוב בסביבה היומיומית שלו, ואין לו מושג איך לעשות את זה לבד. אני מציעה מגוון מסלולי עיצוב שמותאמים לצרכים שונים ותקציבים שונים. אבל אין ספק שהפרויקטים הכי מספקים מבחינתי הם אלו שאני מלווה לאורך כל התהליך, מתכנון הקונספט העיצובי, דרך ליקוט כל רהיט ופריט, ועד שהתמונה האחרונה תלויה."

דנה הדר מעצבת הום סטיילינג
צילום: דנה הדר

מה מיוחד בתהליך איתך?

"מפידבקים שאני מקבלת מלקוחות אני שומעת שמה שמיוחד מבחינתם בעבודה איתי זו ההקשבה שלי. ההקשבה לצרכים שלהם, לחלומות שלהם, לתקציב שלהם. המומחיות שלי היא קודם להקשיב ואז לחפור ולחפש עד שאמצא את הפריט המתאים ללקוח המסוים הזה. חשובה לי ההתאמה של העיצוב ללקוחות כי זה הבית שלהם והם צריכים לשבת בבית, להסתכל מסביב ולהרגיש שזה 'וואו' וזה שלהם."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"שינויים ובלת"מים קורים על בסיס יומי אז להשאיר מקום לגמישות, בעיקר מחשבתית. ולא לרדת על עצמך (כמו שלנו הנשים יש נטייה לעשות) אם לא הצלחת לעמוד בכל המשימות שלך."

"כשעובדים מהבית – לא נוגעים בבית! לא כלים, לא כביסות, לא סידורים, כלום! משאירים הכול לאחה"צ."

"אני כל הזמן לומדת אבל אין ספק שהקורס הכי מוצלח שלקחתי לאחרונה היה של סיון קונוולינה. זה קורס למעצבות ומלבישות פנים שנוגע בכל הדברים שלא מלמדים במכללות העיצוב: התנהלות עסקית, תמחור, מתודיקה. הכי בסיסי וחשוב לכל מעצבת."

דנה הדר מעצבת הום סטיילינג
צילום: דנה הדר

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"בא לי להיות קיטשית ולהגיד שכולם! כל אחד ואחד מהבתים והמשרדים שנגעתי בהם. זה תהליך מרתק, את פוגשת אנשים, נכנסת לחיים שלהם, מלווה אותם בתהליך מאוד רגשי, שהרבה פעמים מפחיד אותם או שהם מרגישים שהוא גדול עליהם. לאחר שכל פרויקט מסתיים אני מבקשת למלא משוב והתגובות כל כך ממלאות וגורמות לי להבין שעשיתי שינוי בחיים של אנשים! אז אם להיות מדויקת, זה שאנשים עפים על התוצאה – זה ה'וואו אפקט' שלי."

איך את צומחת ממשברים?

"משברים זה דבר משתק. הנטייה הטבעית, של כולנו אני חושבת, היא להיעצר. אז אני נותנת לזה כמה שצריך, אבל כדי לצאת מזה, אני משתדלת מאוד להיות בתנועה. בתקופות חלשות למשל, אני פשוט עובדת חזק יותר על פרסומים ברשתות החברתיות, מכינה כל מיני חומרים שיעזרו לי בעבודה מול לקוחות ומעלה טיפים ופרויקטים חדשים לאתר שלי. וכמובן, מנצלת את הזמן ללמוד דברים חדשים. יש לי שלט על לוח ההשראה בסטודיו שלי "Mistakes are success in progress". לפעמים כשאני נתקלת במשהו שאני לא מנוסה בו, זה יכול לעצור אותי. השלט הזה מזכיר לי שאין מושלם, שמותר לעשות טעויות, כי רק ככה לומדים ומתקדמים. זה שכר הלימוד והמחשבה הזו מניעה אותי."

דנה הדר מעצבת הום סטיילינג
צילום: דנה הדר

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת להרגיש שאני עוזרת לאנשים. שאני פותרת להם בעיות בסביבה המידית שלהם וגורמת להם להרגיש בבית. אני יודעת שאסתטיקה כערך נשמע משהו מאוד רדוד. אבל אנשים שעוברים את התהליך הזה מבינים פתאום כמה זה מחזיר לנו, איך זה גורם לנו להרגיש יותר טוב, יותר נעים… לפעמים מבלי שניתן להסביר במילים אפילו למה. כמו חיבוק או צחוק, זה משפיע ישירות על הוול ביינג שלנו. האסתטיקה של החלל שמקיף אותנו בחיי היומיום, משפיעה על ההרגשה שלנו בין אם אנחנו מודעים לזה ובין אם לא, וזה מדהים בעיני."

רוצות להכיר את דנה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה