נשים ועסקים / הילה רוזנברג

הילה רוזנברג היא עובדת סוציאלית עם M.A ביישוב סכסוכים, העוסקת בגישור משפחתי, ליווי נשים וגברים בתהליכי פרידה ובתיאום בין הורים גרושים המצויים בקונפליקט, במטרה לסייע להם לנהל הורות משותפת מיטיבה לילדיהם. הילה מנהלת את קהילת הפייסבוק "תיאום הורי- בשביל הילדים", כותבת בלוג בתחומי עיסוקה ומנחה סדנאות "בשביל הילדים" להורים גרושים.

הילה רוזנברג גישור משפחתי
צילום: אייל מרילוס

איך העסק התחיל?

"העסק שלי הוא ביטוי של מגוון תפקידים קודמים בהם עסקתי. כעובדת סוציאלית עסקתי בחקירות ילדים, שם נחשפתי לראשונה להשפעה המאסיבית שיש לתהליכי גירושין על ילדים. לאחר מכן עבדתי תקופה קצרה כעובדת סוציאלית לסדרי דין, במהלכה התחדדה בתוכי ההבנה שסיוע במצבי משבר, ובפרט במשברי גירושין, זו העבודה המדויקת עבורי. הגישור ובניית ההסכמות בין ההורים הם רק המעטפת של העבודה. מבחינתי האידיאולוגיה האמיתית היא הסיוע לילדים, המצויים פעמים רבות בתווך בין הוריהם וחווים פגיעות נפשיות קשות המשליכות לאחר מכן על מגוון תחומים בחייהם. יותר ויותר אנשים מתגרשים היום וזו כבר עובדה מוגמרת; השאלות המהותיות בעיני הן איך בוחרים לסיים את הפרק הזוגי עם כמה שפחות פגיעה בילדים, ובאותה נשימה איך ממשיכים את הפרק ההורי יחדיו בצורה הטובה והנעימה ביותר."

כמה משפטים על העסק

"השירותים שאני מציעה בעסק שלי הם כאמור גישור לגירושין, גישור ובניית הסכמות בתוך המשפחה, ליווי רגשי בתהליכי פרידה, ייעוץ ממוקד בתהליכי תסקיר סעד ותיאום הורי. בנוסף אני מנחה קבוצות בשיתוף עם פסיכולוגית חינוכית, איתה אני גם מנהלת קבוצת פייסבוק העוסקת בתיאום ההורי לאחר הגירושין ובשלל סוגיות המעסיקות אנשים שעוברים גירושין בקונפליקט גבוה. השירות שלי מקיף את כל התקופה המורכבת שאדם עובר לפני, במהלך ולאחר הפרידה."

מה מיוחד בגישה שלך?

"הגישה שלי דוגלת ברווחת הילד. האני מאמין שלי והסיבה בגינה אני עוסקת בתחום היא השאיפה שלי שייגרם כמה שפחות נזק לילדים החווים גירושין של הוריהם. לצערי פעמים רבות הילדים נפגעים במהלך הדרך, ואף במקרים רבים מהווים כלי משחק ציני בידי הוריהם. אני מאמינה שבעזרת הכוונה, הכלה רגשית, ייעוץ מדויק וסיוע להורים לראות את התמונה הגדולה, אפשר להפוך את המשבר המשפחתי להזדמנות אמיתית לצמיחה ולריפוי. אני בעד שאנשים ימצו את הפוטנציאל האמיתי שלהם, יחיו כפי שהם רוצים לחיות ולא יישארו במערכת יחסים שאינה בריאה או מיטיבה איתם. השאלה היא איך רואים את הילדים בתוך הבחירה הזו, ואיך באמת מתחברים לצרכים האמיתיים שלהם בתהליך."

הילה רוזנברג גישור משפחתי
צילום: עידו מלר

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לא לעשות מה שמרגיש לא נכון בבטן. אני מאמינה שאנחנו מחוברות בצורה אינטואיטיבית לרצונות שלנו, ויודעות בבטן מה נכון לנו עסקית ומה לא. אם כבר עשינו את הצעד הגדול הזה ויצאנו לעצמאות, עדיף שלא נהיה בחוויה של 'חייבות' אלא בחוויה של 'בוחרות' מבחינת הקריירה שלנו."

"ניהול זמן נכון. עבודה עם יעדים, מטרות ומשימות. הכל כתוב, הכל מסודר, הכל מדויק. אחרת שום דבר לא יצא לפועל."

"שיתופי פעולה. להשקיע מחשבה טובה במי אנחנו בוחרים לשתף איתו פעולה, כי כשזה טוב זה מצמיח וכשזה רע זה מאוד מוריד. גם פה, להקשיב לבטן."

חוויה מעניינת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"לאחרונה אני ושותפתי לתיאום ההורי פיתחנו את הסדנה שלנו 'בשביל הילדים'. עבודה יחד ופיתוח סדנה הן בעיני הזדמנויות להתפתחות, ללמידה משותפת ולהעמקת הקשר המקצועי והאישי גם יחד. הסדנה היא פרי של האידיאולוגיה המשותפת שלנו, והיא משלבת כמה נקודות מבט מפרופסיות שונות ולכן יש בה המון ערך ללקוחות. אנחנו מאמינות שבשביל לדבר על תקשורת בריאה ומיטיבה, צריך גם לדגמן אותה – עבודת הצוות בינינו היא משלימה ובעיקר כיפית, ואני חושבת שהיא מסייעת גם להורים לחוות מודלינג לתקשורת טובה ומכבדת."

איך את צומחת ממשברים?

"צמיחה ממשברים זה ה'בייבי' שלי. אני חושבת שלכל משבר צריך לתת מקום. להיות בו, להרגיש אותו, לחוות אותו ולא להדחיק או לדפדף. זה נשמע קלישאתי, אבל זה כל כך נכון – בכל אחד מהמשברים טמונה הזדמנות, כל חוויה שאנחנו עוברים היא משהו שאפשר ללמוד ממנו, אבל בשביל זה צריך להעז להתבונן גם בחלקים הקשים באותנטיות ובכנות פנימית. אני באמת מרגישה שככל שאדם מתחבר לחלקים האותנטיים שבתוכו, הוא הופך להיות סלחן יותר קודם כל כלפי עצמו, ואז כתוצאה מכך גם לסביבה. חמלה היא לא מילה גסה, היא משהו שכולנו צריכים לתרגל אותו יותר, ואני תמיד מנסה להתייחס גם לעצמי באותה חמלה וסלחנות כמו שאני ממליצה לאנשים להתייחס אחד לשני."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את המפגש עם אנשים, ואוהבת לראות אנשים זזים מנקודה A לנקודה B, צומחים ממשברים ומדייקים עבור עצמם ועבור התא המשפחתי שלהם מה באמת חשוב."

רוצות להכיר את הילה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, לדף העסקי ולקבוצת הפייסבוק שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה