נשים ועסקים / חני גרוס

חני גרוס היא אומנית קליגרפיה בעלת ניסיון של מעל 15 שנה. את תחום הקליגרפיה חני הכירה ולמדה לעומק במהלך לימודיה האקדמיים לעיצוב גרפי במכללת אמונה בירושלים. היא התאהבה בתחום, ומאז מגלה עולמות, עוברת התנסויות ומוציאה עוד ועוד מוצרים לשוק. רוב העבודות הן בהזמנה אישית לפי בקשת הלקוחות.

צילום: מוריה גרוס

איך העסק התחיל?

"עוד לפני שהתחלתי ללמוד עיצוב גרפי אהבתי מאוד לכתוב, אך לראשונה נחשפתי לקליגרפיה בעקבות חברותי שהשתתפו בחוג קליגרפיה בביה"ס היסודי. כשגיליתי את קורס הקליגרפיה בלימודי האקדמיה התאהבתי בו ומאז ועד היום, בכל הזדמנות אני יוצרת ואין שבוע ללא יצירות חדשות. עם הזמן התחלתי להראות את עבודותיי לחברים ומשפחה, והם אמרו שיש לי כשרון גדול ומיוחד, אז החלטתי להקשיב להם וללב שלי ובחרתי לרוץ עם החלום הזה קדימה ולהקים עסק בו אוכל ליצור בקליגרפיה גם עבור אחרים, וכל זה כדי להוסיף תוכן, ערך ויופי לעולם."

כמה משפטים על העסק

"לעסק שלי קוראים Chani's Calligraphy, עיקר עיסוקי הוא עבודות יד בכתב קליגרפי, שזה כתב יד מסוגנן (כתב של סופר סת"ם הוא דוגמה לסוג של קליגרפיה) על פי הזמנת הלקוח. המוצרים שלי רבים ומגוונים וביניהם: תמונה לבית עם ערך ותוכן, תופי מרים, מתנות לכל אירוע ( לידה, ברית, אירוסין, יום נישואין), ברכת כלה, כתובה. ניתן לפנות אליי באמצעות עמוד הפייסבוק או האינסטגרם וגם בטלפון 052-5536891, כדי לבחור את היצירה המדויקת והמתאימה ביותר עבורכם. הלקוחות שלי הינם גברים ונשים עם חיבור למסורת ישראל ולשורשים יהודיים שמחפשים עבודת יד ייחודית ומקורית, בעלת ערך וברמה גבוהה."

חני גרוס היא אומנית קליגרפיה

מה מיוחד בעבודות שלך?

"ראשית כל העבודות שלי כולן ייחודיות ומקוריות ונעשות בעבודת יד, מוקפדות ומכל הלב. החיבור שלי והאהבה לעבודות הם מעבר למילים וזה בא לידי ביטוי בתוצר הסופי. בתהליך העבודה אני קשובה, מאזינה, מדייקת ומוציאה את המקסימום כדי לקבל תוצר הכי טוב שיש. החלק המעניין הוא כשמגיעים אלי לקוחות עם סיפורים מרגשים, שמחפשים מתנה 'אחרת' ומיוחדת שלא רואים כל יום ובכל מקום."

טיפים לנשים עצמאיות:

"משפחה – מעל ומעבר להכל, קודם כל משפחה ממנה שואבים כוחות, זה המקור להכל."

"שפע – להיות במודעות, בפתיחות, הקב"ה מחכה וכל כך רוצה להרעיף עלינו ולתת, אנו רק צריכים להיות במקום של לרצות ולקבל את כל השפע."

"נתינה – לפתח את הלב תמיד. לפרגן, להוסיף טוב, אני מאמינה שנתינה גדולה יותר מקבלה, הנותן מקבל בנתינתו הרבה מעבר למה שיקבל המקבל ובנוסף זה פתיחה לקבלה, ברגע שנהיה פתוחות לתת באמת ומהלב – זה יחזור אלינו בכפל כפליים. אין תחרות על השפע הקב"ה מדייק לכל אחד בדיוק מה שמגיע לו, אז לא נפרגן? נאיר ונשמח את העולם?"

חני גרוס היא אומנית קליגרפיה

חני גרוס היא אומנית קליגרפיה

חני גרוס היא אומנית קליגרפיה

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"אבא שלי חלה בקורונה, היה במצב קשה מאוד, התפללנו וניסינו לעשות כל מה שאפשר אבל הרגשתי שצריך לעשות עוד משהו טוב בשבילו. פרסמתי שאני מחפשת זוג שמתחתן עכשיו (בזמן הקורונה) כדי לשמח חתן וכלה – רציתי לתרום לזוג כתובה – בחינם, ללא שום תמורה. בסוף הוספתי בקשה קטנה, אם יוכלו להתפלל על אבא ביום חתונתם ומצאנו זוג מהמם שהתחתן וקפץ על ההצעה. בשבוע שלאחר החתונה כשקבלתי את התמונה של הזוג עם הכתובה, ממש באותו היום המצב של אבא השתפר והוא קם על הרגליים!"

איך את צומחת ממשברים?

"קודם כל נמצאת במשבר, חווה אותו, נותנת לעצמי זמן להרגיש ולכאוב את המשבר. אחר כך חושבת חיובי, משוחחת עם בעלי, משפחה קרובה, חברות ובעיקר משתפת, מנסה להתאושש ולחשוב קדימה. פונה לקב"ה בתפילה – הדבר הכי חזק ויודעת ומכוונת שכל הטוב שהקב"ה מתכנן לי – יתקיים ושאזכה גם לראות ולהרגיש את זה."

חני גרוס היא אומנית קליגרפיה

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את החיבור האמיתי של הנשמה ושאני מוציאה את זה החוצה לתוך דף, זו ההנאה האמיתית שלי בעבודה. הסיפורים מאחורי ההזמנות, החוויות והרגשות של כל סיפור ממלאים ומרגשים כל כך! אני גם אוהבת את השקט שלי, האהבה לעשיה ליצירה והתוצרים המדהימים."

רוצות להכיר את חני קצת יותר? מוזמנות להיכנס לחנות, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה