מה חוסם אותנו כנשים להצליח / גלי וולפה מראיינת את קרן רביב

 גלי וולפה לומדת בכיתה י"ב, ובוגרת תוכנית יוניסטרים, תכנית לפיתוח וקידום נוער בפריפריה בתחומי היזמות העסקית והחברתית. בימים אלו גלי לוקחת חלק בתכנית בוגרים של יוניסטרים, קורס אלפא של  Jolt, ובמסגרת הקורס קיבלה משימה לראיין מנהל מוצר של חברה שהיא אוהבת ומאמינה בסטארטאפ שלה. כך הגיעה גלי לקרן רביב, וראיינה אותה. מוזמנות לקרוא את הראיון של גלי עם קרן.

קרן רביב
צילום: פגי פייקר

רק ללכת ולעשות – מה חוסם אותנו כנשים להצליח?

קרן רביב, יזמית ואשת קריירה מצליחה, מספרת את סיפורה ואת העצה שלה לנשים שבינינו. קרן היא סמנכ"לית מוצר ב-Dario Health , מנטורית ויזמית שהקימה במו ידיה שני מיזמים: She'z ו- Whizor.

ראיתי שרוב הקריירה שלך עסקה בתחום הפרודאקט. יש סיבה מסוימת? יש משהו שבאמת משך אותך לתחום הזה?

כבר מגיל קטן הרגשתי צורך כמעט אובססיבי לנסות לשפר דברים, לראות איך אפשר להפוך אותם לטובים יותר. זה הגיע מהמקום המאוד הסקרני הזה, מן סוג של ביקורתיות שאומרת איך אפשר לבוא ולשפר, זה הכי מילדות אצלי. אם הייתי רואה דברים על קופסאות ואריזות של חברות או אם היו פגמים, הייתי כותבת לחברות – למשל לאוסם ולשטראוס – איך אפשר לשפר ולתקן. אני מאוד שמחה להגיד שמצאתי את עצמי, איכשהו הגעתי לזה, לא יודעת אם להגיד אם זו אינטואיציה או שפשוט הלכתי אחרי מה שאני חושבת שנכון לי. השתלבתי והתחלתי מהמקומות הכי ג'וניורים שיש ולאט לאט התגלגלתי. זה תהליך ואני מתה על זה.

מה הביא אותך להקים את המיזמים שלך?

שוב פעם זה בא ממקום פנימי של צורך לשנות או להוסיף משהו. פשוט להיות, ולעשות את הדברים שחשבתי שנכון להביא אותם. זה מעניין לחשוב על זה, כי כל פעם שהתחלתי, לא פחדתי מכלום, ואני עדיין מחשיבה את עצמי כמישהי שלא מפחדת. אני חושבת שצריך להיות משהו פנימי כזה שאומר לכי תשני, או לכי תעשי לפי מה שאת חושבת, ופשוט להתחיל את זה. אני לא מאלה שעכשיו יושבות וקודם כל חושבות על הסיכונים, או מה יהיה, אני קודם כל רצה קדימה. זה לא שאני ישר מוציאה מוצרים. אני בודקת, מבצעת בדיקות לפני, אבל אני כבר מניעה את התהליכים, אני לא כל היום יושבת וחושבת על המה יהיה ואולי לא יאהבו ועל מה יאמרו.

את חושבת שהניסיון שלך כמנהלת מוצר עזר לך להקים את החברות האלה?

אני חושבת שבעיקר בשלבים ההתחלתיים העובדה שהייתי גם מנהלת מוצר במהות שלי וגם מנהלת עסקית אפשרה לי להתניע תהליך מהר יותר. הייתי פחות תלויה באנשים. אני חושבת שבסוף צריך לתרגם חזון עסקי למוצר, בסוף צריך להוריד לקרקע. כלומר, כאשר היה לי משהו בדמיון לא הייתי צריכה להתעסק רק בתיאורים אלא ממש יכולתי לבוא ולאפיין אותו ולרדת לרזולוציות שאולי אנשים אחרים לא היו יורדים אליהם.

את התפקיד שלך ב- Dario Health התחלת השנה בספטמבר, איך זה להתחיל תפקיד חדש בתקופת הקורונה?

אני יכולה להגיד לטובת Dario שיש להם תוכנית אונבורדינג מעולה לתוך החברה, בה יש תהליך מסודר של טריינינג, ומלמדים אותך בצורה מאוד אינטנסיבית. בתקופת זמן קצרה, הכרתי את האנשים, את הנפשות הפועלות, ידעתי למי לפנות, מה עושים. זה תהליך למידה, עוד מכשול ושלב בחיים.

קרן רביב

מה העמדה שלך בנוגע לשילוב נשים בתעשייה?

בניהול הגבוה אין הרבה נשים בכלל, בטח שלא מנכ"ליות. כשהולכים לפגוש משקיעים, את פוגשת בעיקר גברים, כי אין כמעט משקיעות. די בודד בהיבט הנשי, להיות יזמת בעולם מאוד גברי. זה נושא סופר חשוב בשבילי, חשוב לי קודם כל שיהיה גיוון בצוות, שיהיו גם גברים וגם נשים, אבל במיוחד חשוב לי לעודד נשים לבוא ולעשות, לא לפחד.

אף אחד לא אמר שהקריטריונים של השוק לא ניתנים לשינוי או להגדרה מחדש לפי קריטריונים שמתאימים גם לנשים. לכן, לא לקבל שום דבר כמובן מאליו, אני באמת חושבת שכל אחד צריך לעשות מה שנכון לו. אני מעודדת נשים רק ללכת ולעשות, כל אחת לפי מה שמתאים לה.

איזה מסר היית מעבירה לנשים צעירות שלא בטוחות ביכולת שלהן להצליח?

קודם כל הייתי אומרת לכו לעשות. אני חושבת שאחת הסיבות שבגללה נשים רבות לא מתחילות היא חוסר ביטחון, אבל לכולם יש חוסר ביטחון. אני חושבת שהמסר צריך להיות פשוט לבוא ולעשות. אי אפשר לחכות עד שיהיה לך עכשיו מאה אחוז ביטחון או עד שתדעי משהו בוודאות מלאה ורק אז לעשות אותו. על מנת להצליח צריך להפשיל שרוולים, להיכנס למים, להתנסות, הביטחון יגיע אחר כך. לפעמים הסיבה לכך שאנחנו יושבים בבית וכל הזמן חושבים, כאילו הראש יותר עסוק מהעשייה, היא כי אנחנו מפחדים לא להצליח. במיוחד אצל נשים, זה מאוד חזק. כאילו משהו בתוכנו אומר לנו שאנחנו צריכות לדעת במאה אחוז שזה יצליח ורק אז אנחנו ניגש ונעשה, ואני קצת בדעה אחרת. אני פשוט אומרת יאללה, לא לחכות לאף אחד ובטח לא לחכות לאישור. לקפוץ למים.

כיזמית צעירה אני מחפשת תמיד אנשים לשאת את העיניים אליהם וללמוד מהם. קרן רביב מציינת נקודה מאוד חשובה, חשוב להתחיל, חשוב לנסות, חשוב לקפוץ למים. הראיון עימה היה מלמד ומעורר השראה. אני סקרנית מאוד לדעת, לאן עוד פניה מועדות ומה עוד תעשה בחייה.

 

יש לך עסק ותרצי לתת את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

רוצות לקרוא פוסטים אורחים נוספים בנושאים שרלוונטיים ליום יום של כולנו? כל הפוסטים הקודמים כאן.

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה