נשים ועסקים / עדי עפר קדם

עדי עפר קדם היא יוצרת בנייר ובעלת סטודיו Hearts&Crafts. אחרי מספר שנים בהן עסקה בתחום השיקום התעסוקתי והייתה אחראית על הקמת מיזמים חברתיים (חנות "כלים שלובים", סטודיו "כלי קאסו") החליטה עדי ללכת אחר חלומה והקימה סטודיו לעיצוב ויצירה בו היא מעבירה הלאה את אהבתה למחזור ולנייר.

עדי עפר קדם יוצרת בנייר ובעלת סטודיו Hearts&Crafts.
צילום: יפעת גולן

איך העסק התחיל?

"אחרי תקופה לא פשוטה מבחינה מקצועית החלטתי לעזוב תפקיד ניהולי בעמותה. הרגשתי שהגיע הזמן עבורי לצאת לדרך עצמאית ולהגשים את עצמי וחיפשתי דרך בה אוכל להישאר זמינה ונוכחת בחיי ילדיי וגם להתפתח מקצועית. החלטתי להעז ולקפוץ למים ואת הסדנאות הראשונות העברתי בסלון ביתי שהפך לתקופה לחלל יצירה די מבולגן ומלא חומרים וציוד. לאחר מספר חודשים עם תמיכה ועידוד מבן זוגי ומשפחתי הסבתי חלל בצמוד לבית לסטודיו."

כמה משפטים על העסק

"כשהקמתי את הסטודיו דמיינתי מקום שיהווה השראה ויעודד ביטוי יצירתי לכל מי שיגיע אליו. יצרתי חלל חם, צבעוני ואקלקטי בו משולבים אוספים שלי של וינטג' וספרים ישנים. אני מעבירה סדנאות בהן אני מלמדת טכניקות שונות ליצירת אלבומים ויומנים בתוך ספר ישן, עבודה עם שאריות ושכבות נייר, שילוב חומרים שונים בשימוש חוזר לצד היכרות ועבודה עם ציוד סקראפ מקצועי. בנוסף, אני מעבירה בסטודיו סדנאות פרטיות בהזמנה למשפחות, חברות ועוד. בשנה האחרונה התחלתי להעביר גם חוגי יצירה לילדים וזה מסב לי אושר רב. בסטודיו מתקיימות אחת לתקופה סדנאות אורח של יוצרים שונים ובקרוב אשיק שירות חדש של סטודיו פתוח אליו אפשר יהיה להגיע וליצור לפי בחירה."

עדי עפר קדם יוצרת בנייר ובעלת סטודיו Hearts&Crafts.
צילום: סטודיו ליאן מונין
עדי עפר קדם יוצרת בנייר ובעלת סטודיו Hearts&Crafts.
צילום: דרור גולן

מה מיוחד בגישה שלך?

"היצירה שחררה בי מקומות של ביקורת עצמית ופרפקציוניזם, סייעה לי להתחבר אל עצמי פנימה ומאד הרגיעה אותי. את הסטודיו הקמתי מתוך רצון עמוק להעביר את אהבתי ליצירה חופשית בעבודת יד, מנוטרלת מביקורת עצמית. כל אורח שמגיע אלי לסדנה הוא עולם ומלואו, וחשוב לי להעניק לו חוויה של שחרור ורוגע, חדוות יצירה והנאה מחוסר שלמות שהוא עבורי השלם. יצירה בעיני היא ביטוי פנימי לנשמה ומביאה אתה שמחה. אני יוצרת עבור כל משתתף בסדנה קיט עשיר בעבודת יד עם דפים בעיצוב מקורי שלי ומשלבת בו קישוטים וחומרים שאספתי במשך השנים. יש לי חיבור חזק לנוסטלגיה ולעיצובים ישנים, מפות, דפי ספרים וגלויות ישנות, כפתורים, בולים ועוד. מחזור ושימוש חוזר בחומרים הם חלק בלתי נפרד בתהליך היצירה שלי."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"חמלה – ללמוד לסלוח לעצמך. גם בתקופות שמרגישים פחות יצירתיים ופרודוקטיביים. ללמוד לשחרר ולהמשיך הלאה. לא להיתקע ולהתקדם."

"למידה והתחדשות – כל הזמן ללמוד, להתפתח, לשאול שאלות. אני קוראת ולומדת המון טכניקות ונושאים שמעניינים אותי דרך הרשתות ודרך היוטיוב."

"ניהול זמן – עד היום זו נקודה שאני עדיין עובדת עליה וזה לא תמיד קל עבורי. אני תזזיתית מטבעי,  עושה לפעמים כמה מטלות במקביל ולמדתי שניהול זמן ברמה יומית עם לו"ז כתוב ותעדוף של משימות מארגן לי את הראש."

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"תמיד הייתה בי רגישות מיוחדת לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. זכיתי במסגרת עבודתי הקודמת ללוות נפגעי נפש בתהליך השיקום התעסקותי והחזרה לשוק העבודה הפתוח. אחת לתקופה אני בוחרת להעביר סדנאות בהתנדבות לפי צורך למשפחות של ילדים עם צרכים מיוחדים. זו חוויה מדהימה עבורי שממלאת אותי בכל פעם מחדש בהתרגשות ושמחה."

עדי עפר קדם יוצרת בנייר ובעלת סטודיו Hearts&Crafts.
צילום: עדי עפר קדם
עדי עפר קדם יוצרת בנייר ובעלת סטודיו Hearts&Crafts.
צילום: עדי עפר קדם
צילום: עדי עפר קדם

איך את צומחת ממשברים?

"משברים מחזקים אותי. היום יותר מתמיד אני לומדת לנשום עמוק, לתת להם להיות ומזכירה לעצמי שהם חולפים."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני קמה בבוקר לעבודה שהיא הביטוי הכי מדויק עבורי ומאושרת מכל דקה. אחרי לא מעט שנים של התלבטויות ותהיות אני מרגישה שאני במקום הכי טבעי ונכון לי. אני מתרגשת כל פעם מחדש ממפגשים חדשים עם נשים שמגיעות אלי לסטודיו וחלקן הפכו לחברות נפש."

רוצות להכיר את עדי קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה