נשים ועסקים / זוהר סיארה

זוהר סיארה היא צלמת הריון וניו בורן בעלת גישה אישית. זוהר רואה את הצורך האישי של כל אחת, היא סבלנית וגישתה הנעימה והקלילה גורמת למצולמות להיפתח וגם להנות מהצילומים.

איך העסק התחיל?

"העסק התחיל לפני כשבע שנים, כשהייתי בהריון. הרגשתי שמשהו בוער בי לצאת החוצה ולצלם."

כמה משפטים על העסק

"העסק מתמקד בצילומי הריון, ניו בורן ומשפחה וכולל צילומים בטבע או צילומים בבית על פי בחירה ובהתאמה אישית לכל אחת. רוב הלקוחות שלי הן נשים, רובן בהריון ורוצות לתעד את התקופה הזו שכל כך משמעותית עבורן. עיקר השירותים שלי הם צילומי הריון, צילומי משפחה, צילומי נשיות, צילום בטבע וצילום לייף סטייל."

זוהר סיארה היא צלמת הריון וניו בורן
צילום: זוהר סיארה

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני מאמינה שיש להתייחס אצל כל מצולמת למה שחשוב לה. בשיחת טלפון ראשונית אנחנו מבינות ביחד מה חשוב לך, מה היית רוצה לקבל, היכן תרצי שיהיה הדגש, מה את אוהבת יותר ומה פחות. הדבר שהכי חשוב לי בצילומים הוא את, אני מאמינה שלכל אחת יש את הרצונות ואת הדברים שחשובים לה ולכן חשוב לי להגיד לך שזה המקום בו את יכולה להרגיש בנוח להגיד מה חשוב לך ומה היית רוצה לקבל. מבחינתי כל אחת היא אחרת וכל אחת מביאה וייב שונה ואנרגיה שונה וגם כאן כל היופי וכל השוני שבתמונות. כי בעצם התמונה היא ייחודית לך. לאופי שלך ולקצב שלך. המטרה שלי היא לצלם כאשר מי שמולי תרגיש הכי בנוח והכי טבעית ולכמה רגעים תשכח שאני שם, מצלמת אותה."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"את יודעת מה הכי טוב והכי נכון עבורך. הדבר היחיד שאת צריכה הוא זמן לבד, בשקט כדי לברר את הדברים ולעשות סדר. ואין זמן נפלא יותר מעכשיו!"

"אמונה, אמונה עצמית במי שאני, במה שאני ובמה שיש לי להציע לעולם, המטרה תמיד צריכה להיות גדולה יותר מעשיית כסף ומרווחיות."

"להסתכל מעט אחורה להיזכר איפה הייתי ואיפה אני היום, לראות את כברת הדרך שכבר עברתי, זה נותן פרופורציות אמיתיות ומוטיבציה להמשך הדרך."

זוהר סיארה היא צלמת הריון וניו בורן
צילום: זוהר סיארה

פרוייקטים מיוחדים שהיו לך כחלק מהעבודה

"היה לי פרוייקט מיוחד שבו צילמתי נערה כבת 14 בשיתוף עמותה שעוסקת בהגשמת חלומות לנערים ונערות שידם אינה משגת צילומים. ריגש אותי שאני יכולה להיות חלק מדבר כזה ולתת לה חווית צילומים ותשומת לב, כשהפוקוס הוא עליה. פרוייקט נוסף שבו השתתפתי הוא פרוייקט שיזמתי לצילומי אימהות יחידניות עם הילדים שלהן. הן היו אסירות תודה ומרוגשות מהמחווה. ואחד המשפטים הכי זכורים לי הוא: אנחנו מטיילות ביחד הרבה ואף פעם אין מי שיצלם אותנו ביחד, תודה על מזכרת מרגש."

איך את צומחת ממשברים?

"בזמן המשבר, אני מחייכת, כי אני יודעת שכשאני אצא ממנו, אני אצא חזקה יותר, ברורה יותר ומדויקת יותר. המשבר מבחינתי בא להראות לי אותי, את האנושיות שבי, את המקום בו אני צריכה ללמוד עוד על עצמי. המשבר אומר לי: שימי לב, נתקלת במשהו שלא נתקלת בו עד כה ואת צריכה לרכוש כלי נוסף לדרך. והכלי הנוסף הוא המקפצה של אחרי המשבר. בדרך כלל מה שהכי עוזר לי, הוא להתכנס פנימה, להיות בשקט, להתחבר לעצמי, למוזיקה, לטבע, לכתיבה. זה מאפשר לי להסתכל על הדברים מזווית שלא ראיתי ואז משהו קורה, יש הבנה נוספת והדרך מתבהרת."

צילום: זוהר סיארה

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את המפגש עם אנשים שאני לא מכירה. כל אדם הוא עולם ומכל אחד אני יכולה להבין עוד משהו על עצמי, על החיים וכמובן על אותו אדם. אני אוהבת בעיקר לצלם בשעות אחה"צ, כשעתיים לפניי שקיעה, יש משהו קסום באור, בשעות האלה. אני אוהבת לראות את התמונות, ולראות איך המצולמים נראים יפים ופוטוגניים בתמונות ולדעת שהם גם נהנו מהתהליך. ואני מאוד אוהבת את התגובה שלהם כשהם מקבלים את התמונות."

במה את מאמינה?

"אני מאמינה בפשטות. אני חושבת שבפשטות יש המון יופי ואסתטיקה ורק צריך לפעמים לשנות מעט את הזווית כדי לראות את היופי."

רוצות להכיר את זוהר קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה