נשים ועסקים / מיה גונן

מיה גונן היא מעצבת הום סטיילינג, המתעסקת בעיקר בהלבשת בתים וחללים ציבורים כמו גנים, משרדים וקליניקות. מיה אוהבת לעבוד עם צבעים וחומרים שונים ומאמינה שבית צריך להיות בעיצוב בר קיימא – תוך מודעות לסביבה, הכנסת חומרים טבעיים ודרך שילוב של הישן עם החדש היוצרים סיפור והופכים בית למעניין וכייפי.

צילום: רותם פרייפר

איך העסק התחיל?

"את העסק פתחתי אחרי הלידה של הבן הבכור שלי. הוא נולד מתוך ההבנה שאני רוצה להיות אמא נוכחת והעיסוק שהיה לי עד כה לא התאים לאורך חיים הזה (עבדתי כקונדיטורית). באופן מעניין זה היה ממש סגירת מעגל. בתחילת שנות העשרים התקבלתי ללימודי עיצוב פנים, ובסוף משהו משך אותי לכיוון אחר. למדתי עיצוב במה ואומנות, עסקתי ביצירות שונות בדרכים שונות, אבל תמיד ידעתי שאני רוצה ליצור, ותמיד אהבתי את ההרגשה שחלל יכול לעשות לנו. אני חושבת שכל הדברים האלו הובילו אותי להבנה שאני רוצה ליצור לאנשים את בית החלומות שלהם, להפוך חללים למשהו אחר, ולעזור לאנשים להרגיש שהסביבה שלהם מבטאת אותם בצורה הנכונה ביותר."

כמה משפטים על העסק

"יש לי מספר מסלולי ליווי הכוללים: פגישת יעוץ חד פעמית, עיצוב חלל אחד, עיצוב וליווי שלם, ועכשיו מסלול חדש של עיצוב וליווי אונליין."

צילום: מיה גונן
מיה גונן היא מעצבת הום סטיילינג
צילום: מיה גונן

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני מאמינה שהבתים הכי יפים הם לאו דווקא הבתים שנראים כאילו יצאו מקטלוג או מעוצבים בטרנד אחד מסוים. אני רוצה שבסוף התהליך איתי לקוחות יכנסו לביתם וירגישו שזה מייצג את מי שהם. אני מאמינה בצרכנות מודעת, מעודדת קניה של יד שניה ותמיד אוהבת לשלב פרויקטים של עשה זאת בעצמך וחידוש ריהוט קיים."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"יומן – תדאגו שיהיה לכן מקום לכתוב מחשבות, לתכנן לו"ז, ולכתוב את כל המשימות שיש לכן – עסקיות ופרטיות. סדר, ארגון ותיכנון קדימה הופך את העבודה שלנו להרבה יותר קלה."

"נטוורקינג – לא לפחד ליצור קשר עם קולגות מהמקצוע שלכן. תמיד יש מה ללמוד אחת מהשנייה. אני מאמינה שפירגון אחת לשנייה רק מחזק את כולנו, ויש מקום לכל אחת ואחת בכל עסק."

"זה בסדר לעצור – בתור אמא לילדים קטנים בתקופה הקיימת הבנתי שזה איזון שהרבה פעמים לא קל והלחץ של העשייה עשה אותי פחות יעילה. הבנתי שאני צריכה לחלק את הזמן שלי לתפקידי כאמא ואת ותפקידי כמעצבת, כשיש שעות וזמנים ברורים לכל דבר אנחנו הרבה יותר יעילות ושמחות."

פרויקט מיוחד שהיה לך כחלק מהעבודה

"כחלק מפרויקט הגמר שלנו בלימודים עיצבנו בית לילדים בסיכון בשדרות. לראות את המהפך שנעשה ויותר מזה, לראות את הילדים שמחים, גרם לי להרגיש כמה כוח יש בעיצוב. איך עם קצת צבע והמון יצירתיות אנחנו יכולות לעזור לאנשים ולהפוך את החיים שלהם לנעימים וטובים יותר."

צילום: מיה גונן
מיה גונן היא מעצבת הום סטיילינג
צילום: מיה גונן

איך את צומחת ממשברים?

"אני חושבת שבמיוחד עכשיו אנחנו עוברות תקופה מאתגרת של עליות, ירידות ומשברים. אני מאמינה שהדרך הכי טובה לצמוח ממשברים זה לתת להם את מקום, להיות שם וללמוד מהם. חשוב לא להיתקע שם ואני משתדלת להשתמש בזה כחומר למידה בשבילי כדי לגדול ולהתפתח."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"הדבר שאני הכי אוהבת בעסק זה העבודה מול האנשים השונים. כל פרויקט פותח לי הזדמנות חדשה ליצור משהו חדש ושונה. אני אוהבת שזה מאתגר אותי ופותח לי את החשיבה היצירתית."

רוצות להכיר את מיה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה