נשים ועסקים / זיוה בר

זיוה בר היא מעצבת פנים כשלושה עשורים, מנהלת תוכן, אוצרת אומנות ועכשיו גם סופרת. לאחרונה הוציאה לאור את הספר הראשון על עיצוב לילדות וילדים. זיוה בוגרת המסלול לעיצוב פנים של הטכניון, בהמשך סיימה גם אוצרות ובעלת תואר ראשון מאוניברסיטת תל אביב בחינוך מיוחד וספרות עברית. הליווי שלה הינו אישי והיא מעורה בכל פרויקט עד אחרון הפרטים הקטנים. מאמינה כי בית או עסק אמורים לשמח, לתמוך, להיות מקור לגאווה ולעזור להיטען באנרגיות חיוביות. רבים מלקוחותיה הם לקוחות נאמנים, חוזרים, או שולחים משפחה וחברים.

זיוה בר מעצבת פנים
צילום: אלה פאוסט

איך העסק התחיל?

"זה מקצוע שבא בדרך כלל מבפנים. אולי הוא בוחר בך כדי לעזור להפוך את העולם לטוב ויפה יותר. זה כנראה שילוב של יכולות וייעוד לעזור לאחרים להפוך את המקום שלהם, בית או עסק, למקום אישי, מתאים ומעצים. באופיי אני נוטה לראות את הפרטים הקטנים, יודעת לחבר אותם ולהתאים אותם לאנשים. רואה תמיד את מה המקום יכול להיות ולהפיק ממנו את המקסימום. אולי גם הספר בחר בי שאוציא אותו לאור. מי יודע…"

כמה משפטים על העסק

"עיצוב פנים הוא עולם ומלואו ולעיצוב המקום האישי יש משמעות הרבה יותר רחבה מהרצון לשמור על סדר או על 'יופי'.  אני מאמינה שכאשר נקפיד על הסביבה הקרובה שלנו, היא תתמוך בנו ותעצים אותנו ומהצד האחר נהפוך להיות מודעים יותר לאסתטיקה סביבנו ונדאג שגם הסביבה החיצונית תהיה כזו. המעגלים יתרחבו. זה רק יכול להוביל למקומות טובים, כדרך חיים. מתוך ההבנה הזו שמתי לב שעדיין אין ספר לילדים על עיצוב פנים. חשבתי שדווקא לילדים, כאשר הכל עדיין פתוח, אמיתי ומחובר ללב, חסר ספר על עיצוב עם חיבור אמיתי למקום הכי קרוב ומשפיע עליהם – בו הם גרים וחיים וממנו הם יוצאים אל העולם – החדר שלהם. לכן גמלה בי ההחלטה לכתוב את הספר הראשון לילדות וילדים על עיצוב החדר האישי שלהם."

"כאשר הילדים יהיו שותפים ליצירת ובחירת המרחב האישי שלהם, הם יוכלו להתפתח בהרבה מובנים נוספים, כמו: לפתח מיומנות חשיבה, יצירתיות, עצמאות, אחריות, ביטוי אישי, יכולת להתייחס לסביבה. בעיני 'עיצוב פנים' הוא גם מקצוע וגם מיומנות לחיים. יצירתיות אינה דבר טבעי למוח ולא כל אחד ניחן בה. צריך לאתגר אותה ולפתח אותה. למידת רזי העיצוב היא עוד דרך נפלאה לעשות זאת. לכן את המודעות לחשיבות העיצוב צריך להתחיל, לעניות דעתי, מקטנוּת, מהרגלים ראשוניים, ממודעות לסביבה הקרובה."

"הספר 'החדר שלי' אמנם כתוב לילדים והוא מנוקד, אך למעשה אין לו גיל. נהנים ממנו קטנים וגדולים. הספר מכיל נושאי עיצוב עיקריים, כמו: צבעים, תאורה, חלון, וילון, שטיח, שולחן כתיבה, כריות נוי, כיסוי מיטה ועוד. כולם מלווים באיוריו המקסימים של האדריכל נתנאל כהן, שמעביר בצורה ויזואלית שובת לב ומחויכת את כל האפשרויות שהמלל מציע. יש בו עצות פרקטיות וכיווני מחשבה עם הזדמנות לשינוי וצמיחה והתחברות לסגנון האישי." ליצירת קשר עם זיוה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה. הספר נמצא בחנויות הספרים וניתן גם לרכוש אותו ישירות מזיוה.

זיוה בר מעצבת פנים
איור: נתנאל כהן
זיוה בר מעצבת פנים
איור: נתנאל כהן
זיוה בר מעצבת פנים
איור: נתנאל כהן

מה מיוחד בתהליך איתך?

"זו הקשבה, שכמובן עוזרת להבין לעומק את צרכי הלקוחות, אך גם למצוא השראה ולדייק את ההתאמות עבורם. כל לקוח מגיע עם תדר אחר, טעם אחר, סגנון וחלומות משלו. אני משתדלת לעבוד עם בעלי מקצוע קבועים, אם כי אינני מחייבת את הלקוחות בכך. כאשר אני מכירה את העבודה שלהם, את התהליך איתם – הדיאלוג זורם טוב יותר, יש להם מחויבות גבוהה יותר והעבודה איכותית ויעילה הרבה יותר. זה מוריד הרבה מתח מהלקוחות. הם מרגישים שיש כאן צוות שאפשר לסמוך עליו."

"המסע לבית החדש הוא משותף וצריך להיות מהנה. הלקוחות מרגישים שהם חלק מתהליך יצירה וצמיחה של המקום הכי חשוב עבורם. ישנה חוויית התרגשות והתחברות הדרגתית לבית או לעסק, שהולכת ומתעצמת עד לתוצאה הסופית. הספר מסביר את זה בפשטות לגיל הצעיר."

טיפ לנשים עצמאיות

"להקשיב לבטן, להיות אותנטית ולחמול לעצמך על טעויות או חוסר פרפקציוניזם."

זיוה בר מעצבת פנים
צילום: גידי בועז
זיוה בר מעצבת פנים
צילום: גידי בועז

חוויה מעניינת ומרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"העבודה על הספר הייתה חוויה בלתי רגילה. מהרעיון ועד רעש מכונות הדפוס. כתבתי את הספר מתוך כוונה מראש שיהיה כתוב לשני המינים, ללא מגדר. זה דרש ממני התאמות בכתיבה ואני גאה על כך. שמחתי לגלות שהמאייר שמצאתי לספר הוא אדריכל והתרגשתי מאד כאשר הוא בחר להפוך את פּוּפי, הכלב שהיה לי, לגיבור הראשי של איוריו. כל פעם שקיבלתי איור חדש לספר זו הייתה התרוממות רוח. חוויית הדפוס הייתה מיוחדת ולראות את הספר בפעם הראשונה יוצא ממכונת הדפוס זו התרגשות וגאווה גדולה."

איך את צומחת ממשברים?

"אני נושמת עמוק וחושבת על המשפט האלמותי של סקארלט אוהרה. מחר יש יום חדש והזדמנות לעשות את הדברים אחרת."

זיוה בר מעצבת פנים
איור: נתנאל כהן

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"את הגיוון, כי בעיצוב, וגם בכתיבה על עיצוב, משולבות כל כך הרבה דיסציפלינות ופעמים רבות נדרשים מחקר וידע רחבים. זה תמיד מעניין. אבל זו בעיקר הזכות, שנפלה בחלקי, לעזור לאנשים לשפר את איכות חייהם בעזרת העיצוב. המפגש איתם והסיפוק על פניהם בסוף התהליך הם באמת זכות והנאה גדולות."

רוצות להכיר את זיוה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה. הספר נמצא בחנויות הספרים וניתן גם לרכוש אותו ישירות מזיוה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה