נשים ועסקים / יפעת פורת

יפעת פורת גרושה כעשור, רוב הזמן שמחה ואנרגטית וכל הזמן בצמיחה והתפתחות. היא התגוררה באי היווני פארוס במשך שמונה שנים עם בן זוגה, אך בשנת 2008 שבה לארץ עם ילדיה ושנה וחצי אחרי שחזרה התגרשו בני הזוג. לאחר שנים בהם חוותה המשפחה אתגרים רבים ביניהם אתגרי בריאות, קריירה, ובדידות גדולה, התחילה יפעת מסע של התפתחות ולמידה וכיום היא עוסקת בליווי לאחר גירושין.

צילום: דניאלה קונטיניאני

איך העסק  התחיל?

"בעקבות המסע האישי שלי וההתמודדויות הרבות עם כל אתגרי ומשברי החיים, פתחתי את העסק שלי – ליווי לאחר גירושין. אני מאסטר NLP, יועצת לכלכלת משפחה, אשת שיווק ומדיה חברתית, צלמת חובבת ויוגיסטית חובבת ומולטיפוטנציאליסטית. אפשר לומר שהשליחות שלי היא – לסייע לכל מי שעבר את משבר הגירושים בעוצמה לצמוח בכל תחומי החיים. אני ממשיכה ללמוד כל הזמן מגוון של נושאים הנוגעים במערכות יחסים ובזוגיות, באופן פורמאלי ובלתי פורמאלי, ושוקלת גם ללמוד תחומים נוספים."

כמה משפטים על העסק

"אני פוגשת כיום אנשים למפגשים אישיים בקליניקה בתל אביב או באמצעות הזום. אני משלבת כלים מעולמות שונים ועושה התאמה אישית לכל מי שמגיע אלי. אנשים מגיעים אלי עד שבעצם לא בא להם יותר להגיע… בעבר היה לי גם קורס דיגיטלי בתחום, ובעתיד אני מניחה שיהיו עוד קורסים דומים או מפגשים קבוצתיים. נכון לעכשיו – ניתן לפגוש אותי למפגשים, בקליניקה, או בזום, באחד על אחד."

מה מיוחד בתהליך איתך?

"אני מבינה לעומק את האתגרים של קהל היעד שאני פוגשת (אני אוהבת לקרוא להם 'נשואים לשעבר'…). אני משתייכת לקהילה הזו, אני מכירה את הכל מאוד מקרוב, וגם אני חוויתי משבר גירושים מאוד משמעותי ומטלטל. לא כולם חווים משבר גירושין באותה עוצמה, חשוב לומר. אבל אני יודעת שרבים מרגישים צורך לשוחח עם מישהו, לבנות משאבים אישיים, לשנות קצת את סיפורי העבר וגם לקבל כלים פרקטיים ליצירת חיים אוטונומיים שיש בהם שמחה, שלווה, חברים/ות, ועיסוקים מהנים. הם לעתים חולקים את הקושי ואת קשת הרגשות עם חברים או בני משפחה – כאב, כעס, בדידות, חרטה, ייסורי מצפון, בושה ואשמה – אך לא תמיד מקבלים אוזן קשבת או פתרונות מעשיים ולפעמים אף מקבלים ביקורת ושיפוטיות שעוד יותר מחלישה. אצלי בקליניקה אפשר לדבר על הכל ולקבל גם כלים פרקטיים, גם פרספקטיבה, גם אוזן קשבת, וגם העצמה."

יפעת פורת ליווי לאחר גירושין
צילום: דניאלה קונטיניאני

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"במהלך סוף השבוע אני מתבוננת ביומן ומתכננת את השבוע הקרוב."

"בכל בוקר, אני עושה רשימה של המשימות שלי ליום החדש. יש לי טבלת אקסל פתוחה תמיד."

"אני דואגת למילוי מצברים יומיומי וזמן רק לעצמי – הליכה, תרגול יוגה, פעילות גופנית אחרת, כתיבה, שיחה עם חברה או כל דבר שפשוט מרגיש נעים וכיפי."

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"אני כותבת המון בפייסבוק על חיי האישיים. יש לי הרבה חברים ועוקבים. מעת לעת, אנשים שקוראים אותי כותבים לי הודעות פרטיות מאוד מרגשות. הם אומרים שאני מפיחה בהם אומץ ונותנת להם השראה."

איך את צומחת ממשברים?

"יש לי סט של הרגלים ואמונות מעצימות שאני מתרגלת ומשננת, ומיינד סט שאני מתרגלת כבר שנים עם מיומנויות כמו נחישות, התמדה, אומץ, ויצירתיות, ואני תמיד נזכרת שכבר הייתי במקומות כאלה בעבר וצמחתי מהם. אם צריך, אני אתקשר לחבר/ה להתייעץ, ואם זה משהו שדורש איש מקצוע – אני אפנה לאיש מקצוע. אני יודעת שאנחנו בעיקר 'מפרשנים' את המציאות ושהמוח שלנו יודע לעשות 'טריקים' של הכללות, השמטות, עיוותים, ולהפחיד אותנו מה רע מכל, ולכן, אני משתדלת לבחור פרשנויות מיטיבות, לעשות תכנית פעולה, ולגייס משאבים אישיים."

יפעת פורת ליווי לאחר גירושין
צילום: דניאלה קונטיניאני

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת לשוחח עם אנשים. אני אוהבת לפגוש אנשים ולהתוודע לעולם שלהם. אני אוהבת לראות תובנות שנופלות במוח של האנשים שאני פוגשת. אני אוהבת לראות אנשים שהגיעו אלי מופנמים, עם ערך עצמי נמוך, עם הרבה ביקורת עצמית, משתנים ונהיים שמחים יותר ובטוחים יותר בעצמם, יותר שבעי רצון מחייהם ופחות בודדים."

מה מיוחד בסיפור הגירושים שלך?

"אני נפרדתי מאב ילדיי וחזרתי ארצה עם שני ילדיי. בשנים האחרונות הם בעיקר איתי משום שהוא גר ביוון עדיין. לימים, הוא נישא בשנית והפכנו למשפחה אחת גדולה כזאת. שתי נשים וארבעה ילדים (נולדו לו עוד שני ילדים בנישואיו השניים). יש לי יחסים מצוינים עם אשתו השנייה (הם פרודים כיום) והיא גרה 300 מטר ממני. יש להם עוד שני ילדים והם בני בית אצלי כמו שילדיי בני בית אצלה. משפחה שכזאת."

רוצות להכיר את יפעת קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה או 

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה