נשים ועסקים / יפעת לביא

יפעת לביא היא אמנית מיקסד מדיה (Mixed Media) ו"יומן ויזואלי" (Art Journaling), שותפה במיזם אשר הקימה ופיתחה יחד עם החוקרת והמרצה כנרת זוהר-להב בו מתבצע שילוב של הרצאות בתולדות האמנות עם סדנאות מעשיות בהשראת נושא ההרצאה.

יפעת לביא אמנית מיקסד מדיה ו"יומן ויזואלי"

איך העסק התחיל?

בשנת 2013 ,בהמלצת חברה טובה, נרשמתי לקורס Art Journaling (יומנים חזותיים) בכפר סבא. בזכות הקורס נגלה בפני עולם שלם של צבע, משחק וחופש, עולם פנימי עשיר ומיוחד המאפשר לבטא וליצור, ללא ביקורת ובלי צורך להרשים את אף אחד. הבנתי שמצאתי את מקומי, והיה זה אך טבעי לשלב בין שתי אהבות גדולות שלי – אמנות וללמד."

כמה משפטים על העסק

"בסטודיו של 'חשיבה יוצרת' ניתן להנות מסדנאות וקורסים בתחום האומנות, מאירועים פרטיים מותאמים אישית, פעילות גיבוש, מסיבות יומולדת, מסיבות רווקות ועוד. הקהל הפוקד את הסטודיו כולל אנשים חובבי אמנות ויצירה, המחפשים מקום בו יוכלו להתפתח, אבל גם קהל הסקרנים שלא התנסו באמנות מעולם אבל תמיד היו סקרנים ואנשים אשר בטוחים שהם לא אמנים ולא יוכלו להיות – אבל מוכנים לנסות. את המידע על הסדנאות והקורסים ניתן לקרוא באתר של 'חשיבה יוצרת'."

יפעת לביא אמנית מיקסד מדיה ו"יומן ויזואלי"

יפעת לביא אמנית מיקסד מדיה ו"יומן ויזואלי"

מה מיוחד בסטודיו איתך?

"הייחודיות בפעילויות השונות המתקיימות בסטודיו, היא העובדה שהן לא דורשות שום ידע מוקדם, ניסיון מוקדם באמנות, כשרון מוכח או ידע בציור. כל אחד יכול להגיע ולהתנסות – רק הסקרנות והרצון להנות חשובים. הגישה שלי היא, שמי שמגיע לפעילויות השונות, מגיע כדי למצוא דרך נוספת לבטא את עצמו ולחקור תחום בו הוא רוצה ללמוד ולהעמיק. ההנחיה ניתנת לכולם באותו אופן והחומרים הניתנים לכולם זהים. יחד עם זאת, הבחירה היא חופשית בין אם להשתמש בהסבר כדי ליצור על פיי הטכניקה שהוסברה או ליצור בדרך אחרת. אין דרך אחת נכונה לשימוש בחומרים או לתוצר הסופי. הפרשנות האישית והיכולת לביטוי עצמי הן החשובות. האינטימיות שמזמן היומן כמו גם החופש לבטא את עצמנו מבלי לדאוג להרשים אף אחד מסייעים לכך שהעבודות יהיו מאד אישיות, לפעמים גם מאד עמוקות ועם מסר אשר מובן לעיתים קרובות ליוצר עצמו בלבד. העבודה ביומן ובקבוצה האינטימית מאפשרת לראות את הייחודיות שבכל אחד, את הקבלה של השונות בין אנשים, את הערך שיש לחופש בבחירה וכמובן את חוסר הצורך ב'שלמות'".

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"למדי מנשים עצמאיות שאת מעריכה ובעלות ניסיון רב משלך כיצד להתנהל. אין צורך להמציא את הגלגל. היתרון הגדול שלנו כנשים, הוא שאנחנו אוהבות מאד לחלוק בידע שאנחנו צוברות. ניצול של אלמנט זה יכול להיות מאד מועיל לך כעצמאית ותוכלי להימנע מטעויות או למזער אותן."

"את לא וונדרוומן! את לא יכולה להספיק הכל ולכן אל תנסי. תכנני, קבעי לו"ז, הימנעי מבזבוז של זמן במהלך יום העבודה והשקיעי בעסק, בשיווק ובהתפתחות. אבל – אל תשכחי את עצמך בכל זה. כי כשאת עצמאית הכל עלייך. וזה כולל גם את הניהול של הבית על כל המשתמע מכך. אז אל תשכחי לפנות זמן איכות לעצמך, לשקט, לספורט, לתחביבים וכמובן לקפה עם חברה."

"פרגני, והרבה! השתדלי לקנות אצל עצמאיים, עסקים קטנים וכל מי שתוכלי לעזור לו – ולא בשביל לקבל תמורה. בייחוד בימים אלה כשלכולם כל כך קשה להסתדר, כל רכישה מעצמאי היא בגדר הצלה. ברגע שתתני המלצה שמישהו ייהנה ממנה, תרכשי עוד נקודות בלי קשר לשירות שאת עצמך מציע . קורס או סדנה שחובה לעשות –ממליצה בחום רב להצטרף לאחד מהקורסים או ההכשרות של יונית צוק. שווה ממש!"

יפעת לביא אמנית מיקסד מדיה ו"יומן ויזואלי"

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"באוקטובר האחרון, העברתי סדנת זום לתושבות כפר סבא לקידום המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד. כל משתתפת בסדנה הכינה סרט ורוד בטכניקה שלימדתי. התמונות של התוצרים מהסדנה נאגדו לקולאז' ענק אשר הודפס ומוצג כעת בעירייה. אני עצמי חליתי בסרטן השד ואף מקפידה לעשות כל שביכולתי להעלאת המודעות לגילוי המוקדם. התרגשתי מאד על ההזדמנות שניתנה לי ועל הזכות לשתף בסיפור האישי שלי."

יפעת לביא אמנית מיקסד מדיה ו"יומן ויזואלי"

איך את צומחת ממשברים?

"לפעמים הדרך שלי לצמיחה ממשבר היא להעמיק ידע, להשתפר, לרכוש כלים חדשים להתמודדות ולנצח את הפחד מהמשבר הבא."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את העבודה ביומן עצמו! וכמובן ללמד. אני מאד אוהבת לחשוב על רעיונות לשיעורים ולבנות את מערכי השיעורים."

רוצות להכיר את יפעת קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה