נשים ועסקים / מירב דגן-יאיר

מירב דגן-יאיר היא מעצבת הום סטיילינג המלווה משפחות שצריכות הכוונה ודיוק בהלבשת הבית המושלם עבורם. מירב מאמינה בכוחם של הדברים הפשוטים, בפתרונות יצירתיים ומדויקים, בהכנסת הזהות האישית של כל אחד מבני הבית, ובביטוי ויזואלי של הסיפור המשפחתי הייחודי. בנוסף, היא מלווה גם בעלי עסקים ויוצרת עבורם את האווירה הייחודית המתאימה לעסק.

צילום: אורלי רוט

איך העסק התחיל?

"תמיד הייתי מחוברת לנושא העיצוב והיצירה. יש לי תואר ראשון באמנות, אך איכשהו התגלגלתי לעולם ההייטק ונשאבתי לתוכו לפרק זמן של 23 שנים. למרות שידעתי שאני לא נמצאת במקום הנכון לי, לא העזתי להשתחרר מכלוב הזהב. לפני כשלוש שנים הרגשתי שהגיע הזמן להעז, ונרשמתי ללימודי הום סטיילינג בשנקר, ולפני כשנה, כשהילדים שלי גדלו והתסכול משגרת היום בעולם ההייטק גבר, העזתי לפרוש כנפיים באמת, ופתחתי את העסק."

כמה משפטים על העסק

"העסק שלי נותן שירותים בתחום הלבשת הבית, למשפחות וגם לבעלי עסקים. אני מתאימה את השירות שלי לפי הצורך הספציפי. אני מציעה פגישות ייעוץ הום סטיילינג חד פעמיות, שבסופן מקבלים סיכום מסודר של כל ההמלצות עם הפניות וקישורים, וגם תהליכי ליווי הום סטיילינג מקוצרים אשר שבסיומו הלקוחות מקבלים את תכנון העיצוב ואת כל הכלים ליציאה לדרך בצורה עצמאית. ללקוחות שמעוניינים ליצור שינוי מדויק ומשמעותי עם ליווי לאורך כל הדרך אני גם מציעה תהליך ליווי הום סטיילינג מלא המתחיל בשלב ההכרות הראשונית ומסתיים ברגע שבו מושגת התוצאה הסופית, עד רמת המסמר האחרון על הקיר."

מה מיוחד בתהליך איתך?

"בתחילת תהליך העיצוב ולכל אורכו הלקוחות משתפים אותי בחלומות ובצרכים שלהם ואני מקשיבה לכל הסיפורים והמחשבות שמתרוצצים להם בראש, גם אם הם מאוד אישיים או פחות קשורים לעיצוב הבית. הסיפורים, המחשבות והחלומות הם אלו שעוזרים לנו ביצירת המראה המיוחד של הבית או בית העסק ומבטאים את הייחודיות שלהם. אני אוהבת למצוא רעיונות מקוריים לשדרוג פריטים ורהיטים קיימים, להפיח חיים חדשים בפריטים או רהיטים ישנים ולשלב בעיצוב פריטים נוסטלגיים בעלי סיפור האישי. כל אלו מאפשרים לי גם להתמודד עם מגבלות מבנה ועם תקציבים מאתגרים."

מירב דגן-יאיר היא מעצבת הום סטיילינג
צילום: עמליה לוקאש
מירב דגן-יאיר היא מעצבת הום סטיילינג
צילום: הגר דופלט

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"להתחיל את השבוע עם תכנון מדויק של כל המשימות, להגדיר משבצת זמן לכל נושא ולכל משימה, אפילו לכתיבת פוסט. תכנון זמן בעיני הוא הכרחי לטובת התמקדות לעבר המטרה."

"להצטרף לארגון נטוורקינג. השתייכות לארגון נטוורקינג נותנת מסגרת תומכת ומעצימה, קירבה לבעלי עסקים נוספים, ותחושה שאת לא לבד, וגם הרבה ידע על ההתנהלות בעולם העצמאים, מבחינה עסקית, מבחינת התודעה, הכלים הקיימים, ועוד."

"להתייחס אל פינת העבודה לא רק כאל פינה עם ציוד מתאים לעבודה, אלא גם כאל פינה שמטרתה להטעין באנרגיות, ובמיוחד כאלו שמאפשרות להיכנס למוד של עבודה אפקטיבית. כיסא, שולחן, מחשב וציוד משרדי הם אכן הכרחיים אך לא מספיקים. ממליצה לאבזר אותה באלמנטים נוספים שיכניסו לאווירה הנכונה."

פרוייקט מיוחד שהיה לך כחלק מהעבודה

"הפרוייקט האחרון שעשיתי הוא עיצוב בית קפה. לעצב בית קפה זאת חוויה שונה ומרגשת בפני עצמה, אבל בגלל שהכל קרה דווקא בתקופת הקורונה, זה היה מרגש במיוחד. הבעלים של בית הקפה שעיצבתי החליט שזהו הזמן המתאים בשבילו, ואני הייתי גאה לקחת חלק בזה, באופטימיות הזאת דווקא בתקופה שהכל נראה שחור וקורס."

מירב דגן-יאיר היא מעצבת הום סטיילינג
צילום: מירב פלברג
מירב דגן-יאיר היא מעצבת הום סטיילינג
צילום: עמליה לוקאש

איך את צומחת ממשברים?

"לדבר ולשתף עוזר לי מאוד. סיעור מוחות עם בעלת עסק אחר מתחום אחר, או עם חברת נפש, תמיד עוזר לי לראות את הדברים מזוויות חדשות, ומוביל ליציאה מהמשבר."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את החיבור לאנשים, את ההקשבה, את הסיפורים, את החשיבה והתכנון, אבל יותר מכל אוהבת את יצירת היש מאין. אם אלו פריטים קטנים, ואם זה משהו גדול כמו בית או בית קפה. כל פרויקט עיצוב הוא תהליך מרגש של בריאת משהו חדש, משהו שלא נשאר איתי אך נשאר ומשמש אנשים אחרים."

רוצות להכיר את מירב קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה