נשים ועסקים / יפית רותם

יפית רותם חלמה מגיל צעיר לעצב חללים. כבר אז ידעה שהיא רוצה להיות מעצבת פנים כשתהיה גדולה. היא בעלת תואר ראשון בעיצוב פנים מהמכללה למנהל וכיום בעלת משרד לעיצוב פנים. בכל שנה דואגת יפית לבקר בתערוכות עיצוב ברחבי העולם, להתעדכן ולהתמלא השראה.

יפית רותם מעצבת פנים
צילום: מאיה חבקין

איך העסק התחיל?

"החיבור לעולם העיצוב החל מגיל צעיר. הייתי משנה בעצמי אזורים בבית, צובעת, מציירת, מנגרת ורוכשת באופן קבוע ספרי עיצוב כדי ללמוד ולהעשיר את עצמי. עם השנים, בני משפחה חברים התייעצו איתי בנושאי עיצוב ולאט לאט זה התעצם והיה מאוד טבעי שאמשיך עם התחום למקצוע לחיים. בשנה השנייה ללימודים כבר התחלתי לעבוד וצברתי ניסיון רב מהשטח. עבדתי בחברות בניה גדולות וגם במשרדי אדריכלים מובילים. נחשפתי לעולם העיצוב הגדול, למדתי מקרוב את שלבי הבניה, התיידדתי עם החומרים השונים ואהבתי את השיח עם הלקוחות. היה זה מרתק עבורי ליצור עבור כל דייר את הדירה הייחודית לו בפרויקטים גדולים של 350 יחידות דיור. במשך עשר שנים הייתי שכירה ולפני תשע שנים יצאתי לעצמאות."

כמה משפטים על העסק

"המשרד נותן שירותי עיצוב לחלל הפנימי של מגורים, דירות ובתים חדשים מקבלן או דירות ובתים שמיועדים לשיפוץ בעיקר באזור השרון והמרכז. בנוסף לתחום המגורים המשרד עוסק גם בעיצוב משרדים וחנויות."

"קונספט המשרד הוא להעניק ללקוחותיו SPACE FOR IDEAS – חלל של אפשרויות ורעיונות. המילה חלל היא דו משמעית בעיניי, חלל פיזי נתון וחלל כמרחב לביטוי אישי עבור הלקוח. ההצלחה ביצירת חלל המותאם אישית, העונה על צרכי הלקוח מרגשים אותי בכל פעם מחדש." ליצירת קשר עם יפית מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

יפית רותם מעצבת פנים
צילום: עידן גור

מה מיוחד בגישה שלך?

"מסירות אימהית – כל פרויקט הוא הבייבי שלי ולכן הכל מתנהל עם רגישות גבוהה לצורכי הלקוח, לאהבות שלו, לסגנון חייו – דבר שהוא חשוב בעיניי לא פחות מהעיצוב. אני קשובה ללקוח לכל פרט, העיצוב הוא עבורו ולא עבורי, זה מנחה אותי בכל התהליך. העיצוב חייב להתאים לו כמו כפפה ליד גם אם אלו לא בדיוק הבחירות שאני הייתי עושה לעצמי. המטרה שלי היא ליצור את מה שהלקוח מבקש בשפה עיצובית כך שבסופו של דבר הדברים כולם יתחברו לחלל שמדבר אותו וגם מעוצב לטעמו."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לעבוד בתחום ולהשתפשף לפני שיוצאים לעצמאות, זה מה שאני עשיתי וזה נותן מנוף ובטחון לתחילת העבודה כעצמאית."

"ללמוד ממישהו ספציפי, איש מקצוע שאנחנו מעריכים, שאנחנו אוהבים את העבודות שלו, שמהווה עבורנו מודל לחיקוי. להיצמד אליו וללמוד."

"להיות חלק מקבוצה של אנשי מקצוע. כשיוצאים לעצמאות אף אחד לא מלמד אותנו מה אנחנו צריכים ואיך הדברים עובדים. כדאי להיות חברה בארגון נטוורקינג שבו פוגשים הרבה אנשי עסקים מתחומים נוספים ומכל אחד לומדים. יש עם מי להתייעץ וממי ללמוד על התנהלות נכונה, מה עסק חדש צריך וכד'."

יפית רותם מעצבת פנים
צילום: עידן גור

איזה חוויות מרגשות יש לך כחלק מהעבודה?

"כל פרויקט הוא סיפור שונה ומיוחד של אנשים, של קשר שנרקם תוך כדי התהליך וממשיך אחרי שמסתיים הפרויקט. מרגש אותי לראות את הלקוחות נכנסים לביתם בסוף התהליך, מרגש אותי שהם מרוצים ונהנים מהבית, מרגשות אותי המחמאות שלהם והפרגון, מרגש אותי שהם ממליצים עליי. זה הסיפוק הכי גדול שלי בעבודה."

איך את צומחת ממשברים?

"אני מאמינה שכל משבר הוא מנוף לצמיחה, מכל קושי שהיה לי בפרויקט או עם לקוח למדתי, הפקתי לקחים והשתפרתי. אני לא מפחדת ממשברים, בכל פרויקט יש משברים, קשיים, זה גורם לי להיות יצירתית יותר. אני לא אדם שמוותר אלא חותר לפתרון תמיד, אני לא בוכה על אתמול, לא עומדת במקום, מסתכלת קדימה ותמיד אופטימית."

יפית רותם מעצבת פנים
צילום: עידן גור

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"עבודת העיצוב מאוד מורכבת, אני אוהבת בה את העשייה היצירתית של גיבוש רעיונות, הגשמת חלומות, הכנת תוכניות והוצאה לפועל לצד מערכות יחסים עם הלקוח, בין הלקוחות, עם ספקים ואנשי ביצוע בשטח. המעצב למעשה הוא הגורם המחבר בין כולם ואחראי שהדברים בסופו של דבר יצאו לשביעות רצונו של הלקוח. זה מרתק ליצור דבר חדש ושונה למקום קיים ולראות את הדברים מתגבשים בשטח. אני שמחה על כך שאני קמה כל בוקר לעבודה שאני מאוד אוהבת. עיצוב עושה אנשים שמחים, עיצוב נותן אנרגיות, עיצוב מעלה בנו רגשות, נינוחות ורוגע. הוא אלמנט סופר חשוב בכל חלל."

רוצות להכיר את יפית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לקרוא עוד באתר, באינסטגרם, ובדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה