נשים ועסקים / מיכל טוסון

מיכל טוסון היא אדריכלית רשויה עם ניסיון של 10 שנים בתחום, בוגרת בית הספר לאדריכלות ע"ש דוד עזריאלי באוניברסיטת תל אביב. נשואה לאדריכל שמרי טוסון ואמא לשלוש בנות. עוסקת בפרויקטים בתחום המגורים, מבני ציבור ותכנון מרחבים ציבוריים. אדריכלות בשבילה זה מעבר למקצוע, זה דרך חיים. זה מה שהיא נולדה לעשות.

מיכל טוסון אדריכלית
צילום: יסמין ברדה פאר

איך העסק התחיל?

"אני עוסקת בעיצוב ואדריכלות מגיל מאוד צעיר, מאז שאני זוכרת את עצמי. זה התחיל כבר בגיל 5 בערך, כשהייתי משנה את עיצוב החדר שלי ושל אחיותיי כל יומיים בהתלהבות רבה, המשיך בלעצב חללים של משפחה וחברים ועד להחלטה ללכת וללמוד את המקצוע, לימודים שנהנתי (כמעט) מכל רגע בהם. עם הניסיון, הבנתי שאני נוגעת במקום הכי אינטימי של אנשים – הבית שלהם – ושזו עבודה שחייבת להיעשות בתשומת לב וברגישות רבה, תוך הקשבה ויחס אישי. אולם, כאדריכלית שכירה, בהיותי כפופה לזמנים ולסדרי עדיפויות שאינם שלי, היה לי ברור שלא אוכל לתת ללקוחות את היחס האישי שאני חושבת שהמקצוע הזה מביא איתו. אז החלטתי להיות עצמאית ולקבוע בעצמי את סדרי העדיפויות."

כמה משפטים על העסק

"המשרד שלי, טוסון אדריכלים, נמצא בקציר, הישוב בו אני גרה. אני מלווה כל פרויקט מתחילתו ועד לסופו, משלב התכנון וההגשה להיתר בניה, תוך ליווי ופיקוח בזמן הבניה ועד לשלב העיצוב והרכישות לבית. אני רואה את עצמי כהאבא והאמא של כל פרויקט שיוצא תחתיי."

"כשאני מתחילה לתכנן בית חדש, חשוב לי להשאיר בו את החותם שלי, דרך חיבור הקצוות לידי יצירה מגובשת ומדוייקת עבור הלקוחות שלי – בית שהוא בסיגנון שלהם וגם פרקטי, בית שמספר את הסיפור שלהם ומשקף את האנרגיות שלהם. בית שיהנו כל בוקר לקום אליו ושירגיש הכי שלהם שיש."

"שתי המטרות שלי בראש ובראשונה זה לקבל טלפון מהם כבר בשבוע הראשון של הכניסה לבית החדש ולשמוע 'אנחנו מרגישים בבית' וגם, לא פחות חשוב מהתוצאה הסופית, לאפשר להם ליהנות מהתהליך. מאוד חבל לי כשאני שומעת מאנשים שבניית הבית שלהם היתה התקופה הכי קשה ולחוצה בחיים שלהם." ליצירת קשר עם מיכל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

מיכל טוסון אדריכלית
צילום: הגר דופלט
מיכל טוסון אדריכלית
צילום: הגר דופלט
מיכל טוסון אדריכלית
צילום: הגר דופלט

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני אישה של אנשים. אני מתייחסת לכל פרויקט ולכל לקוח כאילו הוא היחיד וההכי חשוב שלי. להכיר אותם לעומק, מה מניע אותם, מה גורם להם לקום בבוקר, זה חלק בלתי נפרד מהג'וב מבחינתי. אני באמת חושבת שיש לי לקוחות שחושבים שאין לי עוד עבודה חוץ מהם!"

טיפים לנשים עצמאיות

"תמצאו את הדבר הזה שמניע אתכן בחיים באופן הכי טבעי, את הדבר הזה שאתן הכי טובות בו, ולכו על זה. אני מאוד מאמינה שכשאנו עושות את מה שאנחנו הכי אוהבות, אנו נעשה אותו הכי טוב."

"כשאוהבים את מה שעושים, מאוד קל ללכת לאיבוד בתוך זה. תקדישו לעבודה זמנים ברורים ואל תשכחו את עצמכן, חברים, זוגיות, ילדים. כמו שג'וני שלי אמר: ' Life is what happens to you while you're busy making other plans'…"

"לשמור על פרופורציות (שזו באמת עבודה יומיומית בחיינו) ולקחת כמה שיותר דברים בהומור בחיים. העולם מצחיק אז צוחקים."

חוויה מעניינת ומרגשת שהייתה לך עם לקוח כחלק מהעבודה

"היתה לי לקוחה שהגיעה אליי עם פרויקט שכבר התחיל אצל אדריכלית אחרת. הקנווס לא היה ריק מלכתחילה וכך גם היו מצידה המון המון חששות. תחילת דרכנו יחד היתה מאוד לא פשוטה וחוסר הבנה בינינו, שנגרמה בעקבות התהליך הקודם שלא עבר את מבחן הזמן, כמעט וגרמה להתפצלות דרכנו באיזשהו שלב. למרות זאת, הצלחנו לדבר וללבן את העניינים, כך שהמשך התהליך יחד היה בסופו של דבר מדהים. והיום אנחנו ממש חברות וצוחקות על זה ועל עצמנו! וזה מדהים בעיניי."

מיכל טוסון אדריכלית
צילום: הגר דופלט
מיכל טוסון אדריכלית
צילום: הגר דופלט
מיכל טוסון אדריכלית
צילום: הגר דופלט

איך את צומחת ממשברים?

"אני משתדלת ללמוד ולקחת משהו מכל אחד שעובר בדרכי, בין אם זה בעלי מקצוע, לקוחות, טעויות שקורות בדרך… גם אם משהו לא הולך 'קל', לקחת מזה משהו הלאה. להגיד 'למדתי', לא להתעכב על זה יותר מדי."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"שהיא לא מרגישה כמו עבודה! היא מרגישה יותר כמו תחביב! כשאני מקבלת פרויקט חדש תמיד תופסת אותי התרגשות שכזו, מהסוג שקשה להירדם בגללה, חולמים עליה וקמים עם ההתרגשות הזו בבוקר. הראש מיד מתחיל לגלגל רעיונות כל היום וכל הלילה ולפעמים אני מוצאת את עצמי חולמת על הפרויקט ועולה לי איזה רעיון טוב ואני מתעוררת באמצע הלילה ולוקחת מיד מחברת ועט ומשרטטת את הרעיון על מנת שלא אשכח! (כבר מזמן למדתי לישון מחובקת עם מחברת)… לפעמים אפילו קצת נדמה לי שאני כל כך מרוגשת, עד כדי כך שהלקוחות המומים ומשועשעים מזה שאני זו שמזיזה אותם."

רוצות להכיר את מיכל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה