הטיפים / פעולות שיובילו את העסק שלכם להצלחה

זיוה זוהר היא יועצת מס ופרישה בעלת משרד בחולון שמעניק מענה מקיף ומקצועי בתחום המיסים והניהול העסקי ללקוחות מכל קצוות הארץ. אלו הטיפים של זיוה שיהפכו את השנה שלכם להרבה יותר טובה

ליצירת קשר עם זיוה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, לפייסבוק וליוטיוב שלה וגם לפנות במייל או בטלפון 050-2324335.

זיוה זוהר יועצת מס, פרישה וחשבות שכר
צילום: לינה מיארה

פעולות שיובילו את העסק שלכם להצלחה בשנה הקרובה

בלי ששמנו לב עוד שנה באה לסיומה. ואיזו שנה זו הייתה! עבור בעלי עסקים זו הייתה עוד שנה לא פשוטה. שנה שהחלה במאבקי רפורמה פנימיים ופילוג מטורף המשיכה לאחד האסונות הגדולים בתולדות המדינה, ומסתיימת במלחמה עזה בעזה. ובתוך כל אלו שואל את עצמו בעל העסק הקטן, איך אפשר להמשיך מכאן? איך אפשר להצליח למרות כל אלו. אז קודם כל אקדים ואכתוב לכם, שלא משנה מה קרה לעסק שלכם השנה, זו לא אשמתכם. אל תיקחו את זה עליכם. אם אתם עדיין בעלי עסקים, זה אומר שאתם פייטרים לא קטנים. שאתם לא פראיירים בכלל. ומכאן, אני רוצה להאמין, אפשר רק לעלות. אז אני כאן בשבילכם כדי לגרום לשנה הקרובה שלכם להיות הרבה יותר מוצלחת, לא משנה מה יקרה בחוץ. הנה חמש הפעולות שיהפכו את השנה שלכם להרבה יותר טובה

הגדירו יעדים – אל תתחילו את השנה בלי שהגדרתם יעדים ברורים. לאן אתם בכלל רוצים להגיע? הייתי מגדירה יעדים בעסק לצד יעדים אישיים ומשפחתיים. נסו לא להגזים בכמות היעדים, אלא להגדיר מספר שאפשר לעמוד בו. לדוגמא, הייתי מגדירה 4 או 5 יעדים מרכזיים בכל העולמות. כמובן שיתווספו להם עוד רצונות ומטרות, אבל אלו יהיו היעדים המרכזיים, העוגנים שלכם.

כתבו שירותים ופתרונות מרכזיים – נסו לכתוב מהם השירותים המרכזיים והכי רווחיים שיש לכם בעסק? זה הזמן לצמצמם שירותים ולהביא לקדמת הבמה את השירותים הטובים ביותר שלכם. אם אתם עסק של בן אדם אחד, אני ממליצה לא להרבות בשירותים, אלא להתמקד ב-4-3 שירותים חזקים שמביאים לכם הכי הרבה רווחים.

מחלקת תוכן ושיווק – לא משנה מה גודל העסק שלכם, אתם חייבים לפרסם ולשווק אותו. שיווק הוא הלב הפועם של העסק שלכם. ביחרו את ערוצי השיווק שלכם: פייסבוק, אינסטגרם, מאמרים באתר, קידום בגוגל, טיק טוק. כמה שיותר ערוצים יותר טוב. תקדישו זמן ליצירת תוכן. אין לכם זמן? מעולה, זה אומר שיש הרבה עבודה. במקרה הזה, קחו אנשי מקצוע. הכי חשוב, לא להוריד את הרגל מהגז השיווקי.

תנהלו את הזמן שלכם נכון – ניהול זמן הוא אחד הפרמטרים הכי חשובים בעסק. אני ממליצה לכם לתכנן מראש את השבוע. להכניס זמן לפיננסים, לשיווק, למכירות, למיתוג. אתם יכולים לקחת יום אחד בשבוע למנוחה ולאסטרטגיה, זה יעזור לכם להסתכל על העסק מבחוץ.

ניהול פיננסי – בואו נגיד את האמת, רוב העסקים לא מתנהלים פיננסית בצורה תקינה. הם "מתגלגלים" וככה נראה גם סוף החודש שלהם. אני ממליצה לכם בחום כבד, מה זה כבד, לוהט! לנהל נכון את הפיננסים שלכם: לנהל דוח תזרים, לקחת דוח רווח והפסד מהרואה חשבון, ליצור התייעלות על בסיס שוטף, לדעת מה קורה בעסק שלכם מבחינת מספרים בכל רגע נתון.

 

לסיום: התוצאות העסקיות שלכם בשנה הבאה תלויות בפעולות ובתכנון המקדים שתבצעו עכשיו. אם תיקחו את עצמכם ואת העסק שלכם בידיים ותתחילו לפעול, אתם תראו תוצאות מעולות. רוב העסקים לא מתכננים, לא בונים תוכניות עסקיות, ופשוט זורמים עם מה שקורה. אל תהיו שם. זכרו שהעסק שלכם צריך אתכם בדיוק עכשיו. תסכמו את השנה החולפת שהייתה לא פשוטה, ותסתכלו קדימה, לאופק של שנת 2024. כי לא נגיד ג'ק או במקרה של השנה דניאל הגרי, והופ, גם היא תתקרב לקיצה. ואם אתם זקוקים לעזרה? אני כאן בשבילכם, תמיד.

ליצירת קשר עם זיוה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, לפייסבוק וליוטיוב שלה וגם לפנות במייל או בטלפון 050-2324335.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה