הטיפים / זיהוי השיעור הרוחני שלנו

טלי ויטנברג היא היוצרת של קלפי "אפשרויות נפתחות". זו היא ערכת קלפים שעברה מתחום נישתי וכמעט "מיסטי", להיות מוצר לייף סטייל לחיבור עצמי, שהמון נשים משתמשות בה על בסיס יומיומי, כשהן רגע מתגעגעות לעצמן, או רוצות להבין מה באמת נכון להן. אלו הטיפים של טלי לזיהוי השיעור הרוחני שלנו.

ליצירת קשר עם טלי מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לפנות בוואטסאפ ובטלפון 054-6565761.

טיפים לזיהוי השיעור הרוחני שלנו

שיעור רוחני הוא איזושהי חוויה רגשית חוזרת שהנשמה שלנו באה ללמוד כאן אתנו. החוויה הזו תחזור שוב ושוב, עד שנלמד ממנה ורק כך נוכל לגדול לשלב הבא בהתפתחות שלנו. מה שקורה בפועל, הוא שאנחנו נמצאות בהתנגדות לחוויה החוזרת הזו, וכך לא לומדות אותה, והיא חוזרת שוב ושוב.

השיעור הרוחני שלך מסתתר בתוך הרגשות שלך. מכירה את זה שיש איזשהו רגש שתמיד חוזר בחייך? לא משנה באיזו סיטואציה, בנקודות קושי את תמיד מרגישה אותו דבר. בין אם זו תחושת בדידות, תחושת נבגדות, תחושה שאני מיותרת, תחושה של פספוס, תחושה שאני לא שווה מספיק. הרגש הזה הוא הבסיס להבנת השיעור הרוחני שלך.

איך תמצאי מה הרגש הזה? בחרי 5 אירועים משמעותיים ומאתגרים בחייך וכתבי עבור כל אחד מהם מה הרגשות המרכזיים שחווית שם. הרגש שחווית שם הכי הרבה הוא החיבור לשיעור הרוחני שלך. הוא הדבר שהנשמה שלך מנסה ללמד אותך שוב ושוב.

השיעור הרוחני שלך מפתיע אותך כשאת הכי פחות מוכנה. אם את רוצה להבדיל בין רגשות שונים שאת חווה או אירועים שונים בחייך לבין מופעים של השיעור הרוחני, את תשימי לב שהשיעור הרוחני תמיד מופיע כמשהו שהפתיע אותנו ולא צפינו אותו קורה. המטרה היא "לנער" קצת את המערכת, כדי שנשים לב אליו ונגדל ממנו.

השיעור הוא משהו שלא בדיוק מתאים לך. הרבה נשים מדווחות שהשיעור הרוחני שהן זיהו, הוא על פניו משהו שממש לא מתאים להן. לדוגמא, צורך בשליטה למישהי ממש רגועה, שיעור בביטחון למישהי שהיא כביכול מלאת בטחון, שיעור בלבד למי שנראה שהיא מוקפת חברים. זו אגב דרך טובה להבחין בין דפוסים בחיינו לבין שיעורים רוחניים. דפוס הוא משהו שמאפיין אותנו, ושיעור רוחני מרגיש כמו קלקול, כמו תקלה.

השיעור שלך הוא מה ש"לא אמור לקרות לך". אם מעניין אותך מה השיעור הרוחני שלך, רשמי לעצמך 5 אירועים ש"לא היו אמורים להתרחש". שלא מתאימים למי שאת, לאופי שלך, לאורח החיים שלך, לאורח החיים שהיית אמורה לחיות. אם תחפשי את האירועים האלה, ותביני לעומק מה הרגשת שם, יהיה לך כיוון טוב לזהות, מה השיעור הרוחני שהנשמה שלך מבקשת ללמוד בעזרתך.

הנשמה שלך מבקשת ממך שיתוף פעולה, נסי להסכים לכך. נניח שחווית שוב ושוב נטישה. או בגידה, או בדידות. הרי בכל פעם, זה היה נראה כמו הדבר הכי גרוע שיכול לקרות. אבל עבור הנשמה שלנו אין "טוב" ו"רע". יש לה משהו אחר, יש לה "למדתי" או "לא למדתי". אירועים שמהם היא למדה, עוזרים לה להתפתח. אירועים שמהם היא לא למדה, היא פשוט תזמן לעצמה התנסויות נוספות ללמוד את אותו הדבר.

מה זה אומר ללמוד משיעור? ללמוד משיעור זה לחוות אותו במלואו, להסכים לו. באופן טבעי לחלוטין, לרוב, אנחנו ממש לא נרצה ללמוד או להכיל או להסכים לדברים השליליים שקורים לנו. אנחנו נתנגד להם, ננסה לשנות אותם, נדחה אותם ומכל וכל. הבעיה היא שככל הנראה אז לא תתאפשר למידה. ומה יקרה? כנראה שהשיעור יחזור שוב. אם הצלחתן לזהות את התחום בו אתן חוות שיעור רוחני חוזר, יש לי הצעה ממש טובה בשבילכן. בפעם הבאה שקורה משהו שמעורר את השיעור, נסו פשוט להסכים אליו. למה? כי הוא כבר גם ככה קורה, ואולי ההסכמה תאפשר לכן למידה, וכך לא תצטרכו לחוות את אותו שיעור שוב ושוב.

טלי מעבירה את קורסי ספירלת ההתפתחות בהן נשים לומדות לזהות את השיעור הרוחני שלהן, לקצר אותו ולהשלים אותו. ליצירת קשר איתה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לפנות בוואטסאפ ובטלפון 054-6565761.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה