הטיפים / איך יודעים שאישה כבר עשתה צ'ק אאוט מהנישואים

טלי אבידן היא עו"ד המתמחה בדיני משפחה. החזון של טלי הוא לעזור לאנשים, גברים או נשים, המצויים במשבר משפחתי לפתור את המחלוקות ביניהם ולצאת לדרך חדשה בצורה מיטבית עבורם, ועבור הילדים שלהם.

ליצירת קשר עם טלי מוזמנות להיכנס לאתר ולפייסבוק שלה.

טלי אבידן עו
צילום: אינגה אבשלום שיליאן

איך אפשר לדעת כשאישה כבר עשתה צ'ק אאוט מהנישואים

"היא כבר עזבה את הנישואים שלכם מזמן", אמרתי ליאיר בעצב, "רק שאתה בחרת לא לשים לכך לב, אולי אפילו נהנית מזה".

יאיר, חבר ילדות שפגשתי במקרה, סיפר לי שאשתו, אורלי, הודיעה לו שהיא רוצה להתגרש והוא לא יודע מה לעשות. וכשהוא אומר 'לעשות' – הוא התכוון שהוא לא יודע איך להניא אותה מהרצון הזה שלה.

הוא סיפר לי שהוא דוקא עשה ניסיון לבצע החייאה לקשר, כשהרגיש כשמשהו עובר עליה, והם נסעו יחד לחופשה חלומית באיי סיישל, במהלכה עלו לפייסבוק תמונות מדהימות על בסיס יומיומי (גם אני ראיתי) והם נראו מאושרים. אבל כשחזרו, והיא חזרה לעבודה, היא אמרה שהיא לא מרגישה כפי שציפתה להרגיש…

יאיר ואורלי, הם שני חברי ילדות שלי, "מהשכונה", שהחלו את דרכם המשותפת באהבת נעורים תמימה שהסתיימה בחתונה.

לפני כמה שנים פגשתי את אורלי באקראי, והיא נראתה לי קצת עצובה והתנדבה לספר שהזוגיות שלהם – כמו שהכרתי אותה שנים קודם לכן – כבר איננה, אבל שהיא מקווה שזה עוד ישתפר לטובה ובינתיים אין לה כוונה להרוס לילדים שלהם את החיים אז היא זורמת, ולא עושה כלום.

"בכל פעם כשסיפרתי לו על דברים שאני מודאגת מהם, הרגשתי שהוא מעביר עלי ביקורת, אז פשוט הפסקתי לשתף אותו באיך אני מרגישה", כך אמרה.

"הפסקתי לשתף אותו בדעות שלי לגבי דברים כי מיד היה מתחיל ויכוח, והוא היה מתחיל לנסות לשנות את דרך ההשקפה שלי, אז כדי להמנע מויכוחים פשוט הפסקתי לשתף".

אורלי הצליחה מאד בעבודתה ואף קיבלה קידום, ואני חשבתי שהיא מתעלת את רוב האנרגיה שלה לשם כדי לחוש מוצלחת. כמובן שהמלצתי על טיפול זוגי, אבל היא אמרה שהם ניסו והוא לא מעוניין להמשיך ב"חפירה".

כשיאיר סיפר לי שהיא רוצה להתגרש, אני כבר ידעתי ששנים קודם לכן היא כבר עזבה מנטלית את הנישואים האלה. נשים עוזבות באופן מנטלי – הרבה לפני שהן עוזבות באופן פיזי. העזיבה הפיזית יכולה לקחת גם שנים – אבל היא קורית.

כשאישה מפסיקה לשתף, מפסיקה לספר ומפסיקה לתקשר, היא בדרך כלל כבר התחילה את התהליך הפרידה מהנישואים – במודע או לא. ידוע שנשים אוהבות לשתף לשוחח ולדבר – וכשהן מפסיקות, מתחילה אטימות.

כשזה קורה במהלך הנישואים גברים יכולים לטעות ולחשוב – 'זה מעולה, היא לא מנדנדת לי, אנחנו לא מתווכחים ואני לא צריך לשמוע את כל סיפורים שלה על היום שלה אני לא שומע על הרגשות שלה ואני לא נשאל על שלי- נהדר !'… הבעיה היא שזה תהליך של אטימה – ואנחנו יודעים איך הוא נגמר…

ליצירת קשר עם טלי מוזמנות להיכנס לאתר ולפייסבוק שלה.

במגזין מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק.

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה