הטיפים / איך להשתחרר מאכילה רגשית באמת ולתמיד

אורלי קובר היא מאמנת אישית מוסמכת המתמחה בשחרור אכילה רגשית והתקפי אכילה. מטפלת בשיטות שונות מעולמות האימון, NLP, תת מודע ודמיון מודרך כדי לאפשר לנשים להרגיש טוב יותר עם עצמן ועם גופן ולהשתחרר מהלופ האינסופי של התעסקות באוכל, משקל ודיאטות. אלו הטיפים של אורלי איך להשתחרר מאכילה רגשית באמת ולתמיד.

למידע נוסף וליצירת קשר עם אורלי מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה, לפנות בוואטסאפ ולהאזין לפודקאסט.

אורלי קובר שחרור מאכילה רגשית
צילום: מיקי סויסהאיך להשתחרר מאכילה רגשית באמת ולתמיד

אכילה רגשית היא למעשה כל אכילה שאינה נובעת מרעב פיזי. אכילה רגשית היא התנהגות אכילה נורמטיבית ולגיטימית שיש אותה לכולם ברמה כזו או אחרת, היא לא חייבת להיות בעייתית היא יכולה גם להיות בריאה ומיטיבה. חשוב להבין שאכילה רגשית היא דרך התמודדות וזה בסדר לפעמים להתנחם באוכל. כדי שלא תתקיים אכילה רגשית בכלל, צריך לאכול תמיד מתוך רעב ותמיד לעצור בשובע נעים, וכולנו חורגים מכך לעיתים. אכילה רגשית הופכת להיות בעייתית כאשר היא כבר פוגעת באיכות החיים, כאשר רוב הארוחות מסתיימות בתחושת אי נוחות בקיבה, כאשר יש מחשבות על אוכל 24/7, כאשר יש תחושה שהאוכל שולט בי או מנהל אותי – ולכן לא בכל אכילה רגשית יש לטפל. זה סובייקטיבי וכל מקרה נבחן לגופו, אך חשוב לומר שלא ניתן להשתחרר מאכילה רגשית ב-100% אלא זה יותר עניין של לנהל אותה מתוך בחירה ומודעות.

נטרול הכמיהה – ככל שאת נמנעת ממאכל מסוים, מצמצמת אותו ומגבילה את עצמך ככה למעשה את רק מגדילה את הכמיהה אליו. כל צמצום שנכפה על הגוף, נחווה במיינד כמחסור או הרעבה וכמנגנון פיצוי על כך הגוף לעיתים יגביר את הדחפים ואת תחושת הרעב מתוך ניסיון לכפר על כך ש"חסר אוכל" (זה אותו חלק אבולוציוני הישרדותי שקיים בנו ונועד לאגור מזון) ולכן מה שקורה הרבה פעמים זה שכשאת כבר אוכלת את אותו מאכל שאת מנסה להימנע ממנו את לא יכולה לעצור. הדרך הטובה ביותר להפחית את הדחף הבלתי נשלט לאכילה זה על ידי מתן רשות מלאה לאכול הכל והסרת כל צמצום פיזי או חשיבה אוסרת.

מעבר לאכילה קשובה – אכילה אינטואיטיבית שבאה מהגוף. הגוף שלנו מתוכנת בצורה כזו שהוא יודע להגיד לנו מתי לאכול, מה לאכול וכמה לאכול. עם השנים, ניסיונות התזונה השונים ואולי הדיאטות השונות למעשה שיבשו בנו את היכולת הזאת. באכילה קשובה אנחנו מחזירות את הריבונות לגוף שלנו ולומדות איך לזהות מחדש את האיתותים שהוא שולח לנו. לא מדובר על רעב ושובע בלבד, אלא גם על מה עושה לי נעים בגוף, איזה מרקם, באיזו טמפרטורה וכדו'. זו למידה מחודשת של הגוף, חשוב לומר שבתחילת התרגול עם הגוף, האיתותים עדיין לא מכוילים ועוד יכולים להשתנות עם הזמן.

לעבוד עם הגוף בלתת לרגשות מקום – אכילה רגשית היא למעשה הפתרון הכי טוב שהחלטנו עליו אי שם מזמן כדי לברוח מהמחשבות שלנו, להתנתק, להחליש עוצמות, להשקיט את הראש וכדומה. כדי להשתחרר מאכילה רגשית אנחנו רוצות ללמוד איך להיות טובות יותר בלהרגיש. נרצה לזכור שלמעשה כל רגש בא לידי ביטוי בגוף באופן פיזי ונרצה להתחיל להסב את תשומת ליבנו לכך, איפה אנחנו מרגישות את זה בגוף כשפוגעים בנו, איך זה מרגיש בגוף מבחינה פיזית כשאנחנו עצובות וכן הלאה. העבודה עם הגוף בנתינת מקום לרגשות למעשה מקרבת ומחברת אותנו לעצמינו ומאפשרת לנו להגדיל את התשתית שלנו להרגיש רגשות מבלי שנצטרך לברוח מהם.

תרגול קבלה ואהבה עצמית – לא לשפוט את הפחד מעלייה במשקל או מאי ירידה במשקל, לא לשפוט את הפחד ממה יקרה כשלא תהיי ב"שליטה" או במסגרת של תפריט. קבלה ואהבה עצמית, לא מדברת על להסתכל במראה ולאהוב את מה שיש בהכרח, אלא על אי שפיטה של המצב הקיים ויכולת התבוננות מתוך אותה חוסר שיפוטיות.

לאמץ את ה"נפילות" שבדרך באהבה – נפילות הן חלק מהדרך, חלק מהמסע. הדרך הכי טובה להפחית "נפילות" זה לקבל אותן באהבה, לא לשפוט אותן, להעניש את עצמנו או לקזז לאחר מכן. לקחת את הלמידה שאותה נפילה הביאה עמה, להבין מה אני יכולה לעשות אחרת בפעם הבאה ופשוט להמשיך הלאה.

למידע נוסף וליצירת קשר עם אורלי מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה, לפנות בוואטסאפ ולהאזין לפודקאסט.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה