הטיפים / איך לסדר את הצעצועים של הילדים

אורטל קייסר היא יועצת קונמארי מוסמכת המלווה אותך להגשמת אורח החיים האידיאלי בשיטת קונמארי. אלו הטיפים שלה איך לסדר את המשחקים והצעצועים של הילדים.

ליצירת קשר עם אורטל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.ניתן ליצור קשר גם במייל או בטלפון 054-6194552.

קונמארי בחדר הילדים

איך לסדר את המשחקים והצעצועים של הילדים?

קונמארי זוהי גישת סידור המרחב הביתי והעסקי שמקורה בכוהנת הסדר היפנית, מארי קונדו. ייחודיות הגישה מאופיינת בפסטיבל סדר שמחולק ל- 5 קטגוריות עקריות (בגדים, ספרים, מסמכים, קומונו וסנטמנטלי). זוהי אינה רק שיטת סידור, אלא תהליך הוליסטי. התהליך משלב את הפן הפיזי – החפצים שלנו, אל מול הפן הרגשי, הרגשות שלנו. המהות היא בהבנת מה הם הפריטים שמשמחים אותנו ואותם להשאיר, כדי שכל אחד מאיתנו יוכל לחיות את אורח החיים האידיאלי התואם את מי שאתם היום, בו לכל חפץ ופריט יש את המקום הייעודי עבורו.

כיועצת קונמארי, אורטל שואפת לוודא שהחזון שלכם לאורח החיים האידאלי עבורכם, בא לידי ביטוי לאורך כל פסטיבל הסדר. שאילת שאלות הג'וי הנכונות, תמיכה ברגעים בהם אתם מרגישים מעט תקועים, ליווי פעיל בכל שלבי תהליך המיון והסדר תוך מתן תשומת לב למה שנכון לכם ולשגרת היומיום שלכם.

אחת השאלות שצפות כל הזמן הינה איך לסדר את כל המשחקים והצעצועים של הילדים, ואורטל משתפת אתכם במספר טיפים בכל הנוגע לקונמארי ילדים. מתאים לכבוד החופש הגדול, וגם ביום יום.

שתפו את הילדים בתהליך החל מגיל 3 ואפילו לפני: האם זה משמח אותך? זוהי השאלה המובילה בכל תהליך של קונמארי. בבסיסה עומדת ההנחה שהלב שלנו יודע הכי טוב מה נכון לנו ומה פחות. הילדים שלנו נטולי מחשבות פרקטיות ומונעים מרגש טבעי וטהור, מסוגלים ויכולים מאוד מהר להתחבר למרכיב השמחה בלבם ולומר איזה בגד, צעצוע, ספר או משחק משמח אותם. תופתעו לגלות כמה זה מאוד אינטואטיבי עבורם ואפילו יהוו דוגמא עבוריכם בהבנת מהו מדד הג'וי – השמחה שבלב.

קונמארי כזמן איכות ומשחק: ההורות מצריכה מאיתנו יצירתיות בכל הנוגע לפעילויות עם הילדים, בטח בחודשי הקיץ החמים והלחים. אמצו את קונמארי והפכו אותו לזמן איכות עם הילדים כחלק מפעילות של החופש הגדול. זוהי דרך מצוינת ליצירת חוויה משותפת בעלת ערך וגם תורמת לפעילות הקוגניטבית. תשתפו אותם ככל האפשר בתהליך, המיקום בבית בו הסדר יתקיים, בחירת הקופסאות או השקיות לתרומה ומסירה, הכינו פלייליסט של שירים אהובים שיפעל לאורך הסידור ועודדו אותם לאורך כל התהליך.

הבוקר זה הזמן הטוב ביותר: להתחיל את פסטיבל הסידור. מאחר וזה הזמן ביום שבו כולם רעננים ויכולת הריכוז גבוהה ומיטבית. דאגו מראש לנשנושים בריאים ומים זמינים וצרו הפסקות יזומות בין לבין כדי לא להעמיס עליכם ועל הילדים.

עידוד ערך הנתינה והחברות: אחרי שסיימתם את שלב המיון של הבגדים, והמשחקים הסתכלו על הערימות שנוצרו: תרומה, מסירה, זריקה ותפתחו שער לשיח ערכי על נתינה לאחר, הדדיות, חשיבות סביבתית בתרומת החפצים ואפילו תנו להם לבחור למי ולאן היו רוצים להעביר הלאה את מה שכבר אינו משמח אותם. 

סדר במרחב זה סדר בראש: בתום תהליך המיון, מגיע השלב של בחירת מקום לכל פריט וחפץ. גם כאן תנו לילדים לבחור איפה הם רוצים למקם, כמובן שזה תלוי גיל. ככל שהם קטנים יותר תנו להם שתי אפשרויות לבחירה וככל שהם גדולים הרחיבו את האופציות. המרחב הנגיש והזמין יאפשר להם משחק חופשי, עצמאי ויצירתי וגם הם יהיו נינוחים ורגועים יותר. התגייסות הילדים לתהליך תורמת מאוד לתחושת הערך והשייכות, עצמאות ובטחון.

הספר 'קיקי וג'קס':  אחת הדרכים להגיע לעולמם של הילדים הוא ספרים. אני ממליצה בחום לרכוש את הספר הנפלא שמארי קונדו כתבה על קונמארי ילדים. הספר ממחיש בצורה ויזואלית מה קורה כשבית מבולגן וכיצד העומס בחפצים יוצר עומס בראש ובקושי לשחק יחד בהנאה. בסוף הספר, ישנו הסבר על איך לקפל ברוח השיטה.

אורטל מלווה תהליכי קונמארי לבית ולעסקים, מעבירה סדנאות והרצאות ויוצרת שיתופי פעולה נוספים. מוזמנות לקרוא כתבה על קונמארי ואריזות. ליצירת קשר עם אורטל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.ניתן ליצור קשר גם במייל או בטלפון 054-6194552.

ב – 20.7 אורטל מעבירה הרצאה מעשית על קונמארי במסגרת פעילות זמנשי בקרית גת. לפרטים והרשמה ניתן להיכנס בקישור.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה