הטיפים / שלוש דרכים לשכפול ההצלחה העסקית

אורלי רודוי היא שחקנית מובילה בעידן האסטרטגיה והשיווק הדיגיטלי החדש. לפני כשמונה שנים יצאה לעצמאות אחרי שנים של ניסיון כאשת שיווק בכירה בארגונים גדולים. כעצמאית, היא מובילה מהלכי שיווק דיגיטלי עבור חברות ועסקים, בדרך להגברת חשיפה חכמה ואפקטיבית במדיה הדיגיטלית וברשתות החברתיות, הרחבת הפעילות העסקית, מחזור העסקאות ועמידה ביעדים. אלו הטיפים של אורלי לשכפול ההצלחה העסקית שלנו.

ליצירת קשר עם אורלי מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה, או בטלפון 052-3783441

אורלי רודוי אסטרטגיה ושיווק דיגיטלי חדש
צילום: טל הראל | איפור: ליאור שיין רוט | סטיילינג: גלית לחמן

שלוש דרכים לשכפול ההצלחה העסקית

אנחנו יכולות להגשים כל מה שרק נוכל לדמיין. אני פוגשת בעלות עסקים בנקודה שבה הכל עובד: יש לקוחות בעסק, יש הכנסות, הן בטוחות בעצמן ובמה שיש להן להציע, ועכשיו הן מרגישות שהגיע הזמן לעשות מזה יותר: לשכפל את ההצלחות, לשכפל את כמות הלקוחות, ובשורה התחתונה – לשכפל את ההכנסות.

לשכפל הצלחות: אשת מקצוע מצליחה, בעלת קליניקה פרטית מזה מספר שנים, הגיעה לתכנית ליווי כשרצתה להגדיל את ההכנסה שלה אך לא ידעה איך. היא סיפרה לי שבשעות הערב היומן מלא, אבל בבקרים הקליניקה שלה שוממת. היה ברור לשתינו שאם נמלא את הבקרים, העסק יכפיל את עצמו. ראשית, וידאתי איתה שהיא בעצמה מאמינה שיש אפשרות שלקוחות יגיעו אליה בבוקר לקליניקה, שכמות הטיפולים בשבוע תגדל משמעותית, ושההכנסות שלה יכפילו את עצמן. כשזה קרה, כל מה שנותר היה לייצר שינוי תפיסתי שיעזור לנו לשכפל את הפעילות העסקית שיש לה בשעות הערב ולמלא את הבקרים. או במילים אחרות, לשכפל הצלחות. היא קיבלה ממני משימה פשוטה: מעכשיו, כאשר פונים אליה לתאם טיפול, היא מציעה שתי אופציות לבחירה, אבל שתיהן רק בבקרים! וברגע שהצליחה לשנות את התפיסה זה הגיע: "אלף סליחות על השעה אבל פשוט לא יכולתי להתאפק והייתי חייבת לומר לך… היומן שלי לבקרים בשבוע הבא *מלא* את אלופה! דייקת אותי!"

מכפיל כוח: מטפלת בדיקור סיני הגיעה אליי כאשר היא הגיעה לתקרת הזכוכית שלה. הקליניקה מלאה עד אפס מקום, היא הגיעה למכסת השעות שהיא יכולה לעבוד בהן, ומכאן אין לה אפשרות לגדול. האמנם? ומה אם נוכל ליצור מכפיל כוח, בעצם "לשכפל" אותה? נשמע בלתי אפשרי? אבל הפתרון מפתיע בפשטותו: לשכור קליניקה עם שני חדרי טיפול. מי שהיה בדיקור סיני יודע שהמדקרת מאבחנת את הנקודות שבהן יש לדקור, מכניסה את המחטים, ואז יוצאת מהחדר ומאפשרת למחטים לעשות את העבודה. הזמן הזה מחוץ לחדר הוא זמן "ריק", ואותו אפשר למלא! בזמן הזה היא יכולה לקבל את המטופל הבא בחדר הטיפולים הסמוך. לאבחן, לדקור ולצאת – וחוזר חלילה. פתרון פשוט, שהתבסס על משאב קיים שהיא לא זיהתה וניצלה, ואפשר לה להכפיל את מכסת השעות שלה בלי לפגוע באיכות הטיפול.

לעבוד פחות, להרוויח יותר: כל עסק צריך שיהיה בו מוצר פרימיום – מוצר שפותר בעיה גדולה יותר, כואבת יותר, ושדורשת מומחיות גדולה יותר, שאתם יכולים לפתור אותה ולא הרבה אנשים יודעים לתת מענה שלם עליה. על מוצר פרמיום כזה תוכלו לגבות בהתאם. איך עושים את זה? לוקחים דף ועט ומתחילים למפות את השירותים העיקריים בעסק. לכל שירות מצמידים שני נתונים: המחיר שאנחנו גובים עבורו, ושעות העבודה שאנחנו משקיעים בו. כשהנתונים האלה לנגד עינינו קל לראות באיזה מהשירותים שלנו הרווחיות גבוהה. עכשיו כשברור לנו מהו השירות הרווחי ביותר בעסק שלנו, נהפוך אותו למוצר פרימיום. איך? הנה שתיים מהדרכים: הצעת חבילות או בנק שעות – נבנה חבילה שתציע ערך גדול יותר מייעוץ שעתי, כמו תכנית ליווי או בנק שעות, ונמכור אותה במקום להציע שעות בודדות. העלאת מחירים – במידה והשירות שלנו מאוד מבוקש ויכול להכיל מכסה מוגבלת של לקוחות, נוכל לעלות את המחיר ולהפוך את השירות לשירות בוטיקי. כמות הלקוחות שתקבל אותו תקטן, אך הרווח יגדל.

"גם לאמיצים יש פחד, אך הם בוחרים לנוע יחד עם הפחד."

גם אם לעיתים מתעורר ספק, חשוב לזהות שמדובר רק בקולות ולהזכיר לעצמנו את הקול האמיתי – זה שמאמין בעצמנו ולעצמנו, שם הערך העצמי שלנו גבוה ללא תלות בתוצאות, שם נפתח לנו מרחב נוסף, גדול יותר, שקורא לנו להתרחב ולמלא אותו בעשייתנו, לגדול לתוכו ולממש את עצמנו ואת מלוא הפוטנציאל שלנו.

ליצירת קשר עם אורלי מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה, או בטלפון 052-3783441

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה