הטיפים / התארגנות לתחילת כיתה א'

איילת גרינברג היא בעלת העסק "לצאת מהבלגן", מרצה בתחום סידור הבית בפרט וסגנון החיים בכלל, אוטוריטה בתחום בישראל ואחת ממייסדותיו, אורחת קבועה בתוכניות טלוויזיה, כותבת במגוון פורטלים ברשת ובמדורי עיתונות שונים ומחברת הספר לצאת מהבלגן – בהוצאת סטימצקי.

את "לצאת מהבלגן" הקימה לפני 18 שנה והייתה בין הראשונות בארץ בתחום חדשני זה ומהמובילות בו. בלא משים, יכולות הארגון ליוו אותה לאורך חייה. אם כבת לאבא רב חובל, אם כקצינת מבצעים בחיל הים, אם בעבודות שונות בתחום ההפקה וכמובן בביתה שלה. בשלב מסוים, היא החליטה לקחת את התחביב ולהפכו למקצוע. איילת עוסקת כאמור בסידור בתים החל משנת 2005 ומכניסה לבתי לקוחותיה איזון ודיוק המביאים לרווחה ויציבות בחייהם. בידה תשובה לכל שאלה ופתרון לכל צורך. הפתרונות פשוטים, זולים וקלים ליישום, ומותאמים במיוחד לבית הישראלי. המוטו שלה הוא: בלגן בבית הוא גם "בלגן בראש" והתוצאה: בלגן בחיים. סדר בבית = סדר בראש = סדר בחיים. ליצירת קשר עם איילת מוזמנות להיכנס לאתר, לטיקטוק, ליוטיוב ולדף העסקי שלה.

איילת גרינברג מרצה בתחום סידור הבית
צילום: אלבום פרטי איילת גרינברג

טיפים להתארגנות לתחילת כיתה א'

 התארגנות מראש. הורים רבים מחכים דווקא לסוף חופשת הקיץ להתחיל בכדי לעשות סדר עם הילדים "ולראות מה צריך לקראת שנת הלימודים". משפט אשר לא ממש מעורר חשק אצל הילדים. כדאי דווקא בימים אלו בשיא החופש, לפנות אל הילדים עם המשפט "בואו נתחיל לסדר ונראה מה יש לנו ומה עוד צריך בשביל החופש!" בישובים ושכונות רבות נוהגים לערוך מעין בזאר או שוק החלפות.

שיפוץ החדר – כן או לא. כאשר הילד בשעה טובה, עולה לכיתה א' כולנו רצים לשפץ לו את החדר, לקנות שולחן כתיבה, כיסא ארגונומי ומדפי ספרים מעוצבים. שאיפות לחוד ומציאות לחוד. בפועל 90% הילדים ישבו בפינת האוכל ושם יעשו את שיעוריהם לפחות עד לחטיבת הביניים. הם רוצים להיות ליד אימא, אימא רוצה לראות מה הם עושים וגם בואו נודה על האמת. בכיתה א' הם עוד לא עושים עבודות סמינריוניות. אז בלי לחץ. מתאים לכם ולתקציבכם. נהדר. אם לא אפשר לחכות כמה חודשים.

שמירת פריטים נבחרים. עבודות יצירה, מבחנים חשובים וכדומה – לכל ילד נקדיש תיקיה משלו או קופסא, בה נשמור את העבודות הנבחרות. בסוף כל שנה כדאי לעשות מיון נוסף. בסופו של דבר נבקש לשמור פריטים בודדים בלבד בעלי משמעות מיוחדת. מבחן עם ציון גבוה במיוחד וכדומה.

בדקו את התיק והקלמר. אם החלטתם לעשות בו שימוש בשנה הקרובה, הכניסו אותו לכביסה לאחר שעברתם על כל הכיסים ומליון התאים. באותה הזדמנות תפתרו סוף סוף את התעלומה: מה קרה לשלושת המפתחות הרזרביים של הבית. עברו על כל מגרות שולחן הכתיבה.

אל תחכו לרגע האחרון או לשבוע האחרון שלפני פתיחת שנת הלימודים לשם רכישת הציוד. הלחץ אז בחנויות גדול במיוחד ורק יעלה לכם את מפלס העצבים. עברו עם הילד על כל הספרים והמחברות משנה שעברה. מה אפשר למכור? מה אפשר להשליך ומה חייב להישאר? בדקו מה הציוד הנדרש לפי הרשימות המסופקות לרוב מבתי הספר ועברו על מה שיש לכם בבית ורק אז גשו לחנות.

אם הילדים סובלים מבעיות קשב וריכוז, עומס ובלגן רק יחמירו את המצב. ילדים זקוקים לארגון וסדר בדיוק כמונו. סדר מאפשר התארגנות יעילה, מונע בזבוז זמן יקר ומאפשר ריכוז. מוכנים לצאת מהבלגן?

ליצירת קשר עם איילת מוזמנות להיכנס לאתר, לטיקטוק, ליוטיוב ולדף העסקי שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה