נשים ועסקים / שחר שחר

לקחתן את החלום שלכן ופתחתן עסק? אתן מקצועיות, עובדות קשה, יש הרבה לקוחות, אבל בחשבון הבנק התמונה אחרת לגמרי? שחר שחר היא יועצת פיננסית לא שגרתית, היא מגיעה עם ניסיון של 26 שנים כסמנכ"לית כספים בחברות גדולות. היא פיתחה כלי ייחודי (פייננסיק) אשר מאפשר לעסקים קטנים לנהל את המספרים בעסק: בפשטות, דיוק ובהירות. אבל את הקשיים והחסמים שעולים היא תשחרר בעזרת כלים מעולם הרוח. היא מאמנת מוסמכת, מתקשרת וקוראת בקלפי טארות.

שחר שחר יועצת פיננסית
צילום: דניאלה קונטיני

איך העסק התחיל?

"אחרי שנים כסמנכ"לית כספים, החלטתי שאני רוצה לבד וגם שנמאס לי קצת מדוחות, מאזנים וניתוחים פיננסיים ופתחתי את  'בית הקלפים של שחר' – קלפי טארוט ותקשור. זה עולם שנחשפתי אליו כשהבת שלי הייתה בת 3 (היום היא בת 24). היא חייה גלגול אחר, היה לה ילד שקראו לו 'סודא' שהיא דיברה עליו בכל הזדמנות. וכשיום אחד היא הפסיקה לדבר עליו, ואני שאלתי מה קרה, היא ענתה: נשברה לו המפרקת קברנו אותו. הבנתי שאני לא מבינה והלכתי ללמוד: תקשור, קריאה בקלפים, גלגולי נשמות וכל מה שיכול היה להסביר לי מה קורה כאן… נחשפתי לעולם מופלא. במשך שנה העברתי קורסים, סדנאות, ערבי נשים ומאות קריאות בקלפים, אבל המספרים זורמים לי בוורידים והגעגועים לדוחות ואקסלים היו חזקים ממני והחלטתי לשלב את העולמות: הפיננסי והרוחני."

כמה משפטים על העסק

"מתוך תחושת שליחות ומתוך אהבה מאוד גדולה לעולם הפיננסי, נולד החלום שלי, חלום שבו כל אישה שפותחת עסק, תקבל את כל הכלים שהיא צריכה בשביל לנהל עסק מצליח, והיום אני מלווה נשות עסקים, אני מדריכה אותן יד ביד איך ומה נדרש על מנת להכפיל ולשלש את ההכנסות בעסק. אני מלווה עסקים בכל שלבי ההקמה שלהם, מעסק שרק נולד לעסק שעובד שנים."

"ניתן להגיע אלי לפגישת ייעוץ בודדת, לתהליך ליווי קצר או ארוך. בתהליכי הליווי הלקוחות שלי מקבלות במתנה את פייננסיק – המערכת הרב שנתית לניהול העסק, שמאפשרת לבנות תוכנית עבודה, הצבת יעדים, ניהול תזרים, בקרת מחירים ודוחות שוטפים. אם יש לכן סדנה ייחודית או קורס שאתן רוצות לפתוח ואתן מתלבטות כמה לגבות, מציעה תהליך ממוקד לתמחור שירותים ומוצרים. הפגישות נערכות בזום או פרונטלי במשרד בירושלים. אני מלווה עורכות דין, מטפלות, קונדיטוריות, גרפיקאיות ועוד מגוון רחב של מקצועות, ובאתר שלי תוכלו למצוא פרטים מלאים על תהליכי הליווי השונים." ליצירת קשר עם שחר מוזמנות להיכנס לדף העסקי בגוגל, ללינקדאין, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

שחר שחר יועצת פיננסית
צילום: דניאלה קונטיני

שחר שחר יועצת פיננסיתמה מיוחד בגישה שלך?

"השילוב בין העולם הפיננסי לעולם הרוחני, ההבנה שמתוך ניתוח המספרים בעסק, אני יכולה לראות את החסמים המנטליים. לפעמים זה קושי שמלווה אותנו מילדות, לפעמים זה משהו שנאמר לנו כדרך אגב ומלווה אותנו שנים, בתהליך קצר וממוקד ניתן לשחרר את הקושי ולהפוך אותו למנוף של צמיחה."

טיפים לנשים עצמאיות

"תפני יום בשבוע לפיתוח עסקי, לשיווק למכירות להשקעה בנכסים הדיגיטליים בעסק."

"גם אם את לא מנהלת תזרים, תנהלי רישום של ההוצאות ושל שעות העבודה שלך מול הלקוחות, ההוצאות חלקי השעות יתנו לך מושג כמה עולה לך שעת עבודה, זה הבסיס לקביעת המחירים בעסק."

"כל מה שאת אומרת לעצמך שעוצר אותך מלהתקדם בעסק, אלו הן האמונות המגבילות שלך, תרשמי אותן על דף זה השלב הראשון בלשחרר אותן…"

שחר שחר יועצת פיננסית
צילום: דניאלה קונטיני

חוויה מעניינת, שהייתה לך כחלק מהעבודה

"לקוח שהתקשר כמה חודשים אחרי שסיימנו את התהליך לספר לי שהוא עזב את קבוצת הנטוורקינג שהוא היה בה, שהוא לא עומד בעומס הלקוחות ומחזור ההכנסות גדל פי שלוש. וכל מה שנדרש היה לראות בדוחות, שדווקא המוצר שהוא כמעט ולא שיווק ולא דיבר עליו, הוא המוצר הכי רווחי בעסק וכל מה שנדרש זה רק להעביר את המוצר הזה לקדמת הבמה ולהציג אותו בשיווק."

איך את צומחת ממשברים?

"כמו שתומס אדיסון אמר: 'לא נכשלתי רק מצאתי עשרת אלפים דרכים שלא עובדות', אני מאמינה שאין משברים רק אתגרים. אם נוכל לנתח, לפרק ולהבין מה לא עבד, נוכל לצלוח את האתגרים שעומדים בפנינו."

שחר שחר יועצת פיננסית
צילום: דניאלה קונטיני

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"את הרגע בו אני רואה בפניהם של הלקוחות שלי את השינוי, כשחוסר ההבנה הופך להבנה והפחד הגדול מדוחות, אקסלים ומספרים נעלם."

רוצות להכיר את שחר קצת יותר? מוזמנות להיכנס לדף העסקי בגוגל, ללינקדאין, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה