הטיפים / איך לעבור את תקופת השיפוץ בנעימים

אביבית אבורוס היא הנדסאית אדריכלות ומעצבת פנים, בוגרת הטכניון ובעלת הסטודיו Naya's Design. כמי שמלווה פרויקטים רבים של שיפוץ, היא מכירה היטב את האתגרים, הקשיים והלחצים הרבים בהם תיפגשו. ישנן אינספור אפשרויות ואתם נדרשים לבצע בחירות והחלטות רבות ולכל זה יש מסגרת תקציבית ולא מעט בלת"מים. אז מה כדאי לעשות או לא לעשות על מנת שתהליך השיפוץ יהיה קל ונעים יותר?

ליצירת קשר עם אביבית מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

אביבית אבורוס הנדסאית אדריכלות ומעצבת פנים
צילום: אושר גולן

איך לעבור את תקופת השיפוץ בנעימים

תכנון מראש. בצעו כבר בתחילת הדרך רשימה של כל החלומות והצרכים שלכם. בסיום התכנון תעברו שוב על הרשימה ותבדקו שהכל קיבל מענה, שלא פספסתם כלום. שימו לב שהתכנון מפורט לפרטי פרטים ותוכלו להיות בטוחים שהתכניות לביצוע כוללות הכל!

ביצוע הזמנות מראש להכל. ביצוע הזמנות לכלל החומרים והאביזרים הנדרשים. כולל הכל! גם גופי תאורה, ידיות לנגרות ואפילו וילונות. ברגע שאתם מבצעים הזמנה אתם מקבלים את כלל הפרטים כמו זמני אספקה, אופן אספקה (האם נדרש מנוף למשל), ומה ההכנות הנדרשות עבור המוצר. ביצוע הזמנות מראש ימנע מצבים בהם מועד האספקה מעכב את התקדמות העבודה ויחסוך מכם עיכובים ועוגמת נפש.

גאנט לביצוע. הכינו לוח זמנים לכל תקופת השיפוץ הכולל את כל האילוצים. תגזרו זמנים מהסוף להתחלה ותוודאו שאתם משאירים פרק זמן לבלת"מים. בבניית גאנט לביצוע יש להתייחס לכל השלבים ולכל בעלי המקצוע והספקים. יש לשבץ את מועדי המדידות ולוודא שבמועד זה כל התשתיות הנדרשות למדידה כבר מוכנות. גאנט לביצוע ימחיש לכם האם לוחות הזמנים שקבעתם לשיפוץ אכן מתכנסים עם כל הרכיבים של הפרויקט ויאפשר לכם להיערך בהתאם במידת הצורך. שימו לב שכל מה שמתוכנן ביום מסוים אכן יכול לקרות יחד ואין התנגשויות. והכי חשוב שהגאנט יהיה מתואם עם הקבלן המבצע והוא יהיה מחויב אליו.

לא מתחילים שיפוץ לפני השלמת כלל התכניות וביצוע כלל ההזמנות. בלת"מים תמיד יהיו אבל בתכנון מראש, הזמנות סגורות וגאנט מתאים ומחייב תוכלו למזער את הבלת"מים למינימום.

המלצה – צאו מהבית לתקופת השיפוץ! נכון שזה לא פשוט לעבור דירה וגם כרוך בהוצאה כספית, אך לחיות בתוך אתר בניה זה קשה עד בלתי אפשרי, זה בהכרח יגזור פרק זמן ארוך יותר של הביצוע ואתו עלויות נוספות. לכן ממליצה בחום לעשות את המאמץ ולצאת מהבית לתקופת השיפוץ.

זכרו, תכנון והערכות מראש ימזערו תקלות ועיכובים. בהצלחה! ליצירת קשר עם אביבית מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה