הטיפים / התגברות על חסמים ויצירת התקדמות אמיתית בחיינו

מורן תורג'מן היא Master NLP ומנטורית בתחום. מורן מציעה ליווי ואימון בשיטה המאפשרת לנו לקחת שליטה על ההרגלים והפעולות שלנו, לשלוט על הרגשות שלנו ועל האופן שבו אנו מתקשרים ומגיבים למצבים. במסגרת קריירה ארוכה ומלמדת כמנהלת משאבי אנוש בחברות הגדולות במשק, ותואר ראשון בפסיכולוגיה ובשילוב ניסיון רב בעבודה ואינטראקציה עם מגוון אוכלוסיות, מורן מאמינה שהנפש של כולנו צמאה לשיח, תובנות, פתרונות ולעיתים אף Restart. באמצעות מספר מפגשים בודדים, בהם תקבלו כלים יעילים ופרקטיים בשיטת Nlp, תוכלו לקחת את המושכות חזרה אליכם ליצור שינוי בדפוסים, הרגלים ואמונות מגבילות ולהשיג תוצאות פורצות דרך! אלו הטיפים להתגברות על חסמים ויצירת התקדמות אמיתית בחיינו.

ליצירת קשר עם מורן מוזמנות להיכנס לאתר ולאיסטגרם  שלה.

מורן תורג'מן Master NLP ומנטורית בתחום.

טיפים להתגברות על חסמים ויצירת התקדמות אמיתית בחיינו

אין כישלון, יש רק משוב לצמיחה. שמתם לב שאנחנו לעולם לא מייחסים חשיבות ולא נותנים משמעות למילה כישלון עבור ילדים קטנים? למשל כשילד לומד ללכת, הוא נופל לא אחת, ולעולם לא נכעס עליו על כך ״שנכשל״, להיפך, הוא יזכה לעידוד על הדרך שעשה ולא על כך שנפל. כך הוא מרגיש מעודד וזה מה שיגרום לו לנסות ללכת שוב ושוב.

אז למה בחיינו הבוגרים אנחנו כל כך מתוסכלים מנפילות קלות בדרך? למה אנחנו קוראים לזה בכלל כישלון?! חשוב שנלמד לצמוח מתוך העשייה שלנו, ככל שנתעודד על העשייה והדרך ולא על התוצאה, נגדיל את הסיכוי לתוצאה ולמידה מהירה יותר ונבין שקיימת אופציה נוספת לעשייה שלנו.

האנרגיה זורמת לאן שתשומת הלב מופנית. קרה לך שקנית רכב ופתאום כל הרכבים שראית על הכביש היו מאותו סוג? כשהיית בהריון ייתכן והרגשת שכל הנשים סביבך פתאום גם בהריון?! יצא שחששת להיות חולה דווקא באירוע מסוים ובדיוק באותו מועד- חלית? כולנו נתקלות יום יום בדוגמאות האלו ובדוגמאות נוספות ולא מצליחות להבין את צירוף המקרים.

כאשר מתמקדים במשהו מסוים הוא מתרחב והפוקוס עליו גדל. כשאני מכוונת אל הדברים השליליים או הפחות טובים בחיי, כל האנרגיה שלי תזרום בכיוון של מציאת בעיות ותשומת הלב שלי תהיה עסוקה בבעיות ולא בפתרונות. לעומת זאת, אם אתכוון לדברים הטובים, המוצלחים או למציאת פתרונות, תשומת הלב והאנרגיה שלי תתכוונן בדיוק לשם!

בכל מצב נתון יש לפחות 3 אפשרויות בחירה. במקרים בהם נרגיש שיש לנו רק אפשרות בחירה אחת – נפעל אוטומטית ונעשה את זה כנראה בלית ברירה (כפייה). אם יהיו לנו שתי אפשרויות בחירה (כן/לא)- נחוש סוג של אולטימטום, תחושה שעלולה לגרום לבחירה מתוך לחץ. לכן, תמיד עלינו לעשות את הבחירות שלנו כשיש לנו לפחות שלוש אפשרויות. מעבר לתחושה חזקה של שליטה בחיינו, נקבל החלטות טובות הרבה יותר. (לדוגמא: להירשם ללימודים או לא? מה אם אחליט שאני לא מקבלת החלטה מידית, אלא זורמת? – משהו יכול להשתחרר אצלי ודברים פשוט יקרו וינותבו באופן המתאים ביותר לאותו הרגע: מבחינה פיננסית, טיימינג, שילוב עם עבודה, היערכות מבחינת משימות נוספות וכו'). המשמעות היא שניתן להרחיב את שדה הבחירה ואף לצאת מהקופסה. כך נהיה יצירתיים יותר בקבלת החלטות.

כל מטרה ניתן להגשים. כולנו נרגשים להציב מטרות, מלאים במוטיבציה לקראת השגת יעדים, אך לעיתים בלון הציפיות עלול מתפוצץ… כיצד ניתן בכל זאת להגשים ולהשיג יעדים? נחלק כל מטרה / למשימות משנה קטנות ונפעל לפי מודל חסמב"ה:

חיובי- ננסח את המטרה באופן חיובי (תת המודע שלנו לא מבין מילות שלילה)

ספציפי- חשוב לתאר את המטרה בפירוט נרחב אפילו כולל שימוש בחמשת החושים.

מדידה- בכדי שנדע אם הצלחנו ו/או איפה אנחנו עומדים ביחס למטרה.

בשליטתי- חשוב לדייק לאורך כל הדרך ולוודא שזה בשליטה הבלעדית שלנו.

הלימה- האם זה תואם את ערכי ורצונותיי ובמקביל לא פוגע בסביבה הקרובה.

חזרתיות היא אם כל המיומנויות. הגורם החשוב ביותר לשינוי הרגל ישן או לרכישת מיומנות חדשה הוא התמדה ותרגול. התרגול הוא הבסיס ועליו עומדת ההצלחה בלימוד. הדרך להשיג מקצוענות של 100% בכל תחום שקיים היא היכולת המדהימה של המוח שלנו, שמאפשרת לנו לרכוש מיומנויות חדשות ומדהימות בעזרת תרגול. לדוגמא: אדם שיתרגל במשך זמן ממושך שליטה בדחפים, דחף לאכילה, פחד מטיסות, פוביות למיניהן- יוכל בשלב מסוים לשלוט באופן מלא בדחפים ובפחדים שלו ולהיות אדם אחר, אותו אדם שתמיד רצה להיות!

ליצירת קשר עם מורן מוזמנות להיכנס לאתר ולאיסטגרם  שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה