הטיפים / מה זה CHATGPT ואיך משתמשים בו לעסק שלנו

לפני שבוע התחלתי להשתעשע עם כתיבת התוכן באמצעות בינה מלאכותית, ומה אני אגיד לכם – זה ממכר. עוד לפני שישבתי לחשוב איפה זה יכול לקדם אותי, נפלתי לקטנות – ניסוח ברכות, סיכום של החטא ועונשו ודוגמאות רבות נוספות. הקשבתי גם לזום של טל איתן בנושא שהיה מצוין אם כי גרם לי לנסח שאילתות במשך חצי יום רק בשביל הפאן. אז בין השאר, חפרתי וככה בין לבין, בעקבות אחת השאילתות שלי, הינה כמה דברים שיעזרו לנו לצוף (או לטבוע, תלוי מה רוצים) בכל האינסופיות הזו של המידע הנגיש.

אז ה- ChatGPT הוא ממשק המאפשר לנו ליצור תכנים בכל נושא תוך פרק זמן קצר, ובאיכות מרשימה. הוא לא מושלם ועוד לא מחליף את בני האדם ואת כותבי התוכן אבל הוא בהחלט מקצר ומייעל תהליכים, לטוב ולרע.

CHATGPT ואיך משתמשים בו
תמונה: photoleapapp

הינה כמה טיפים לשימוש, באדיבות השאילתות שלי באתר.

לדייק כמה שיותר בניסוח השאילות: ככל שמדייקים כל כך התוצאות מדויקות יותר. בכל שאילתה תתמקדו במשהו אחד, אל תעמיסו בשאלות, בלי שאלות עם הרבה פרשנויות ובשפה פשוטה. אם התשובה מצריכה פירוט נוסף כחלק מהשאילתה אז תוסיפו אותו. ותדייקו בבחירת המילים שלכם. זה לא אומר שכל שאלה צריכה להיות ארוכה ומפורטת. דיוק בניסוח יעזור בהבנת השאילתה וכך תקבלו תוצאות מדויקות יותר. וגם דיוק בבחירת מילות המפתח שאתם משלבים בשאלות יתרום לקבלת תשובות מדויקות ורלוונטיות.

שימוש בשפה תקינה: על מנת לקבל תוצאות רלוונטיות וטובות כתשובה לשאילתות שלכם כדאי לרשום משפטים שלמים וברורים, בלי סלנג, עם ניקוד נכון וכשזה באנגלית אז גם עם אות גדולה במקומות רלוונטיים. תהיו עקביים בשימוש בכללי הדקדוק ולא להשתמש ביותר מידי סימני שאלה או קריאה, לכתוב לעניין ואז התוצאות בהתאם – השימוש בשפה תקינה יביא לתוצאות מדויקות ורלוונטיות. כמו כן, השתמשו בשפה פורמלית כשזה רלוונטי, וגם שמרו על שפה נעימה ומכבדת ולא מפלה

לפרט כשצריך: אם השאילתה מצריכה עוד פרטי מידע, אז כדאי לפרט בהתאם כדי שאפשר יהיה להבין כמה שיותר מה בדיוק הבקשה. תאריכים, שמות, ספרים, אירועים ספציפיים ומיקומים, כדאי לפרט בבקשה. וגם כל מידע קשור נוסף. אם השאלה מתבססת על תשובה קודמת אז כדאי לרשום על זה משהו בשאלה החדשה.

שאילת שאלות קשורות: אם צריך מידע נוסף בנושא כלשהוא אפשר לשאול שאלות פולואו אפ כדי להעמיק בנושא ספציפי, כדי להבהיר נקודה לא ברורה או כדי לצמצם את המידע שיתקבל בתשובה אם הוא לא רלוונטי. שאלות פולואו אפ יעזרו לממשק להבין יותר טוב מה אתם מחפשים ולספק תשובה מפורטת ומתאימה לחיפוש ויעזרו לכם להעמיק ולהבין את הנושא טוב יותר.

לבדוק שאין טעויות: מאחר ובסופו של דבר מדובר על תוכן שיוצר על ידי מכונה, צריך לקחת בחשבון שיכולות להיות טעויות. אז לא לקחת את התשובות במובן מאליו. חייבים לעבור על הכל, לעשות התאמות ולוודא שאין טעויות בעובדות או בדברים מהותיים שרשומים. חשוב גם לעשות הגהה – גם למכונה יש מגבלות אז צריך תמיד לוודא שהתשובה לשאלה שלנו לא חורגת מהמגבלות האלו.

ניצול היתרונות של המערכת: יש אין סוף אפשרויות, פרסונליזציה, יצירת סוגים רבים מאוד של תוכן, חסכון בזמן ועלויות, התמודדות עם כמויות עצומות של מידע, מענה מהיר לשאלות בכל תחום בשפות שונות, יכולת ההתאמה של המודל לכל תחום עיסוק, גמישות ותשובות שהן ממש קרובות למענה אנושי או כתיבת תוכן אישית ומקצועית.

להמשיך ללמוד: ככל שלומדים יותר אז מבינים יותר את היכולות ואת המגבלות של הממשק. אפשר לנסות כל מיני סוגים של שאילתות כדי לראות איזה תוצאות הן מניבות וללמוד מזה לשאילתות הבאות, ולהתעדכן כל הזמן במה שחדש. על ידי הלמידה המתמדת נבין את המודל יותר טוב ולהשתמש בו בצורה המיטבית, וגם נוכל לתרום לשיפורו. חשוב גם להיות מודע ולהבין את המגבלות של המערכת, זה גם יעזור בקבלת תשובות טובות ומדויקות יותר.

והשורה התחתונה – זה ממכר. אבל בקטע טוב. מעניין מה יהיה עם זה עוד מעט ומה הדבר הבא. בינתיים אני מתנסה והשאילתה המקצועית הראשונה ששאלתי זה על הטיפים האלו…

לטיפים נוספים מוזמנות להיכנס לאתר

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה