הטיפים / שמירה על החוסן הפנימי שלך

מיטל בניטח–קומפינסקי בעלת העסק "נוגעת לאנשים בלב", מנטורית ליחסים ותודעת אושר ומלווה בקליניקה שלה נשים שרוצות לבנות את החוסן הפנימי שלהן, להגשים את עצמן ואת החלומות שלהן ולחיות בתודעת אושר גבוהה כי הן מבינות שהחיים הם כאן ועכשיו והן אחראיות לאושר שלהן. מיטל בעלת תואר ראשון ושני במשפטים ועסקה במגוון תפקידי ניהול במגזר הציבורי עד שהחליטה שהאהבה הגדולה שלה בחיים היא לגעת לאנשים בלב וסיפור האהבה שלה הוליד עבודה משמעותית עם עשרות נשים על חיזוק הביטחון והערך העצמי שלהן, שחרור מריצוי, מציאת הקול האסרטיבי שלהן וחיזוק החוסן הפנימי שלהן. אלה הטיפים של מיטל לשמירה על החוסן הפנימי.

ליצירת קשר עם מיטל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, לדף העסקי  ולפרופיל האישי שלה.

צילום: נועה בשארי

שמירה על החוסן הפנימי שלך

החוסן הפנימי שלנו יושב על הרבה מאד פרמטרים והוא זה שיאפשר את ההתמודדות שלך במצבי חיים שונים ואף יקבע איך תתמודדי עם שינויים שנכנסים לחייך. אני תמיד מדמה את החוסן הפנימי לסירה בלב ים ומה שמעניין וגם רלוונטי הוא איך הסירה תשרוד בזמן סערה.

סירה חזקה שבנויה היטב ומצוידת בכל הנדרש תשרוד את הסערה. לעומתה, סירה חלשה ככל הנראה תתפרק. כך גם החוסן הפנימי וה-center  שלך. המצב התודעתי שאת נמצאת בו מאד ישפיע על איך תגיבי לאירועים. אז מה הכלים שיאפשרו לך לפתח חוסן פנימי חזק?

סמכי על עצמך ועל הכוחות שלך. לכל אחת מאיתנו יש כוחות, חוזקות ויכולות. אני קוראת לזה טביעת האצבע הייחודית שלך בעולם. ברגע שאת מרוכזת במה את מצוינת את מתחילה לבטוח בעצמך ובמה שיש לך להביא לעולם, הביטחון העצמי שלך מתחזק. זהי מה כוחות העל שלך והשתמשי בהם.

עשי לך עוגנים והם ישמרו עלייך. עוגנים בחיינו מייצרים סדר ורוטינות קבועות בתוך השגרה, השגרה מייצרת לנו וודאות ושקט. צרי לעצמך עוגנים בחיים שמסייעים לך לשמור על תחושת הוודאות והשקט הפנימי.

דעי מה הקווים האדומים שלך והציבי גבולות ברורים. חשוב שתביני בינך לבין עצמך מהם הקווים האדומים שלך ומה הגבולות שחשוב לך לשמור עליהם. ברגע שאת יודעת להציב גבול את שומרת על עצמך מפני כאלה שמנסים לחצות אותם. כשאת מציבה גבולות ברורים, את הרבה יותר שלמה עם החלטות שאת לוקחת בחיים, את חלק מהן ולא נגררת אליהן.

שימי מסננת – אל תאפשרי לכל דבר להיכנס לנפש שלך. העולם יכול להיות מקום מציף מאד, אנחנו חשופים כל הזמן למידע ולסיטואציות שיכולות להתיש ולהכביד עלינו. שימי מסננת ואל תתני לכל דבר להיכנס לנפש שלך: סנני חדשות קודרות, אנשים רעילים ואנרגיות לא טובות, בחרי מה את מכניסה פנימה והזיני את עצמך בדברים שעושים לך טוב.

עשי דברים שמתדלקים את תודעת האושר שלך. בדקי עם עצמך מה עושה לך טוב, מה מטעין אותך ומה מעלה לך את התדר ועשי יותר ויותר פעולות שכאלה. אני בוחרת להכניס לשגרת החיים שלי זמן זוגי ומשפחתי, מוזיקה, קפה עם חברות, אימוני פילאטיס וספרים טובים. אז מה עושה לך טוב? דעי שיש לך היכולת לשמור על עצמך מבפנים ומבחוץ, לחלום חלומות ולהגשים, לחיות בתודעת אושר ובהגשמה עצמית אמיתית.

שמרי על החוסן הפנימי שלך והוא ישמור עלייך בחזרה. ליצירת קשר עם מיטל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, לדף העסקי  ולפרופיל האישי שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה