הטיפים / לתכנן את השיווק לעסק ולהתמיד בזה

ליליה אברמוב היא סטוריטלרית שמתמחה בתוכן ושיווק דיגיטלי, בעלת סוכנות הדיגיטל YOUR STORY, שמעניקה שירותי תוכן ושיווק בעולם הדיגיטלי, במטרה למצוא את הבידול הייחודי עבור עסקים, ובעזרתו ליצור STORY אותנטי שיגרום לקהל היעד להבין למה לבחור דווקא בכם. אלו הטיפים של ליליה שיעזרו לכם ליצור שגרת שיווק לעסק.

ליצירת קשר עם ליליה מוזמנות להיכנס לאתר ולאינסטגרם שלה.

ליליה אברמוב סטוריטלרית
צילום: נועה סלטי

לתכנן את השיווק לעסק – ולהתמיד בזה

שיווק דיגיטלי מאפשר לכם לחשוף את המוצרים שלכם לקהל היעד המתאים, למתג את העסק שלכם ולהבליט את היתרונות שלכם. נוכחות דיגיטלית מאפשרת תקשורת ישירה מול קהל הלקוחות הקיים והחדש. בלי שיווק, אין מכירות ובלי מכירות, אין עסק.

כולם כל הזמן אומרים לנו לכתוב ולפרסם סטוריז, פוסטים, רילז… אבל מאיפה יש לנו את הזמן לעשות את כל זה במקביל לעבודה שלנו כבעלי עסקים? ברור כשמש שכולם צריכים שיווק, ובלי שיווק אין מכירות או לקוחות, אבל איך משלבים את זה נכון, האם יש ״שיטה״ בה הדברים יעבדו יותר טוב? 

הפתרון הוא פשוט: יום אחד בשבוע יוקדש לעבודה על שיווק העסק!

קבעו עם עצמכם יום שבועי קבוע, או אפילו 4-5 שעות ביום הקבוע הזה בהן תשימו טלפון על שקט, ותעבדו נטו על השיווק של עצמכם. בכל ״יום שיווק״ שכזה, שיקרה פעם בשבוע, תוכלו להתמקד בנושא אחר.

בשבוע הראשון של החודש, תכננו רעיונות עבור השיווק ברשתות החברתיות – גאנט התוכן שלכם, לחודש הבא. הזינו את הנושאים בקובץ וורד לפי התאריכים הנכונים. אני ממליצה על 9 פוסטים בחודש – כלומר, יהיו מספר שבועות בהם יעלו 2 פוסטים בכל שבוע, ובשבוע נוסף, יעלו 3. שימו לב: על הפוסטים להיות ״מרווחים״ זה מזה, כלומר, אם נעלה פוסט ביום שני, נעשה אחד נוסף בחמישי, ואם נעלה בראשון, נעלה אחד גם ברביעי. הינה כמה רעיונות לפינות שימושיות – אנשים מאד אוהבים פינות, כך שההמלצה היא ליצור פינות חודשיות קבועות בגאנט:

טיפים – תנו טיפ חודשי מעולם התוכן שלכם.

מאחורי הקלעים – העניקו לעוקבים שלכם הצצה אל מאחורי הקלעים של  העסק.

המלצות – תמליצו על ספר שווה, מחקר, סרט, כתבה, מתחום הידע שלכם.

פוסט אישי – מידי פעם חשוב גם להציג את עצמינו, לדבר על נושא שקרוב לליבנו ולא בהכרח מתקשר לעסק. אפשר לקחת את הפוסט הזה ולספר על חוויה אישית שעברתם הקשורה בעסק – כל מה שיגרום לכם להרגיש בנוגע עם הפינה הזו, ומצד שני, להראות צד יותר ״אישי״.

מכירה – אל תשכחו שלצד הערך הרב שאתם נותנים לעוקבים, לעדכן אותם במבצעים חדשים, מוצרים חדשים שיצאו ובעצם – נטו למכור! נתמקד בפוסט אחד בחודש – הרי העוקבים שלכם הם הקהל החם שלכם והם כבר מכירים אתכם! אפשר להוסיף גם סטוריז, אבל לשמור על חוק ה-80-20: 80% ערך, ורק 20% מכירה בגאנט החודשי.

ימים מיוחדים – אל תשכחו להתייחס לחגים ומועדים יהודיים ולועזיים, ימי בחירות וכל יום מיוחד שיכול להתקשר אליכם לעסק. למה הכוונה? היכנסו ללינק כאן, ותראו בעצמכם!

אחוזים ומספרים – אנשים אוהבים לראות מספרים, זה בולט לנו בעין ומושך תשומת לב. לכן, נשתמש בידע הזה וניתן לעוקבים שלנו פוסטים בסגנון: 5 טיפים ל… , 90% מ…, 7 הדרכים ל…

אמת או מיתוס / נכון או לא נכון – הציגו עובדות נכונות ולא נכונות לעוקבים ואפשר אפילו לתת להם לנחש מה נכון ומה לא.

שאלות – הציגו שאלה ששואלים אתכם הרבה וענו עליה בפירוט. אפשר גם לאסוף שאלות מהסטוריז ולענות עליהן.

סיקור חדשותי – בדקו מה חדש בתחום שלכם ועדכנו את העוקבים! אפשר גם להתייחס לכתבות, מקרים שקרו, סלב שקשור לתחום. שימו לב- חשוב להיזהר ולא לדבר על נושא רגיש מדי.

בשבוע השני של החודש, ביום השיווק הבא שלכם עם עצמכם, תקדישו זמן לכתוב את הפוסטים במרוכז – כך שברגע שנרצה לתזמן אותם, נצטרך לעשות רק קופי-פייסט.

בשבוע השלישי של החודש, בצעו את העיצובים לפוסטים. אני ממליצה לבנות טמפלייט (תבנית) בקאנבה, שישמש אתכם מעתה והלאה. למשל, אם יש לכם פינה של פוסט חודשי, צרו עבורה תבנית שכוללת את צבעוניות המותג שלכם, עם הכיתוב: טיפ חודשי, וכך, בכל חודש, תצטרכו רק להחליף תמונה במקום לעבוד קשה בלשבור את הראש על העיצוב. יש גם מעצבות גרפיות שיוכלו לעזור לכם להכין את הטמפלייט, ואם מדובר בעבודה מול סוכנות כמונו, אנחנו נעשה זאת עבורכם.

השבוע הרביעי של החודש – הפגישה האחרונה בחודש תוקדש תזמונים. מתזמנים את הכל דרך מערכת business suite של מטא, בכדי לחסוך את ״זמן ההעלאה״ בכל פעם שתצטרכו להעלות פוסט. איך מתזמנים? היכנסו לכתבה באתר שלנו כדי לקרוא את כל ההסברים.

וזהו, כל מה שנותר לכם הוא להעלות סטוריז באינסטגרם בין פוסט לפוסט, לשתף את הפוסטים בסטורי ברגע שהם עולים לפיד ולהיות קצת פעילים בפלטפורמה ביום הפרסום שלו. מתקשים, לא הסתדרתם, עשיתם את כל השלבים ומשהו לא עבד? רוצים לדעת עוד על שיווק נכון או להוריד את השיווק לגמרי משולחן המשימות שלכם?

ליצירת קשר עם ליליה מוזמנות להיכנס לאתר ולאינסטגרם שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה