הטיפים / חמישה טיפים לבית תומך ומניע

קרן בשארי הופכת את הבית שלכן למרחב שתמיד חלמתן עליו ושמאפשר לכן לחיות את החיים שתמיד רציתן. אחרי לימודי עיצוב פנים ועבודה בתחום הלבשת חללים, ולאחר שבמשך שנים רבות התעמקה בעולם הרגש, התגבש העסק שלה – RE.SET LIVING שעוסק במערכת היחסים עם הבית שלנו.

תהליכי העבודה איתה משלבים ארגון, סידור ועיצוב הבית, עם תפיסות עולם של מינימליזם, אבחנה בין עיקר לטפל והבנה של מה הכרחי, מה חשוב, מה מועיל ומה מיותר. אלו הטיפים של קרן לעיצוב וסידור בית תומך ומניע.

ליצירת קשר עם קרן מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה. ניתן לפנות גם במייל או בטלפון 052-8339207.

קרן בשארי טיפים לסביבה רגועה
צילום: מיכאל טופיול

חמישה טיפים לבית תומך ומניע

אתן מכירות את ההרגשה שהבית שלנו משפיע על היכולת שלנו להניע דברים בחיינו? הרהיטים והחפצים הקיימים בו משפיעים מאוד על חיינו, על הנפש שלנו ועל האנרגיה. הבית שלנו יכול לתת מענה פרקטי עיצובי וגם רגשי למי שגר בו, לכן חשוב שהתהליך יהיה הוליסטי. הבית במובן הפיסי והגשמי הוא HOUSE, והמקום שאנחנו הופכים לשלנו הוא HOME. שם הנפש שלנו מרגישה אהובה ושקטה. בית לא צריך הרבה כדי להיות HOUSE, אבל כן צריך הרבה כדי להיות HOME.

אני עוברת יחד עם לקוחותיי תהליך שכולל מיון יסודי ועיצוב של הבית או חלק ממנו. זהו תהליך אינדיבידואלי ועמוק, כזה שמותאם לצורך האמיתי של כל לקוח. תהליך רגשי ופרקטי במטרה לייצר סביבת מגורים שקטה והרמונית. מטרת התהליך המשותף היא לשלב בצורה נכונה בין רגש לבין חשיבה פרקטית. כזו שתכניס לבית ריהוט וחפצים בסגנון העיצובי שתואם את מי שאנחנו, שתכיל אחסון נכון לחפצים שלנו ושתאפשר למצוא כל דבר בצורה נוחה וקלה. כך ניצור בית מאוורר ונינוח, בית בתנועה – אלסטי וגמיש, שיאפשר לנו לחיות בו את החיים שאנו מאחלים לעצמנו. 

משהו יוצא – משהו (לא) נכנס. אחד החסמים להגיע לבית מרווח ומאוורר הוא הקושי בלשחרר חפצים. הרבה יותר קל לשחרר חפצים שעוברים הלאה למישהו אחר שזקוק, כמו שאומרים "זבל של אדם אחד הוא אוצר של אדם אחר." יש בשחרור רווח, אנחנו גם מאווררות את המרחב שלנו וגם משמחות מישהו אחר.

לכל חפץ יש את המקום הנכון שלו. אחת המטרות החשובות ביותר בתהליך של ארגון וסידור חלל הוא למצוא "בית" לכל חפץ שנשאר איתנו. כשלכל דבר יש את המקום הנוח והפרקטי שלו, אפשר להשתלט בקלות רבה על הבלאגן ולהחזיר את הבית לסדר שלו. 

לא לגחמות ולטרנדים. טרנד בא וטרנד הולך, ובדיוק כך באה והולכת ההנאה שלנו מפריטים טרנדיים וכך גם האופן שבו הם משרתים אותנו. הנאה רגעית מייצרת צרכנות מוגברת ובזבזנית. אני מאמינה בהכנסת פריטים בעלי ערך אמיתי לבית. פריטים איכותיים, עמידים לאורך שנים ומחומרים ידידותיים לסביבה. זהו עיצוב שמאפשר לך לחיות את הרגע הנוכחי בצורה יותר מלאה ומספקת, ולא כגחמה מיידית וחולפת.

רשימות. אני לא זזה בלי רשימות. כל משימה שעולה לי בראש אני מיד רושמת. אני משתדלת כמה שיותר לפרק אותן למשימות קטנות וספציפיות, ואף מגדילה ומסמנת כל קטגוריית משימות בצבע שונה בטלפון. זהו כלי עזר נפלא ויעיל שעוזר לי להתקדם ולהישאר בפוקוס.

לא לדחיינות. במקום להתמודד, אנחנו לפעמים דוחות משימות וזהו כדור שלג – משימה אחת קטנה הופכת ומתגלגלת למלא משימות. מעבר לרשימות לעיל, שני טיפים חשובים כדי לעזור לכן לא לדחות משימות הם לייצר סביבה רגועה ללא הסחות דעת ולמצוא מוטיבציה – מה יהיה הרווח שלי בעקבות משימה שאמלא.

קרן בשארי
צילום: מיכאל טופיול

ליצירת קשר עם קרן מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה. ניתן לפנות גם במייל או בטלפון 052-8339207.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה