הטיפים / איך להיות מאושרת

ענבל דויטש היא מאמנת אישית לצמיחה ולאיכות חיים. היא מלווה בעלות הפרעת קשב לאורך החיים – מהתיכון והאוניברסיטה לקריירה ולהורות הצעירה, עם התמקדות בניהול זמן ולמידה. ענבל היא בעלת הבלוג "מתרגלת אושר" ומעבירה את סדנת "מתרגלת אושר" – סדנה המציעה כלים מתחום הפסיכולוגיה החיובית, המיינדפולנס והקואצ'ינג, במטרה להגביר את האושר בחיי היומיום שלנו. אלו חמשת הטיפים של ענבל להגברת תחושת האושר בחיינו.

ליצירת קשר עם ענבל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

ענבל דויטש מאמנת אישית לצמיחה ולאיכות חיים
צילום: סיגל בלייר גת

איך להיות מאושרת?

מושג האושר נחקר רבות בשנים האחרונות במסגרת התפתחותה של הפסיכולוגיה החיובית. אחד הממצאים המשמעותיים הוא שאנחנו יכולות להשפיע על רמת האושר היומיומית שלנו באמצעות פעולות ושינויי חשיבה. למעשה, נמצא כי כ-40% מהאושר שלנו ניתן להשפעה ושינוי על ידינו. מכאן שחלק משמעותי מהאושר שלנו נמצא בידיים שלנו, ואנחנו יכולות לטפח ולהגדיל את האושר שלנו. אני קוראת לזה – לתרגל אושר. הדרך הפשוטה ביותר להתחיל לתרגל אושר היא לאמץ הרגלי חשיבה חדשים, כאלו שמעודדים ראיה חיובית יותר של החיים וכך מעלים את רמת האושר היומיומית שלנו. הנה חמש הצעות איך להתחיל לתרגל אושר על ידי יצירת שינוי מחשבתי:

התענגי על הרגע. העיקרון הפשוט של ההתענגות מדבר על זיהוי והערכה של רגעים קטנים בחיי היומיום. אנחנו עוברות את הימים שלנו בזה אחר זה ומציינות לעצמנו ששוב היה לנו יום שיגרתי. ההתענגות מציעה להסתכל על היום, הכביכול שגרתי שלנו, בזכוכית מגדלת ולחפש את הרגעים המיוחדים והטובים שבו: החיבוק בבוקר, השלכת ברחוב, השמים הבהירים, הסמס שהצחיק. ברגע שנזהה ונציין את הרגעים הללו מתוך השגרה, בעצם נצבע לנו נקודות צבעוניות בתוך יום אפור ושיגרתי. ככל שנצבע יותר נקודת ביום שלנו כך נחווה אותו כצבעוני ועשיר יותר, מלא ברגעים מיוחדים.

איך תתרגלי? אמני את עצמך לחפש ולזהות רגעים קטנים ומשמחים ביום שלך. כשהם קורים, עצרי לרגע וצייני אותם בשמחה.

טפחי חמלה עצמית. כשחברה אהובה עוברת תקופה קשה אנחנו אמפתיות אליה, אנחנו רכות ודואגות. כשהיא מורידה מערך עצמה אנחנו מזכירות לה כמה היא נפלאה ומה פתאום היא מדברת ככה לעצמה. אבל כשאנחנו מפשלות, מיד יוצא הקול הפנימי הקשה ומזכיר לנו את הטעות, חופר בטעות, מתעסק בה וגורם לנו להרגיש רע. לתרגל חמלה עצמית זה לאמץ את הקול הפנימי הרך גם בפניה לעצמנו.

איך תתרגלי? דברי לעצמך כמו שהיית מדברת אל אישה אהובה באותה סיטואציה.

הכירי תודה על מה שקיים. מתי עצרת בפעם האחרונה וציינת בפני עצמך את כל הדברים הטובים שיש לך בחיים? בהכרת תודה אנחנו מבקשות להעריך את מה שיש לנו, להיות אסירות תודה על הדברים הטובים בחיינו. איזה דברים טובים? בעיקר אלו שאנחנו בדרך כלל רואות כמובן מאליו: בריאות הגוף, המשפחה, הבית, האנשים בחיינו, הקריירה ועוד.

איך תתרגלי?  פעם ביום צייני לעצמך את כל מה שיש וטוב לך בחיים בשלב זה.

הדגישי הצלחות. שמעת פעם על הטיית השליליות? יש לנו נטייה לראות הרבה יותר אירועים שלילים מחיוביים. למעשה על כל שבעה אירועים שלילים אנחנו מבחינות באירוע אחד חיובי. כלומר, אנחנו נוטות להתעלם מאירועים חיוביים בחיינו, לעבור על פניהם כאילו לא קרו או להקטין את ההישג.

איך תתרגלי? בכל פעם שתזהי אירוע חיובי, אירוע של הצלחה  – חגגי אותו עם עצמך, צייני לעצמך את ההצלחה וטפחי לעצמך על השכם. בהמשך, שתפי את האהובים עליך בהצלחות שלך ואפילו צאי וחגגי אותן. כך תדגישי ותעצימי אירועים חיוביים בחייך.

תרגלי ראיה אופטימית. אחד ההבדלים הגדולים בין ראיה אופטימיות לפסימיות הוא בהסבר שלהן לאירועים שקורים לנו. ראיה פסימית רואה אירועים שלילים כקבועים (זה תמיד קורה לי) וכמשפיעים על תחומים נרחבים בחיינו (זה פוגע בי בכל כך הרבה צורות). לעומת זאת ראיה אופטימית רואה את אותו אירוע כזמני בלבד (הפעם נכשלתי) וכספציפי (אני חלשה בתחום הזה). כתוצאה מהחשיבה הזו בעלות ראיה אופטימית מאמינות שהן יכולים להשתנות ולשפר את עתידן בעוד הפסימיות מאמינות שאין ביכולתן להשפיע על אירועים שליליים בחייהן.

איך תתרגלי? החליפי הסבר פסימי באופטימי, הילחמי במחשבה האוטומטית שהאירוע השלילי רחב ומשפיע לעד על חייך.

התחילי לתרגל אושר באמצעות חמשת הטיפים הללו ותראי כיצד השייח הפנימי שלך הופך חיובי יותר וההסתכלות שלך על חייך הופכת מאושרת יותר. אז תביני שהתחלת לתרגל אושר. ליצירת קשר עם ענבל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה