הטיפים / הפחתת סטרס וחרדה באמצעות רפלקסולוגיה

עידן בן-ארי היא רפלקסולוגית בכירה, בוגרת מכללת כרכור לרפואה משלימה. מטפלת בקליניקה פרטית בחריש ומגיעה גם אליך עד הבית. עידן מטפלת באנשים שהסטרס והחרדה מכבידים על חייהם, ועוזרת להם להגיע לאיזון ולפתח כלים לתמיכה בגוף ובנפש. כילדה התמודדה עם התקפי חרדה קשים. הפסיכולוגית שטיפלה בה המליצה על רפלקסולוגיה, שעזרה לה מאוד להפחית את החרדה ולנהל את ההתקפים. בשנת 2020 הקימה את הקליניקה לרפלקסולוגיה בחריש – מקום שאליו מותר להיכנס בלי הדאגות, המשימות והלחצים של היומיום, ולהעניק לעצמך שעה אחת של שקט, להפחתת סטרס, הקלה על כאבים ואיזון מערכות. אלו הטיפים של עידן להפחתת סטרס וחרדה באמצעות רפלקסולוגיה.

ליצירת קשר עם עידן מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

עידן בן-ארי רפלקסולוגית
צילום: רמי בן-ארי

חמש טכניקות רפלקסולוגיה להפחתת סטרס וחרדה שתוכלי ליישם בעצמך

רפלקסולוגיה היא שיטת אבחון וטיפול עתיקה, המתבססת על הנחת היסוד שכל איברי ומערכות הגוף משתקפים בכפות רגלינו. באמצעות מגע בכפות הרגליים ניתן להגביר סירקולציה במערכות הגוף השונות, ובכך להביאן לאיזון. אין כמו טיפול רפלקסולוגיה מלא, מעמיק ומקצועי, כדי להעניק לעצמך שעה של רגיעה ואיזון מערכות, אבל לפעמים אנחנו נתקלות בסטרס נקודתי ומחפשות מענה מיידי, למשל לפני מבחן או ראיון עבודה, בלילה של נדודי שינה, או סתם כי קראנו את כותרות החדשות. במצבים כאלה תוכלי להקל על הסטרס באמצעות טכניקות רפלקסולוגיה נקודתיות. את הטכניקות ניתן ליישם על עצמך או לבקש מאדם קרוב לבצע אותן עבורך. עבור כל טכניקה מצורף סרטון המדגים עבורך את אזור ואופן הביצוע של הטכניקה.

איזון רמת הורמוני הסטרס – אדרנל. פעולת ה"סחיטה" של האדרנל מאפשרת סירקולציה למערכת ההורמונלית ובכך מביאה לאיזון רמות האדרנלין והקורטיזול – הורמוני סטרס שנמצאים אצל רובנו בשפע, במיוחד בימים אלה.

שיפור איכות הנשימה – ריאות. מגע באזור הרפלקס של הריאות משפר את יכולת הכנסת החמצן אל הגוף – לנשום עמוק ולהרגע.

איזון מערכת העצבים והנעת אנרגיה – מקלעת השמש. מערכת העצבים הסימפטטית שלנו פועלת ביתר כאשר אנחנו בסטרס. תנועה סיבובית בנקודת מקלעת השמש מאפשרת מנוחה למערכת הדרוכה.

שחרור רגשות מכבידים – שלפוחית השתן. מגע עדין באזור הרפלקס של שלפוחית השתן משחרר משקעים רגשיים. בראייה ההוליסטית שלפוחית השתן מתפקדת כ"תחנת פינוי" של הפסולת מן הגוף.

קרקוע ובטחון – אלמנט האדמה. אלמנט האדמה נמצא באזור העקב. מגע באזור זה מחזק את האלמנט ומעודד תחושת יציבות, בטחון וחיבור לבסיס.

ליצירת קשר עם עידן מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה