הטיפים / איך לעזור לכם ולילדיכם להרגיש יותר טוב

אתי יוגב היא בעלת תואר שני ביעוץ ארגוני, מנחת הורים מוסמכת מכון אדלר, כותבת במדורי הורים ב- Ynet ועשר פלוס, יוזמת ומנהלת קהילת אמהות למתבגרים בפייסבוק ״אמהות למתבגרים מתייעצות ביחד״, מנחה סדנאות הורים בארץ ובארה״ב, נשואה ואמא לשני מתבגרים. אלו הטיפים שלה שיעזרו לכם ולילדים שלכם להרגיש יותר טוב.

ליצירת קשר עם אתי מוזמנות להיכנס לדף העסקי שלה או לפנות בטלפון 054-6061411. מוזמנות גם לקהילת אמהות למתבגרים

אתי יוגב מנחת הורים מוסמכת
צילום: פגי פייקר

שלושה דברים שתעשו עוד היום ויגרמו לכם ולילדים שלכם להרגיש יותר טוב

ממש כמו בהנחיות במטוס, אנחנו צריכים לשים קודם על עצמנו את מסיכת החמצן כדי שנוכל לטפל בצורה הכי טובה בילדים שלנו. אותו דבר בחיים. הורה שמצוי בתקופה מתמשכת של דאגה, חרדה, מתח או חוסר פניות עשוי להרגיש קושי והצפה ולהדביק את הילדים שלו ברגשות האלה – כמו בתמונת מראה. הדרך הכי טובה לדאוג לילדים שלנו היא לדאוג קודם כל לעצמנו, כי גם כשלא נראה לנו, הילדים תמיד מסתכלים עלינו, איך אנחנו מגיבים, איך אנחנו מרגישים ואיך אנחנו מתנהלים בשוטף ובמיוחד ברגעים מאתגרים. כשאנחנו זוכרים לתת מקום לעצמנו, לצרכים שלנו, לרצונות שלנו ולא להשאיר אותנו לסוף הרשימה, זה מורגש בכל דבר.

לדוגמא ברגע שאנחנו נכנסים הביתה אחרי יום עבודה תהיה לנו יותר סבלנות לילדים ופניות ואז גם הילדים יהיו בטוב, והאווירה תהיה נעימה. ושאנחנו באים טעונים וחסרי סבלנות, באופן טבעי הפיוז שלנו קצר ואז בקלות כועסים, מתחילים ריבים עם הילדים והאווירה נהיית לא נעימה. אנחנו המודל שהילדים שואבים ממנו כוח והשראה, יש הרבה דברים שאנחנו יכולים לעשות כדי להכניס הביתה אנרגיה טובה ולתת להם לא רק דוגמא אישית, אלא להיות עבורם אישיות לדוגמא. שלושה דברים שישפרו לכם מיד את ההרגשה:

שנו אנרגיה. הכניסו אוויר חדש לריאות. אני יודעת שאתם בטח חושבים שאין לכם זמן וכוח, אבל לפעמים יציאה של שעה אחת מהבית משנה את האנרגיה לטובה, ובהתאמה את זו של הילדים שלכם. אחרי שאנחנו עושים משהו עבור עצמנו אנחנו מרגישים יותר רגועים, פנויים וסובלניים. זה לא בושה לשים את עצמנו קודם כדי שנהיה הורים טובים יותר עבור הילדים.

משהו קטן וטוב. כתבו 3 דברים טובים שהיו לכם בסוף כל יום במחברת שתשמרו ליד המיטה או אפילו בנייד. ערב ערב בהתמדה אני מודה על הבריאות שלי ושל משפחתי, על העבודה המתגמלת שלי לעזור להורים לעשות שינוי לטובה אצלם בבית, על הזכות להתנדב, על האופטימיות שלי שמאפשרת לי למצוא טוב גם ברגעים קשים ועל עוד המון דברים שהם לכאורה מובנים מאליהם. זה מיד משנה את ההרגשה. הכרת תודה מייצרת שפע ומעלה את רמת האושר והרווחה הפנימית שלנו. כשאנחנו מתרכזים בטוב שיש לנו – הוא גדל!

תהיו סלחניים. קודם כל כלפי עצמכם. המטרה היא להיות הורים טובים דיים. ותרו על השאיפה להיות הורים מושלמים. חשוב יותר שנהיה הורים שלמים שמקבלים את עצמנו בלי שיפוטיות ורגשות אשמה שרק מקלקלים. אם ב- 80% מהמקרים אנחנו מצליחים להגיב כמו שהיינו רוצים שחררו את ה- 20% ששם אתם כועסים, מעליבים, מבקרים, מצפים ומאוכזבים. אתם אנושיים.

אנחנו כבר שנתיים בתוך מגיפה והיד עוד נטויה. הידיעה שאין לה תאריך תפוגה מאד מכבידה. ולכן זו האחריות שלנו ליצור ביום יום ״איים״ של טוב, לזכור לאהוב, גם את עצמנו, להשתדל לראות את חצי הכוס המלאה. כי כשטוב לנו הרווחים כפולים, אנחנו מקרינים את זה החוצה בבית, בעבודה ולילדים, ונותנים להם דוגמא אישית שלדאוג לעצמנו יש רווחים ישירים ומשניים.

ליצירת קשר עם אתי מוזמנות להיכנס לדף העסקי שלה או לפנות בטלפון 054-6061411. מוזמנות גם לקהילת אמהות למתבגרים

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה