הטיפים / איך להרשים ולשכנע בפגישות חשובות

אסתי גרוסמן היא מנטורית לעמידה ודיבור מול קהל, מאמנת מרצים, ומרצה בתחום התקשורת הבינאישית שפת גוף ומיומנויות פרזנטציה. הייעוד שלה הוא ללוות ולהעצים א.נשים במסע אל המקום בו הם רוצים להיות. לשפר איתם את הדרך שבה הם רוצים להיראות בפני העולם או לפעול בו. אלו הטיפים של אסתי שיעזרו לכן להרשים בפגישות חשובות.

ליצירת קשר עם אסתי מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה או לפנות בוואטסאפ.

אסתי גרוסמן
צילום: מעיין תשובה

איך להצליח להרשים להשפיע ולשכנע בפגישות חשובות

ייתכן ואת בעלת עסק, מנהלת צוות, אולי את רוצה לצאת לעולם עם סיפור חייך בהרצאה כובשת ואולי את רוצה להחליף את מקום העבודה. בין אם הפגישות שלך פרונטליות או וירטואליות, יש כמה כללים ועצות שהייתי רוצה לתת לך כדי שתצליחי להשפיע ולשכנע. אני שמחה לשתף אותך בחמשת השאלות שלפיהן אני מתכוננת.

איך להכיר את הלקוח או הי, מי אתם? מותר לך לשאול "עם מי אני נפגשת?" תגיעי מוכנה ויודעת עם מי את נפגשת, מה חשוב לה או לו, בררי האם יש איזה מכנה משותף שיסייע לך ב"סמול טוק" בתחילת הפגישה? במה החברה עוסקת? מה היו הפרסומים האחרונים על החברה, מה מעניין את הקהל שלך, מה נורמות הלבוש המקובלות ועוד.

איך לדעת "למה דווקא אני?" אני מחדדת לעצמי את ההבנה למה כדאי להם לעבוד או להקשיב דווקא לי. ה"אני" יכול להיות גם המוצר או הפתרון של העסק שלך. הייחודיות שלו, מה הבידול שאותו את או המוצר מביאים. ממליצה לך לחשוב: מה הערך המוסף שאת מביאה לקהל בהרצאה, לקולגות שיושבים איתך יחד בישיבה או ללקוח או למעסיק הפוטנציאלי.

איך להכין הצגה עצמית מדויקת ומותאמת מטרה? ההכנה הזו רלוונטית לכל פגישה עם לקוח, ישיבה שבה חשוב לך להשפיע ולקדם אג'נדה מסוימת או שהמטרה שלך היא שפשוט יראו אותך, ישימו לב אליך – כלומר להיות נוכחת, זכירה ומשמעותית. הכיני רשימת מסרים, תכונות או תועלות שהלקוח, הקהל שלך או המעסיקה העתידית ירוויחו מעצם ההקשבה לך או שיתוף הפעולה איתך. רוצה לשמוע/לראות עוד על הנושא? היכנסי לסרטון יוטיוב שיצרתי.

איך להגיע ולשדר את האנרגיה המתאימה לפתיחת הפגישה? זו יכולה להיות האנרגיה שבה תעני לשיחת הטלפון או תדפקי בדלת ואפילו האנרגיה איתה את פותחת את המצלמה בפגישת זום. אני מזמינה אותך לחשוב ולדמיין את הסיבה שלשמה את מנהלת את השיחה או נמצאת בפגישה. דמייני את התוצאה הרצויה לך מהפגישה, איך תרגישי כשאת מגשימה את המטרה? איזה קולות תשמעי? יש מוסיקה של חגיגות? נכון שאת שמחה כשאת מצליחה להשפיע ולשכנע? את כבר מחייכת? אז הנה – עם החיוך הזה תפתחי כל שיחה, פגישה או הרצאה שלך. החיוך שיוביל ללחיצת יד.

איזו שפת גוף נכונה ל…? לדעתי לרוב הפגישות שפת גוף פתוחה תהיה זו שתשרת את מטרותיך. המלצתי לשים לב גם לשפת הגוף של מי שמולך. מהי שפת גוף פתוחה? כזו שבה את יושבת זקוף, גם מול המסך בזום, סנטר מקביל לרצפה, הכתפיים משוכות מעט לאחור גם כשאת מדברת בטלפון. שמרי על תנוחות ותנועות ידיים פתוחות וזורמות. הקפידי על קשר עין וחיוך.

ולסיום- כדי לעשות רושם ראשוני מעולה – כדאי לך קודם כל לנסות את זה בבית. חזרתיות היא אם כל ההצלחות. ליצירת קשר עם אסתי מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה או לפנות בוואטסאפ.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה