נשים ועסקים / תמר רוזן נעים

תמר רוזן נעים, מתכננת ומעצבת משרדים בכל הארץ ובעלת הסטודיו tamaros design. אוהבת לשוטט, להיפגש, לגלות, מאמינה בשיתופי פעולה עם יוצרים מתחומים שונים.

צילום: טל ברושל

איך העסק התחיל?

"מאז שאני זוכרת את עצמי אני יוצרת. מציירת, רושמת, מפסלת, מצלמת ומשרטטת. אם זאת כשנרשמתי לפני עשרים שנה ללימודי התואר הראשון, הבחירה הייתה לימודי מנהל עסקים ותקשורת. באותה תקופה חששתי שליצור עבור לקוח יצמצם ויגביל אותי ולכן העדפתי לנהל עבור מישהו אחר ולהמשיך ליצור לעצמי. אחרי קריירה ארוכה בתחום הקולנוע והטלוויזיה כמנהלת אולפן פוסט פרודקשיין, בשנת 2012 סיימתי שוב לימודים והפעם לימודי עיצוב פנים ומאז יש לי את הכבוד והשמחה לעבוד בתחום שנותן לי סיפוק מדי יום. מתחילת הקריירה המקצועית שלי כמעצבת בחרתי להיות עצמאית ולהתמקד בתחום המסחרי ובחללי העבודה, הרגשתי שהמיקוד מאפשר לי להתמקצע ולהשפיע במעגלים רחבים יותר."

כמה משפטים על העסק

"אני מעצבת חללים מסחריים ומשרדים שקוראים לחיים מאורגנים ונוחים, ומייצרת מרחב שעשוי בקפידה מפרטים קטנים המתוכננים רק עבור הלקוח, חלל המאפשר השראה ומרווח יצירה וחשיבה. אני עובדת על פרויקטים קטנים, בינוניים, וגדולים, כאלו שהלקוח מבין שאני מספקת עבורו מוצר שהוא חד פעמי וייחודי רק עבורו. כעת אני מתכננת ומעצבת מרכז חדשנות, משרדי חברת מזון, מרכז לוגיסטי, צימרים, משרד עורכי דין ורשת של חברה בינלאומית. לכל לקוח שאני מעצבת עבורו חלל, אני מתכננת ובוחרת הכול, החל מתכנון הפנים, דרך הריהוט, גופי התאורה והטקסטיל. היו פרויקטים בהם אף עיצבתי ויצרתי טפטים וחפצי אמנות ייחודיים להם ובמקרים רבים אני בוחנת את מיתוג העסק ומובילה שינוי גם שם."

תמר רוזן נעים מתכננת ומעצבת משרדים
צילום: רומן שבצ'וק
תמר רוזן נעים מתכננת ומעצבת משרדים
צילום: אייל תגר

מה מיוחד בתהליך איתך?

"בתהליך העבודה שלי אני שמה דגש על מהות העסק, אם זה משרד העוסק בשיווק יהלומים, בתחום התחבורה או חדרי משרדים המושכרים על בסיס שעתי, בכל המקרים אני מחפשת את החיבור לתוכן, להבין מה חומר הגלם איתו אני יכולה לעבוד וממנו אני יוצאת למסע משותף עם הלקוח. מתוך ההבנה שמרחב העבודה מקיף את העובד רוב שעות היום, חשוב לי לחפש לכל לקוח את הדרך המתאימה ביותר עבורו ועבור העובדים שלו אל התוצאה שבה הם ימצאו שקט, השראה וחופש יצירתי."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לא להתייסר אם קבעת לקפה של בוקר עם חברה."

"לזכור שגם בשיטוט חסר מטרה יש השראה."

"כל מפגש הוא הזדמנות. שיחות בלתי צפויות עם שכנים, מכרים ותיקים, מוכרים אדיבים, ואפילו עם הבן של הדודה הקלפטע יכולות להיות מניבות."

תמר רוזן נעים מתכננת ומעצבת משרדים
צילום: שירן כרמל

חוויה מרגשת שהייתה לך בחלק מהעבודה

"אני זוכרת את הרגע הזה, שהנגר הגיע לחיפה עם כל הנגרות שתכננתי, אחד מהפרטים במשאית היה הדלפק קבלה. זה היה הסניף הראשון מתוך ארבעה של חברת אלן קאר, אשר במקביל למיתוג מחדש של החברה בניתי זהות של הסניפים החדשים עם טוויסט מקומי על הקיים במותג הבינלאומי. הנגר הניח את הדלפק העצום, כמעט שלושה מטרים במקומו, הוריד לאט את כל השכבות המגנות על הצבע, ואז הוא עמד שם, לא כפי שדמיינתי, הרבה יותר טוב מזה. התרגשתי."

איך את צומחת ממשברים?

"נולדתי להורים עצמאיים, אני אחות קטנה לשתי אחיות גדולות עצמאיות. יש לי כתפיים רחבות, מוטיבציה גדולה, ורוח חזקה, אבל לפעמים אני נופלת, וזה לאו דווקא מדברים גדולים. אני חושבת שרוב המשברים נראים לנו גדולים בזמן הווה אבל כעבור זמן מה הם כבר לא יראו דרמטיים, אז אני מלמדת את עצמי באופן עקבי לטפל בפתרון ולא להלקות את עצמי על הבעיה."

תמר רוזן נעים מתכננת ומעצבת משרדים
צילום: גדעון לוין
תמר רוזן נעים מתכננת ומעצבת משרדים
צילום: LUZ

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"בכל פרויקט אני מתרגשת מחדש להתחיל בנקודה נתונה, ולסיים כעבור זמן בנקודה אחרת לגמרי, כשהחלל מקבל צבע, צורה ומשמעות, וכל מי שנכנס אליו מרגיש שהוא הגיע למקום הטבעי שלו. אני אוהבת לראות את הלקוחות שלי חיים את המקום שבניתי עבורם, משתמשים בו כמו שדמיינתי עבורם במהלך חודשים של עבודה, זה אושר וסיפוק גדול עבורי."

שינוי קריירה, מה את חושבת על זה?

"אני חושבת שהניסיון שלי כמנכ"לית של עסק גדול, בו ניהלתי צוות טכני וספקים, עמדתי ביעדים ופתרתי משברים הכין אותי להיות מעצבת טובה יותר. לתפיסתי כל תפקיד שעשינו בעבר מקדם אותנו ליעד הבא שלנו מדויקות ונחושות יותר."

רוצות להכיר את תמר קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה