נשים ועסקים / אייר שפירא

אייר שפירא היא מעצבת פנים בעלת סטודיו המתמחה בתכנון ועיצוב של בתים פרטיים ודירות בבניה חדשה או בשיפוצים מאסיביים של בתים יד שנייה הדורשים הגדרת מחדש של החלל. בהכשרתה האקדמאית היא ביולוגית ימית, היא מכורה לגלישת גלים ויוגה ובכלל לים ולטבע ומאמינה גדולה בחופש להגשים חלומות ומונעת מהערך של עזרה לכל אדם באשר הוא.

אייר שפירא היא מעצבת פנים
צילום: מאיה חבקין

איך העסק התחיל?

"במבט לאחור המון נקודות ציון בחיי הובילו אותי לעסוק בתחום הזה. בילדותי הייתי משנה את סידור החדר שלי כל יומיים בערך. כשלמדתי לצייר בפרספקטיבה הייתי מתכננת בציור את השינויים וכשלמדתי שרטוט הרגשתי שיש לי יכולת ראייה מרחבית שאין לאחרים. אחרי הצבא עבדתי בשיפוצים ומאוד נהנתי ואחר כך עבדתי שלוש שנים באל-על בערים שונות בעולם, שם ראיתי את ההבדלים בעיצוב הבית בין המקומות השונים שנבעו מאורח החיים, ממזג האוויר ומהמנטליות של האנשים. כשהתלבטתי מה ללמוד, עיצוב פנים לא נראה לי מקצוע רציני מספיק. נרשמתי ללימודי אדריכלות וביולוגיה ימית והחיים הובילו אותי לבחור בים (בגלל משבר שעברתי). רק אחרי שנולד הבן הראשון שלי החלטתי שאני רוצה לחזור ליצירה, ליופי שבפרטים הקטנים, להיות בעלת עסק עצמאי, לנהל את הזמן של משפחה וקריירה בעצמי ולעסוק כל יום במה שאני אוהבת – מתוך זה נולד לו העסק שלי."

כמה משפטים על העסק

שירותי הסטודיו כוללים בעיקר ליווי מלא לתהליך של בנייה או שיפוץ מאסיבי של בתים פרטיים או דירות קבלן וייעוצים בנושאים ממוקדים לתכנון נגרות מטבח או נגרות כללית ותאורה."
אייר שפירא היא מעצבת פנים
צילום: שירן כרמל
אייר שפירא היא מעצבת פנים
צילום: ליאור טייטלר

מה מיוחד בתהליך איתך?

"את הייחוד שבי ניתן לראות בהבדלים בין הפרויקטים שלי. אין פרויקט שדומה לקודמיו, כי אין אדם שדומה לאחר. בכל פרויקט אני באמת נותנת ללקוח להוביל, חשוב לי מאוד שבחירות החומרים הראשוניות יהיו של בעלי הבית, חשוב לי להגדיר יחד איתם את התמונה שהם מדמיינים, מהי הרגשה של בית עבורם ומתוך זה להמשיך לבנות את העיצוב שכבה אחרי שכבה. ההתחלה לא תמיד פשוטה כי לפעמים קשה להגדיר מה אוהבים, אבל ככל שמתקדמים בתהליך וכבר יש יותר בחירות, התמונה רוקמת עור וגידים והסיפוק גדול."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"אני ממליצה למעצבות פנים מתחילות לעשות לעצמן סטאז', להיצמד למעצבת פנים ותיקה או לעבוד במשרד גדול יותר. ההתחלה היא קשה וכדי להבין את התהליך הנכון של התהוות בית, עבודה עם התוכנות השונות, הוצאת תוכניות עבודה מפורטות, ניהול זמן וכסף, שיווק ואפילו תקשורת מול לקוחות, חשוב להיצמד למישהו מנוסה – לא מלמדים את זה באף בית ספר לעיצוב."

"לא להפסיק ללמוד – זה נכון בכל תחום, להישאר מעודכנים בחומרים, סדנאות בכל תחומי העניין."

"תמיכה ואורך רוח – תמיכה מבית גם של המשפחה וגם של קולגות, אין כמו סביבה מפרגנת ואורך רוח לתהליך ולהתפתחות שדורשת זמן."

אייר שפירא היא מעצבת פנים
צילום: שירן כרמל
אייר שפירא היא מעצבת פנים
צילום: שירן כרמל

פרויקט מרגש שהיה לך כחלק מהעבודה

"באחד הפרויקטים שהיו לי בעלת הבית עברה חווית חיים לא פשוטה שממנה צמחה והתעצמה והיא בעצמה מעוררת השראה. הבית עצמו היה מיוחד ותוכנן על ידי אדריכל שחצה את הבית עם קיר אבנים ענקיות מפירוק של מנזר. אני נקראתי לשיפוץ המטבח, בו היא ביקשה לשלב עץ שמשפחתה הביאה לארץ כשעלתה מדרום אפריקה וזה מה שעשינו. תהליך העבודה של השיפוץ היה מאוד מרגש עבורי שילוב של חומרים 'חיים' עם אנרגיות מהעבר."

איך את צומחת ממשברים?

"יש לי בן זוג אוהב ואופטימי ויש לי את הים שמלמד אותי שכשמגיע גל גדול צריך להתמסר אליו ושגם הסערה הכי גדולה עוברת בסוף. אולי בגלל זה אני אוהבת את הטבע והים – הידיעה שהכל מחזורי ורגעי והכל עובר בסוף."

אייר שפירא היא מעצבת פנים
צילום: שירן כרמל
אייר שפירא היא מעצבת פנים
צילום: שירן כרמל

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני מאוד אוהבת דינמיות ושינויים, התרגשות, יצירה וחופש לניהול עצמי ואני אוהבת את האפשרות לעזור לאנשים במשהו שהם לא מצליחים לעשות בעצמם, להעניק להם מהכישורים שלי, להגשים להם חלומות. אני אוהבת שכל יום בעבודה שלי נראה אחרת, יש ימים בחוץ (ימים יאנגים) בפקוחים באתרי בנייה או בבחירות בסיבובים ויש ימים ביתיים (ימים ייניים) בעבודת תכנון במחשב הדורשת ריכוז ושקט – הכי מאפיין אותי כל הניגודים האלה במקצוע אחד."

רוצות להכיר את אייר קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה