נשים ועסקים / תמר קפלן ורון בלמס

תמר קפלן ורון בלמס הן חברות ושותפות בסטודיו תם – סטודיו רב תחומי לאדריכלות ועיצוב פנים. רון בעלת תואר ראשון בתקשורת חזותית מבצלאל ומאז היא עצמאית בתחום וגם ציירת. תמר בעלת תואר ראשון באדריכלות מויצ"ו חיפה, ועבדה במספר משרדי אדריכלים לפני שפתחו את העסק העצמאי. יחד הן מתכננות ומעצבות מהקונספט ועד לפרט כולל עיצוב הריהוט. עיצוב קומפקטי, סביבתי ומחובר למקום. לתפיסתן לא נשאר לנו עוד שטח מיותר במדינה שלנו. לכן העיצוב צריך להיות מתחשב בסביבה, בהתאם לאנרגיה הקיימת, בחומרים טבעיים שנכונים ובריאים לבני האדם וכמובן ברוח המקום והסביבה.

בסטודיו תם - סטודיו רב תחומי לאדריכלות ועיצוב פנים

איך העסק התחיל?

"עבדתי (תמר) במשרדים שונים, למדתי, רכשתי כלים וידע שהיו נחוצים להמשך והתנסיתי במגוון פרויקטים, החל מבנייני מגורים רבי קומות בעיר דרך בתים פרטיים, עיצוב פנים ועיצוב ריהוט. כל הזמן היה לי ברור שבסוף אעשה את הדברים בדרך המדויקת עבורי. אף משרד שעבדתי בו לא שיקף את האג'נדה שלי במלואה, אך ללא ספק עזרו לי לחדד אותה. אני (רון) הייתי עצמאית כמעט מהיום שסיימתי ללמוד. יש משהו במסלול העצמאי שמאפשר הרבה יותר פתיחות, יצירה, זרימה וכיף. אפשר לקחת כל רעיון לאקסטרים, אף אחד לא יעצור אותך וכך נראות גם התוצאות, העיצוב קוהרנטי, מדויק ואי אפשר להתעלם ממנו. זאת הסיבה שעשיתי לתמר חשק להיות עצמאית. בתור עצמאית יש לי אפשרות לגעת בסוגים רבים של פרויקטים ובתחומים שונים ומשיקים לתחום שלי. היה לנו ברור שתהליך עיצובי, כמו כל תהליך של יצירה צריך להיעשות בזוג, מתוך שיח ודיאלוג מפרה."

כמה משפטים על העסק

"הסטודיו שלנו יושב בפארק תעשיות עמק חפר. אנחנו מציעות תכנון מקיף משלב הקונספט, הגשה להיתר, ליווי ופיקוח, בחירת חומרים, עיצוב פנים ועיצוב ריהוט. הפרויקטים מגוונים – בתים פרטיים, משרדים, חנויות וכל מה שיעניין אותנו בדרך."

בסטודיו תם - סטודיו רב תחומי לאדריכלות ועיצוב פנים

מה מיוחד בתהליך אתכן?

"אנחנו פתוחות לרעיונות חדשים ופרויקטים חדשים שיגיעו, תמיד נשמח לשיתופי פעולה שמפרים ומולידים יצירתיות וחדשנות. העיצוב שלנו הוא סביבתי, מחובר למקום שהוא נמצא ולאנשים שגרים בו. אנחנו מאמינות בתכנון ועיצוב שהוא נכון – כשמוצר (לדוגמה בית) עובד בצורה טובה ואיכותית ועונה על הצרכים של הגרים בו, הוא גם נראה טוב. האסתטיקה היא פועל יוצא של תכנון נכון וטוב. אנחנו קפדניות וקרציות לא קטנות – כשזה נוגע לבתים שלנו חשוב לנו כל פרט ופרט."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לדעתנו חשוב שכל אחת תהיה קשובה לעצמה, תכיר את עצמה, ותדע להתנהל בהתאם. תמר לדוגמה לא מסוגלת לעבוד מהבית, היא חייבת לצאת בשביל להתנתק ורון לעומת זאת עובדת מצוין מהבית."

"אנחנו חושבות שאין סוף ללמידה. כל החיים לומדים במיוחד בתחום שלנו שנוגע באנשים, בתרבות, בזמן ובמקום. אנחנו משתדלות להיות בלמידה מתמדת – קורסים, השתלמויות, הרצאות, תערוכות וכדו'."

"לשמור על פתיחות וערנות, לזהות הזדמנויות וללכת עליהן, לזרום עם השינויים שבאים ולקבל אותם באהבה."

בסטודיו תם - סטודיו רב תחומי לאדריכלות ועיצוב פנים

פרוייקט מיוחד שהיה לכן כחלק מהעבודה

"היה לנו פרויקט של שימור קרון רכבת והסבתו לבית מגורים קטנטן. הקרון היה חלק מהרכבת העות'מנית לפני 100 שנה, קרון מעץ וברזל. הבנייה הלא סטנדרטית אילצה אותנו לצאת מהקופסה, למצוא פתרונות יצירתיים במסגרת מה שהשימור מכתיב לנו – לשמור על אותם חומרים ושפה עיצובית של הקרון."

איך אתן צומחות ממשברים?

"אנחנו משתדלות להיות בעשייה ולהתמיד, גם בתקופות פחות אופטימיות. כשנתקלים בקושי אז הדרך הכי טובה היא לפרק את הבעיה לגורמים. גם אם זו בעיה גדולה ומפחידה, כשמפרקים אותה בדרך כלל מגלים שלכל חלק יש גם פתרון."

בסטודיו תם - סטודיו רב תחומי לאדריכלות ועיצוב פנים

מה אתן אוהבות בעבודה שלכן?

"אנחנו אוהבות את הדינמיות והשינויים. כל פרויקט הוא מפגש חדש, אנשים חדשים, לימוד חדש."

רוצות להכיר את תמר ורון קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה