נשים ועסקים / טל מרים ניסים

טל מרים ניסים היא אדריכלית בוגרת בצלאל, קרמיקאית, יוצרת, מנחה ומלווה תהליכי התפתחות וצמיחה אישיים וקבוצתיים. מאסטר NLP , מאסטר רייקי וריפוי שאמני. טל בעלת סטודיו בשם "מקום בעולמי" הנמצא בשער אפרים, המחבר בין עיסוקיה ואהבותיה.

צילום: קרן שם טוב

איך העסק התחיל?

"הכל התחיל לפני 25 שנים בבית פצפון ובו שולחן גדול באמצע המטבח. השולחן – מרכז הבית – שינה את פניו כמה פעמים ביום. הוא היה שולחן העבודה שלי כשעשיתי סקיצות ובניתי מודלים, הוא הפך לסטודיו חמר בשעות אחרות, הוא אירח ארוחות קטנות וגדולות, שיחות נפש, שעורי בית של ילדיי, לימודים שלי לתוך הלילה – מרכז הבית. חלמתי על מקום רחב, מתרחב ומרחיב, שיש בו מכל אהבותיי ולכל אדם המתארח בו יש מקום. עם השנים כשלמדתי לקבל את עצמי ולחיות חיים מרוביי כישרונות מבלי להתנצל על כך או לנסות להסתיר חלקים ממני, המרחב הזה גדל והתפתח (כמוני) והיום הוא מתממש בביתנו בשער אפרים."

כמה משפטים על העסק

"בסטודיו שלי, 'מקום בעולמי' חיים ביחד סטודיו לאדריכלות בשותפות עם בן זוגי – בו אנחנו יוצרים מרחבי חיים לאנשים: בתים פרטיים, דירות, חללי עבודה, בנייני מגורים ובתי ספר מיוחדים במינם, סטודיו לקרמיקה – בו מתקיימים חוגים קבועים וסדנאות חד פעמיות, וגם מכירות כלים ופסלים מעשה ידי, ומרחב טיפולי – בו מתקיימים מפגשים אישיים, קבוצות למידה וסדנאות. מעצם היותי עצמאית בעלת סטודיו בבית, למדתי לארגן ולתכנן את הזמן שלי בסדר שטוב לי ושמאפשר לי להיות במיטבי. יש ימים קבועים בהם של חוגים וסדנאות חמר, של מפגשים אישיים ושל למידה, ואדריכלות מתקיימת תמיד, כמנצחת על החגיגה." ליצירת קשר עם טל מוזמנות להיכנס לאתרים שלה כאן, וכאן.

טל מרים ניסים היא אדריכלית, קרמיקאית, יוצרת,
צילום: טל ניסים
טל מרים ניטל מרים ניסים היא אדריכלית, קרמיקאית, יוצרת, סים היא אדריכלית, קרמיקאית, יוצרת,
צילום: טל ניסים

מה מיוחד בתהליך איתך?

"אני אוהבת אנשים. אני מלמדת אדם לעשות לעצמו מקום. בית לנפשו. אני מאתרת את המהות הספציפית הזו, שעושה מקום – לבית של מישהו, שהמרחב שלו יהיה מרחב מטיב לחיים שלו, עבורו, עבור משפחתו. אני מחברת בין עולמות שלכאורה לא קשורים זה לזה, בכולם המהות היא מקום. מקום לעצמך, מרחבים שיאפשרו להיות ביחד או לחוד, מרחב לארח, מרחב שמאפשר שקט, שמאפשר יצירתיות, אינטימיות עם עצמך, עם הקרובים לך, עם אורחייך. מקום לראות בו את זריחת קרני השמש או להריח בו את הגשם הראשון."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לטפח מערכת יחסים אוהבת נדיבה ורחבת לב עם עצמנו. ככל שאנו גדלות, צומחות, ומתפתחות כך העסק שלנו גדל."

"ללמוד 'לעשות כלום' באופן סדיר, ממש לכתוב ביומן זמן לזה. פשוט כלום. זה מאפשר מנוחה לגוף, לנפש, לנשמה ובעיקר למוחנו הקודח. ההשראה אוהבת המרחב החדש שנוצר."

"להיות ערות ומודעות למרחב ההוויה שמתוכה אנו מגיבות, כשאנו פוגשות לקוחות, אנשים. אם נזכור שכל אדם הוא 'שגריר' שלנו בעולם, רצוי שנגיב בדרך המכבדת אותו ואת עצמנו, נרצה להגיב ברגישות, בהקשבה, בפתיחות ולבטא את עצמנו בצורה בהירה וכנה, גם כשיש חילוקי דעות, תקשורת מורכבת או אי הבנות. אני מציעה לנשום רגע, ולהגיב מתוך המרחב של האדם שאני רוצה להיות."

צילום: טל ניסים
טל מרים ניסים היא אדריכלית, קרמיקאית, יוצרת,
צילום: טל ניסים
טל מרים ניסים היא אדריכלית, קרמיקאית, יוצרת,
צילום: טל ניסים

חוויה מעניינת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"לפני ארבע שנים ביקרנו באתונה במטרה לרכוש דירונת קטנה להשקעה. הצטרפנו לחגי – איש נדלן שמלווה ישראלים ברכישת דירות להשקעה באתונה. חגי הוא חבר טוב ורכש בעצמו דירה לשיפוץ. הצעתי לו שאבקר בדירה ואולי יהיו לי רעיונות טובים בשבילו. ככה מצאתי את עצמי עושה סקיצות עם עפרון על הקירות בדירתו כשסביבי אנשי מקצוע יוונים, אשת הנדל"ן באתונה, קבלנים, מהנדס. בכמה דקות שיניתי לחלוטין את הדירה, וכתוצאה מכך נוסף לה חדר! השבחת הנכס הכפילה את מחיר המכירה, ואז הגיע הרעיון – אנחנו נלווה ישראלים בשיפוץ הדירות שמיועדות לשיפוץ. מדידות, תכניות, בחירת חומרים ופיקוח עליון. למדנו על תרבות אחרת, על הצרכים והרצונות של מי שיגור כאן בעתיד, על חומרים, חדרי רחצה, מטבחים ומרפסות ובמשך שנתיים וחצי שיפצנו עם הצוות היווני עשרות דירות."

איך את צומחת ממשברים?

"למדתי עם השנים לאפשר מקום לכל הרגשות, התחושות, והקולות הפנימיים שלי. גם לאלה שאני פחות נהנית מהן. אני מסכימה להרגיש, וכך מאפשרת לעצמי לקבל, להכיל ולהפריד, ליפול ולקום. אני בוחרת במודע להתבונן במה שיש ובמה שכן, במשאבים שעומדים לרשותי ולא במה שאין או במה שחסר, ובוחרת במודע – ללמוד ולהתפתח בכל הנסיבות."

טל מרים ניסים היא אדריכלית, קרמיקאית, יוצרת,

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"בחרתי להיות שותפה נוכחת, מזינה ופועלת בחיים שלי, בריבוי כישרונות, ריבוי דרכים להביע את עצמי, הסקרנות שמניעה אותי, החוקרת שאני, האש הפנימית שבוערת בי כל הזמן ללמוד, להתפתח, לצמוח, להרחיב עוד ועוד את קשת נקודות המבט – תנועה רוחבית ועמוקה בו זמנית. עשיתי לעצמי מקום בעולמי, להיות כל מה שאני יכולה ורוצה להיות. וזה בדיוק מה שאני מלמדת, מנחה ומלווה אנשים אחרים. בכל במובנים. אני אומרת כן לחיים, לומדת עוד, מתנסה גם כשאין לי מושג על מה מדובר אך מרגישה את הפרפרים האלה בבטן, מתרגשת מדברים קטנים, פשוטים. אני מאפשרת לעצמי ביטוי בכל מה שמעניין ומסקרן אותי."

רוצות להכיר את טל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתרים שלה כאן, וכאן.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה