נשים ועסקים / טל בנש גאלאל

טל בנש גאלאל היא מעצבת ומלבישת בתים, בעלת הסטודיו "מאשה הום סטיילינג". אחרי שנים של עבודה בתחום הפוליטי והתקשורתי עשתה מהפך של ממש ובחרה בתחום העיצוב מתוך אהבה לאנשים, ליופי ולאסתטיקה, ובעיקר מתוך רצון לעצב בתים ה"מדברים" את האנשים הגרים בתוכם.

צילום: שירן כרמל

איך העסק התחיל?

"החיים הובילו אותי בדרכים שונות, ובמשך רוב חיי הבוגרים עסקתי בעיצוב מעט אחר: עיצוב תדמית ועיצוב מסרים בעיקר באמצעות מילים. נהניתי מאד, אך עם הזמן קיננה בי ההבטחה שהבטחתי לעצמי לצאת לעצמאות ולעסוק בתחום שמשלב אסתטיקה ויופי. כשקנינו את הבית שלנו התחלתי בתהליך חיפוש המעצבת המושלמת, וכשלא מצאתי, בעלי דחף אותי לעצב את הבית בעצמי, ואני חייבת לומר שאז זה נראה לי רחוק ממני. בחופשת הלידה של בני השני נרשמתי ללימודי הום סטיילינג, על מנת לרכוש כלים לעצב את הבית שלי בעצמי, ועל הדרך אולי להפוך את חלום הילדות שלי למציאות. וזה אכן קרה. בסיום הלימודים פתחתי את העסק שלי: מאשה הום סטיילינג ומאז אני עוסקת בתחום באהבה, יצירה וסקרנות גדולה." 

כמה משפטים על העסק

"מאשה הום סטיילינג הוא עסק לעיצוב בתים ומשרדים. המוטו של העסק שלי הוא: עיצוב שמדבר אותך."

טל בנש גאלאל היא מעצבת ומלבישת בתים
צילום: הגר דופלט
טל בנש גאלאל היא מעצבת ומלבישת בתים
צילום: הגר דופלט

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני אוהבת ליצור דברים מעט שונים מהרגיל, לקבל השראות מנופים, אנשים, רחובות ואומנות ולתת נקודת מבט אישית יותר לעיצובים שלי. אני מרגישה שיש היום הצפה של בתים או משרדים מעוצבים ויפים מאד, אך ללא אמירה אישית. הבית שלנו הוא מקום מפלט, מקום צמיחה, מקום מנוחה, מקום לחיבור רגשי. בית שמנוכר לי, שזר לי, ייתן לי תחושה של חוסר יציבות, חוסר שייכות וישדר לי קרירות. אני מאמינה שהבית צריך להביא את הדיירים שבו לידי ביטוי. את הצרכים שלהם, את האופי שלהם, את הקריצה שלהם על החיים, ולכן בעיצוב שלי אני תמיד אנסה להבליט אלמנטים אישיותיים של בני המשפחה המתגוררים במקום."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לדאוג שיהיה לך לו"ז. גם אם אין לך לוז של פגישות עם לקוחות, תצרי לעצמך יומן דינמי: פגישת היכרות עם ספק, פגישת נטוורקינג, פגישת ייעוץ עם יועץ עסקי או מפגש לימודי. התנועה חייבת להישאר כשמנהלים עסק, אחרת אפשר לדעוך."

"סיסטרהוד. להקיף את עצמך בנשים חזקות. העולם מלא באנשים שמפחדים להעז, אבל רק מי שמעז מנצח. ולכן חשוב להקיף את עצמנו במנצחות. בנשים שהעזו ועשו את זה, ויוכלו להוות לנו משענת ולעוץ לנו עצות חכמות. זה מדרבן וזה חשוב."

"תשתפי במידע. תהיי קולגיאלית. גם את היית פעם חדשה בתחומך, וכל פיסת מידע ועצה שקיבלת היו שוות לך זהב. יש מספיק פרנסה בחוץ לכולם, והידע שאת משתפת יכול להציל מישהי אחרת."

טל בנש גאלאל היא מעצבת ומלבישת בתים
צילום: תהילה זוסמן

פרוייקט מיוחד שהיה לך כחלק מהעבודה

"אני מסיימת עכשיו פרויקט מול לקוחה מקסימה ומיוחדת שהגיעה אליי כי ראתה פרסום שלי. היא אמרה לי מראש שכל מי שמכיר אותה מתפלא שהיא לוקחת מעצבת כי יש לה טעם מיוחד והיא יודעת להוציא לפועל את מה שהיא רוצה. אבל היא רצתה חיזוקים, ובעיקר דגשים על תכנון. לקח לנו קצת זמן להתניע ולבסס אמון, להרגיש שאנחנו עין בעין עם הקו העיצובי. זה היה תהליך של למידה שלימד גם אותי לא מעט. עכשיו כשאנחנו לקראת סיום, אני רואה את התוצרים הייחודיים, את האמון שלה בי, את התוצאה המקסימה ואני ממש שמחה על התהליך והתוצאה."

איך את צומחת ממשברים?

"אני בן אדם שמאד מודע לעצמו, וכשאני מרגישה תקועה או במקום לא טוב אני ישר מתריעה בפני עצמי ובפני הקרובים אליי ומחפשת איך לפתור את הפלונטר, עם מי להתייעץ, באיזה נתיב ללכת, איזה פודקאסט או הרצאה לשמוע, עם איזו קולגה לדבר. היו לי מספיק משברים בחיי כדי לדעת לנשום בתוך משבר ולהזכיר לעצמי שזה בסדר לא להרגיש על פסגת העולם תמיד, אבל צריך להיות בתנועה של חיפוש. זה לא אומר שמחר בבוקר יהיו לי פתרונות לסיטואציה הנוכחית, אבל זה אומר שאני כל הזמן לומדת ומתקדמת, ומתישהו אני אגיע אל היעד."

טל בנש גאלאל היא מעצבת ומלבישת בתים
צילום: הגר דופלט
טל בנש גאלאל היא מעצבת ומלבישת בתים
צילום: הגר דופלט

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת לראות איך מארבע קירות אפשר לעשות piece of art כה ייחודי ושונה. אני אוהבת את המפגש עם אנשים, שבאים מרקעים ועולמות תוכן שונים, יש להם חלומות שונים, ואני מסייעת להם בהגשמת החלומות האלו, מסייעת להם להביא לידי ביטוי את עצמם בתוך הבית שלהם."

רוצות להכיר את טל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה. צילום: הדר דופלט, תהילה זוסמן

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה