נשים ועסקים / סטפני יגן ונטע-לי זית

סטפני יגן ונטע-לי זית הן מעצבות פנים בעלות עסק משותף המתמקד בשני תחומים עיקריים. הראשון – עיצוב פנים עם התמחות בעיקר בדירות קבלן אך גם פרויקטים של עיצוב בתים פרטיים ומשרדים, והשני – ביצוע שינויי דיירים לקבלנים בכל גוש דן והשרון.

צילום: מאור מויאל

איך העסק התחיל?

"הכרנו כשעבדנו יחד בצוות בחברת הבנייה תדהר במחלקת שינויי דיירים. סטפני הייתה הראשונה לצאת לעצמאות אך מבחינה מקצועית תמיד עבדנו במקביל כיוון שבזמן שנטע-לי ניהלה פרויקטים בשינויי דיירים היא המליצה עליה ללקוחות וכך המשכנו להיות בקשרים בזמן העבודה. אחריי הלידה של ביתה הראשונה של נטע-לי היא הרגישה ברצון לשינויי וכך אחרי שנה וחצי עזבה את חברת הבנייה בלי לדעת בדיוק מה צופן העתיד. קולגות ורפרנטיות מכל מני ספקים שעבדה מולם המליצו לה לפתוח עסק ואחת אף ארגנה לה פגישה מול קבלן גדול שהיה צריך פרילנסרית שתבצע שינויי דיירים לפרויקט בנייה. כשנטע-לי הבינה את גודל הפרוייקט היא פנתה לסטפני כדי לעשות זאת בשותפות ומשם הכל היסטוריה… תוך חצי שנה הבנו כמה שאנחנו טובות וחזקות יותר יחד ופתחנו את העסק המשותף שלנו".

כמה משפטים על העסק

"לעסק יש שני כובעים. בכובע הראשון הלקוחות שלנו הם קבלנים ויזמים שונים בארץ שצריכים שינויי דיירים בפרויקטים שלהם ואין להם מחלקה פנימית ייעודית לכך. ללקוחות אלו אנו נותנות שירותים של שינויי דיירים ופתיחת פרויקטים, ובנוסף אנו מספקות יעוץ בעיצוב פנים במידת הצורך, בחירות ועיצוב לדירות לא מכורות, עיצוב דירות לדוגמא ועוד. בכובע השני אנו נותנות שירותיי עיצוב פנים בעיקר לדירות קבלן כי זו ההתמחות שלנו אך לא רק. אנו מלוות לקוחות משלב ההתלבטות ובחירת הדירה ועד לתליית התמונה האחרונה על הקיר. קהל הלקוחות שלנו הוא זוגות, רווקים צעירים שזוהי דירתם הראשונה, וגם משפריי דיור."

"בנוסף יש לנו  גם מוצר חדש דיגיטלי בשם 'סטפני ונטע-לי און ליין' שהוא ליווי מהיר ומוזל לתכנון דירות קבלן המתאים בעיקר לסקטור הצעיר שלא תמיד יכול להרשות לעצמו להעסיק מעצבת פנים ולקבל ליווי מלא. המוצר הזה נותן מענה מהיר וממוקד יותר עבורם."

ליצירת קשר עם סטפני ונטע-לי מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלהן.

סטפני יגן ונטע-לי זית מעצבות פנים
צילום: מאור מויאל
סטפני יגן ונטע-לי זית מעצבות פנים
צילום: מאור מויאל

מה מיוחד בתהליך איתכן?

"כאשר אנו מעצבות ומלוות את לקוחות שלנו בתכנון דירתם, תהליך שאורך לפעמים גם שלוש שנים, נקודות המוצא שלנו כמעצבות היא שהמבנה הוא בראש ובראשונה של הלקוח, ולכן הלקוחות שלנו שותפים פעילים לאורך כל התהליך העיצובי. העיצוב נועד לשרת את הצרכים שלהם, ואנו כאן כדי לכוון, לייעץ ולחבר את החלקים לתמונה שלמה שתהיה גם נוחה וגם מעוצבת. אנו שתיים עם תכונות בולטות לכל אחת – סטפני יותר בתחום התכנון ונטע-לי בפן העיצובי והשילוב הזה יותר הרמוניה. יש בנו הרבה רוח ואנרגיה צעירה ואנו מאוד מאופיינות בשירות עם חיוך רחב."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לא להתרגש. בתור נשים בעולם של גברים למדנו לקחת את הדברים בקלות, לא נותנות לדעות מסביב לנהל אותנו."

"לא לפחד לבקש עזרה מאנשי מקצוע כשקשה. אנחנו נעזרנו ביועץ עסקי ששינה עבורנו את הפרספקטיבה ונתן לנו הרבה ידע בניהול העסק שלנו וכך הגענו לאן שהגענו ב-4 שנים."

"מטעויות לומדים ולא צריך לפחד לטעות. המקצוע שלנו מלא בידע וישנם דברים שדורשים ניסיון, אבל לטעות זה חלק מהניסיון והכל פתיר."

חוויות מעניינות שיש לכן כחלק מהעבודה

"עם הזמן למדנו שכאשר הלקוחות  סומכים עלינו יותר ונותנים לנו יד חופשית, תוצאות טובות יותר והם יותר מרוצים. רוב הלקוחות שנתנו לנו יד חופשית ללא רעשי רקע מסביב נכנסו לבית מדוגם ובזמן. בתהליך מולם היו פחות בלת"מים, בדרך והכל עבר יותר חלק. וכמובן שהדירות או בתים שלהם הם היצירות הכי זכורות שלנו בעולם העיצוב."

סטפני יגן ונטע-לי זית מעצבות פנים
צילום: מאור מויאל
סטפני יגן ונטע-לי זית מעצבות פנים
צילום: מאור מויאל

איך אתן צומחות ממשברים?

"אנחנו מאמינות שבשתיים יותר קל לצמוח ממשברים וזה יתרון שהוא מאוד חזק אצלנו. אנחנו תמיד יודעת להרים אחת את השנייה ובכל משבר יש אחת שיודעת לחזק. אנו לא פוחדות להיעזר ביועצים שעוזרים לנו לצמוח כשצריך, לפעמים אנשים מבחוץ מצליחים לראות את האור יותר מהאנשים מבפנים."

מה אתן אוהבות בעבודה שלכן?

"אנחנו אוהבות את החידושים. אנחנו נהנות תמיד לרענן ולחדש, אם זה בעיצובים שלנו ואם זה במוצרים שאנו יוצרות. אנחנו מאוד אוהבות את העבודה מול הלקוחות שלנו ואוהבות את הקשר שלנו לשטח – לראות איך הדברים מתקדמים מתוך הריסות, וללמוד מהשטח כל יום דבר חדש. אנחנו גם נהנות מאוד מהביחד שלנו, אנו משלימות אחת את השנייה וזה מאוד תורם לעסק שלנו. והכי נהנות מכך שהעסק חופף לאימהות שלנו, אנו שתינו אמהות ודואגות להזכיר זאת לעצמנו תמיד. העסק לצד האימהות מעצים אותנו. אנו מנהלות אותו ומתפתחות איתו, משדרגות ומחדשות ועדיין משאירות זמן לאימהות בדיוק במינונים שאנו צריכות."

רוצות להכיר את סטפני ונטע-לי קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלהן.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה