נשים ועסקים / סתיו שבת

סתיו שבת היא היוצרת והמקימה של המותג "סטודיו סתיו". מעצבת ומאיירת מוצרי נייר מיוחדים וקסומים בהשראת הטבע ועולמות של דמיון ילדי וחינני. היא גדלה במצפה אבירים בגליל – בת לאימא נגרית ואבא צלם, מה שנתן לה זווית הסתכלות יצירתית וייחודית על העולם, דבר שניכר ביצירותיה. מתגוררת גם היום בצפון הארץ בבית כפרי קטן מוקף טבע ונוף – מקור מרכזי להשראה שלה.

סתיו שבת מאיירת ומעצבת מוצרי נייר
צילום: ירון קמינסקי

איך העסק התחיל?

"במשך שנים המקצוע העיקרי שלי היה הדרכת טיולים בארץ ובעולם. מאז שאני זוכרת את עצמי היצירה הייתה חלק ממני ומבית הוריי. במהלך השנים יצרתי אינספור עבודות יד במגוון תחומים – ציור, נגרות, סריגה, תפירה, קרמיקה, צורפות – תכשיטים בכסף וזהב, ועוד. לפני כשנה וחצי, אחרי תקופה ארוכה שהרגשתי שמשהו חסר, אמי ואחותי באחת מישיבותינו המשותפות פשוט דחפו אותי לקחת את היצירה צעד אחד קדימה. החלטתי שהגיע הזמן לצאת אל העולם יחד עם כל החלקים היצירתיים שבי שכל כך רצו למצוא ביטוי. התחלתי בלשבת יום יום ולצייר, עד שנבראה קולקציה שלמה של מוצרי נייר ועסק של ממש."

כמה משפטים על העסק

"העסק שלי הוא מוצרי נייר מאוירים – גמדים מיערות האלונים, חיות מקומיות, והרבה צבע, לצד משפטים קצרים מהחיים. הדפסים לתלייה ועיצוב החדר, מחברות בגדלים שונים, פנקסים קטנים וכרטיסי ברכה. בנוסף, אני מייצרת מוצרים שונים בעבודת יד כמו גמדי משאלות מתוקים. בן זוגי – ניר שבת, הוא נגר אשר עובד בעץ על פי שיטות מסורתיות בעיקר מיפן ומייצר עבור המוצרים מסגרות עץ בעבודת יד אחת אחת. המוצרים פונים לכל אחת ואחד שטבע, צבע ורוח ילדות הם חלק מחייו. את המוצרים ניתן לרכוש באתר האונליין ובחנויות עיצוב שונות בארץ." ליצירת קשר עם סתיו מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

מה מיוחד במוצרים שלך?

"מה שמיוחד במוצרים שלי הוא התהליך והגישה בה הם הגיעו לעולם. כל מוצר, הן מוצרי הנייר המאוירים והן הגמדים בעבודת היד, כמו נולדו לאחר שליוו אותי כל חיי מילדותי ביערות האלונים שבגליל ועד לרגע בו הופיעו בעולם בצורתם הממשית. אני מזמינה אתכן לקחת נשימה עמוקה ולקפוץ לעולם קסום דרך יצירותיי."

סתיו שבת מאיירת ומעצבת מוצרי ניייר
צילום: ירון קמינסקי
סתיו שבת מאיירת ומעצבת מוצרי נייר
צילום: ירון קמינסקי

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"תסמכו על תחושות הבטן שלכן ולכו איתן עד הסוף."

"תדברו את החלום שלכן, ככל שיהיה לו יותר מקום בעולם כך הוא יתגשם מהר יותר."

"אנחנו יצור חברתי, תצרו קשרים ואל תהססו לבקש עזרה. זה לא אומר שאתן לא יכולות לבד, אתן פשוט לא צריכות."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"אני לא אשכח לעולם את הרגע הזה, שנייה אחרי שסיימתי לתקוע את הסיכה האחרונה בגב המסגרת הראשונה שבעלי הכין במיוחד. סובבתי את המסגרת וראיתי אותה, נערת היער שליוותה אותי כשהייתי קטנה. זה היה אחד מאותם רגעים שאת מרגישה שהכל במקום."

איך את צומחת ממשברים?

"כשאני מרגישה שהחיים סוגרים עליי אני יוצאת החוצה לטבע ומזכירה לעצמי שכל משבר הוא הזדמנות לצמיחה מחדש."

סתיו שבת מאיירת ומעצבת מוצרי נייר
צילום: ירון קמינסקי
סתיו שבת מאיירת ומעצבת מוצרי נייר
צילום: ירון קמינסקי

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אין דבר יותר משמח יותר מלראות יצירה שלך משמחת מישהו אחר."

רוצות להכיר את סתיו קצת יותר? מוזמנות להיכנס לקרוא עוד באתר, באינסטגרם ובדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה