עיצוב מרחבי עבודה / ענבר בנזש

ענבר בנזש היא הנדסאית אדריכלות, חיה ונושמת אדריכלות מגיל 14. הסטודיו של ענבר מציע שירותי תכנון אדריכלי ועיצוב פנים משלב אפס ועד לבחירת אקססוריז לחנויות, משרדים, לובאי בניינים, בתים פרטיים, דירות, לרבות ליווי ופיקוח עליון. ליצירת קשר עם ענבר מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לפנות בטלפון 052-5475473.

צילום: סיון מויאל

כמה מילים על הפרויקט המסוים – בוטיק למותגי יוקרה ברמת אביב

"הפרויקט כלל תכנון מלא משלב הקמת המחיצות, עיצוב ותכנון רהיטים, ליווי ופיקוח התהליך כולל רכישות ועבודה עם בעלי מקצוע. קיבלתי חלל אפור לפני חלוקה, מעטפת בלבד ומסרתי לאחר שלושה חודשי תכנון וביצוע חנות מוכנה לעבודה. הלקוחות הם בעלי עסקים מחו"ל החיים בארץ ומחלקים את חייהם בין ישראל לחו"ל."

מה מיוחד בפרויקט הזה?

"חנות ייחודית שלא קיימת כזו בארץ, ריצפת בטון ורודה וגרפיטי שבוצע ע"י אומן מוכשר."

על מה שמת דגש במהלך תהליך העבודה?

"שמתי דגש על תכנון פרטי מסגרות וגרפיטי איכותי ומדויק ומרשים המאפשר לבגדים ולנעליים לבלוט בחלל החנות."

ענבר בנזש עיצוב חנות
צילום: סיון מויאל
ענבר בנזש עיצוב חנות
צילום: סיון מויאל

מאיפה ההשראה לעיצוב, ומה הסגנון שנבחר?

"ההשראה הגיעה מחנות פופ-אפ של דולצ'ה וגבאנה, שנפתחה לשבועיים בלבד בחו"ל. כמו כן, ידענו שתהיה ריצפה ורודה בגוון חזק כמו הלוגו שנבנה בתהליך תכנון החנות."

איזה אתגר היה לך בפרויקט ואיך התמודדת איתו?

"האתגר הגדול הייתה הרצפה. הלקוחה רצתה שטיח עבה ובשרני בצבע ורוד נועז, כמו בחנויות יוקרה בחו"ל, אך זה פחות פרקטי בחנות רחוב שקרובה מאוד לים. המחשבה לכיוון ריצפת בטון עלתה כשחשבתי על הפרקטיקה – נוחה לניקיון ותמיד נראית טוב. ריצפת בטון ניתנת לחידוש וצביעה, והגוון, רמת הברק והגימור ניתנים לבחירה. המראה שקיבלנו נתן מענה לדרישות ועומד בתנאי הרחוב. אתגר נוסף שעמדנו בו היה גובה החנות (מעל 6 מטרים). תאורה בגובה כזה היא בעייתית וגם מיזוג המקום. פתרון לתאורה – הורדתי פסי צבירה בתלייה וכך הפכתי את הגישה לנוחה יותר, עם אפשרות להוסיף ולהוריד ספוטים מפס הצבירה ויצרתי מראה קלאסי של פס תאורה שתלוי בגובה. תעלת מיזוג אוויר עגולה וחשופה נצבעה בשחור וכך פתרנו את מיזוג האוויר בחלל גבוה מאוד. התוצאה הסופית, מראה אורבני עם המון שיק."

ענבר בנזש עיצוב חנות
צילום: סיון מויאל

טיפים רלוונטיים לעיצוב מרחב עבודה

"מרחב עבודה נותן מענה לאנשים וצריך להיות פרקטי ותואם לדרישות הלקוח. עבודת החקר והכנת הפרוגרמה מאוד חשובים, מי קהל היעד? מה המוצרים שימכרו בחנות? בסיעור מוחות עולים כל מיני רעיונות, כולל מחשבה קדימה לעוד כמה שנים."

"מיקום המראות ומיקום הקופה חשובים, וחשוב שעל שולחן העבודה יהיה גם מקום לקפל ולארוז."

"חשוב למצוא פתרונות אחסון מתאימים. בחנויות בגדים יש לא פעם אתגרים ביצירת האחסון הנכון. אני הכנסתי את האחסון כחלק מהנגרות, ויצרנו מגירות נסתרות מתחת למדפים המאפשרות אחסון נגיש ואסתטי."

רגע מרגש שהיה בפרויקט

"הרגע המרגש היה עבודת הגרפיטי, תכננו בעבודה משותפת בדיוק את מיקומי הדמויות והמשפטים בהתאם לגובה המקום ובהתאם למדפים. האומן עבד במשך ארבעה ימים מלאים יום ולילה, עבודה מדויקת בחלל בגובה מעל 6 מטרים. ההרגשה שהחלל הריק מתחיל לקבל חיים נתנה לכולנו ובמיוחד לי סיפוק מדהים, והגשמת החלומות ללקוחות מקסימים היא הרגשה שלא ניתן להסביר במילים."

מה את לוקחת איתך לדרך מהפרויקט?

"תכנון מדויק ומחשבה על הפרטים הקטנים בזמן התכניות וההדמיות, עוזרים מאוד למנוע טעויות בתהליך הביצוע, מדייקים את התקציב ומונעים חריגות מיותרות בתקציב."

ענבר בנזש עיצוב חנות
צילום: סיון מויאל
צילום: סיון מויאל

מה פרויקט החלומות שלך?

"תכנון ועיצוב אחוזה יוקרתית לאוליגרך מעבר לים."

המלצה על פריט או על בעל מקצוע

"בעלי המקצוע שאני עובדת איתם נבחרים בפינצטה בעיקר בזכות האישיות והמקצועיות שלהם. אני לא מתפשרת על בעלי מקצוע פחות ממצוינים, כמובן בהתאם לתקציב הפרויקט. בפרויקט הזה עבדנו עם אליאור שהוא אומן בגרפיטי, ועם מסגר שמתמחה בפליז. התאורה נבחרה מחברת שופ לייט כולל מסגרות התאורה בחלון הראווה, פריט שתוכנן ועוצב במיוחד לפרויקט כדי שגם בשעות הערב אנשים שעוברים ברחוב יראו את החנות המיוחדת. חברת רוטשילד שלטים אחראית על השלט המיוחד, אומן הגרפיטי הגיע למפעל כדי שנכין שלט המתאים לגרפיטי בחלל החנות, הגרפיטי על גבי השלט נבחר גם הוא בצורה מדויקת, והתוצאה פשוט וואוו!"

ליצירת קשר עם ענבר מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לפנות בטלפון 052-5475473

במדור עיצוב מרחבי עבודה מתפרסמות כתבות על עיצוב מרחבי עבודה שונים – חדרי עבודה, משרדים, חנויות, מסעדות, מרחבי למידה, חדרי ילדים ועוד. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

עיצבת מרחב עבודה מעניין? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה