נשים ועסקים / סיגלית בני

לפני חמש שנים חזרה סיגלית בני מברזיל, אחרי שהות של 16 שנים. לאורך השנים קיבלה לא מעט פניות לעצות בתחום עיצוב הבית וסטיילינג אישי וכמי מחוברת לאסתטיקה נהנתה מכך מאוד. סיגלית עוסקת בעיצוב ובאדריכלות נוף מעל 15 שנים ועיצבה גינות בחו"ל ובישראל.

סיגלית בני עיצוב ואדריכלות נוף

איך העסק התחיל?

"במסעותיי בעולם במהלך השנים הבנתי כמה אנרגיה ואחדות יש בטבע ובצמחיה. למדתי עיצוב בבית הספר לאדריכלות נוף בעיר סאו פאולו, שם למדתי הכל בשפה חדשה, בפורטוגזית. בחרתי בתחום הזה מתוך הרצון להבין את הטבע והשפעתו על האדם, כפי שאני חוויתי אותו בשנים שחייתי שם ובמטרה ללמוד ולהעביר את זה הלאה. למדתי על החיבור של רוח לחומר, הפנים והחוץ, טקסטורות, אלמנטים, חומרים וצמחים, ריחות, טעמים, פכפוך המים, והשפעת כל אלו על החוויה המנטלית והרגשית של האדם השוהה בגינה מעוצבת. ביקרתי בתערוכות שונות בתחום העיצוב והגינות בברזיל ובדרום אמריקה, התחברתי לאגודת אדריכלי הנוף בברזיל (ANP) ואף הקמתי ביתן בתערוכת עיצוב גינות שזכה להוקרה רבה."

כמה משפטים על העסק

"אני עוסקת בתכנון והקמת גינות לבתים פרטיים בבנייה חדשה או שיפוץ גינות קיימות, ומייצרת את הקסם והחוויה בקשר בין הבית לגינה עם עיצוב הרמוני משלים בין פנים לחוץ המאפשר לכל אנשי הבית לחוות זרימה, אהבה, חיבור ואחדות. אני מלווה את התהליך משלב התוכניות עד שלב הקמת הגינה בפועל, מביאה את כל הספקים, מנהלת ומפקחת על כל השלבים."

סיגלית בני עיצוב ואדריכלות נוף

סיגלית בני עיצוב ואדריכלות נוף

מה מיוחד בתהליך איתך?

"לימודי הפסיכולוגיה, גינון טיפולי, מטפיזיקה סינית ותורת הפנג שוואי, עזרו לי להתחבר לתחושות, לקלוט את האנרגיה של הבית והאדם מולי וכך הגינות יוצאות מדויקות מאוד לכל משפחה." 

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"במסגרת העבודה, רוב הזמן אני נוסעת ללקוחות, ולכן העדפה הייתה להקים משרד בבית. אני ממליצה לנשים שיש להן משרד ביתי, לדאוג לשלב בין העבודה בבית לבין עבודה בבתי קפה בחוץ."

"אני מתחילה את הבוקר בהליכה או ביקור בים, ושמיעה של מדיטציית בוקר מעוררת כדי לשמור על מוטיבציה גבוהה."

"אני ממליצה לקנות סוג של קקטוס, עדיף עם קוצים, ולהניח אותו ליד עמדת המחשב, כי הקקטוס מנטרל אנרגיות אלקטרו מגנטיות מהמחשב."

חוויות מעניינות שיש לך בחלק מהעבודה

"מעניין שרוב הלקוחות שלי הן נשים, בדרך כלל בגילאי ארבעים ומעלה. הן מתחברות יותר לחוויה של עיצוב הגינה, אוהבות לבחור חומרים חדשים ומעניינים, פתוחות יותר לאנרגיות ולתחושות, ומתחברות לצורך הנפשי לפעמים בלי לדעת."

סיגלית בני עיצוב ואדריכלות נוף

איך את צומחת ממשברים?

"בעיני כל משבר הוא אתגר. עברתי המון אתגרים בחיי, במיוחד בתקופה שהגענו לברזיל, זוג צעיר ללא משפחה, ללא שפה, זה בא לידי ביטוי בתחום הבריאותי – איבדתי ילד, חליתי במחלות קשות ועברתי שבץ שבוע אחרי הלידה של הבת שלי וגם בתחום העסקי – למדתי בשפה זרה ופתחתי את העסק שלי כעצמאית בארץ זרה עם כל הקשיים והאתגרים. כל משבר הוא אתגר, אני מבינה שזה יעבור, אני מאמינה שכל אדם שהגיע לכדור הארץ, הגיע עם האתגרים שהוא צריך לחוות, ללמוד, לעבור וגם לצמוח, אם אין משברים ואתגרים אין צמיחה."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני מאוד אוהבת אנשים, אוהבת את עבודת התכנון וחווית הקמת הגינה בפועל. הלקוח בסוף יוצא עם גינה שהיא WOW ונהנה מהמחמאות ומהשהייה בגינה. אני מאחלת לכולם להתחבר לטבע ולצמחים דרך הגינה, בטיולים בחוץ , בגידול צמחים בבית או במרפסת. אין כמו החיבור לאנרגיות הטבע שמרפאות וחשובות. אנחנו נכנסים לעידן חדש של התקרבות לטבע ולאימא אדמה, למשפחה לדברים הפשוטים, לאהבה."

רוצות להכיר את סיגלית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה