נשים ועסקים / דינה שגב

דינה שגב, היא מורה לאמנות שיום אחד, לקראת גיל חמישים, בשיטוט ברחובות דרום תל אביב פגשה את אמנות הרחוב ולאחר תקופה של מחקר, מפגשים, ראיונות, שיטוטים וקריאה אינסופית הקימה את "מגלים את אמנות הרחוב", מיזם סיורים והרצאות, איתו היא פותחת לכל מי שרוצה צוהר לעולם המרתק והמסתורי הזה.   

דינה שגב הסיורים וההרצאות על אמנות רחוב

איך העסק התחיל?

"הכל התחיל כשחברה לקחה אותי להסתובב בשכונת פלורנטין. היא ידעה שזה יעניין אותי, אבל לא חשבה שבזכותה אתמכר לאמנות הרחוב, ואשנה את מסלול חיי. מה שהתחיל כהתמכרות לשיטוט וגילוי יצירות חדשות, והמשיך בסיור לחברים ובבקשות לסיורים נוספים, הסתיים במסע היכרות עם רוב אמני הרחוב הפעילים בארץ ובפתיחת מותג הסיורים וההרצאות 'מגלים את אמנות הרחוב', והפיכתי לאמנית רחוב הכותבת את שיריה בין פרחים מצוירים, על קירות העיר, בארץ ובעולם."

כמה משפטים על העסק

"מגלים את אמנות הרחוב כולל מגוון גדול של סיורים והרצאות, שכל אחד הוא עולם ומלואו של סיפורים, אמנים ויצירות, והם שונים לגמרי זה מזה. הסיורים מתקיימים באזורים שונים תל אביב, בירושלים ובפרויקט הבינלאומי המופלא, בחסות העיר נתניה: 'גרפיטי אין דה סיטי' וניתן לרכוש גם שובר מתנה לסיורים. אני מעבירה הרצאות בנושאים שונים ביניהם אמנות רחוב ישראלית ואמנות רחוב סביב העולם, גרפיטי, שירת רחוב, הרצאות על נשים בעיר הגדולה ועוד. אני מצרפת לחלק מהסיורים גם סדנאות גרפיטי, ומעבירה גם 'ימי הולדת גרפיטי', ללא סיור, הכוללים סדנת יצירה על חולצות, תיקים וכדומה. ובנוסף, צילומים של יצירות הרחוב שלי מגיעים גם אל קירות פנימיים בבתים, בקליניקות ומשרדים."

דינה שגב הסיורים וההרצאות על אמנות רחוב

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני עסק של אישה אחת. בכל סיור או הרצאה אני מביאה את התשוקה הגדולה שלי, את ההיכרות האישית עם האמנים ואת החוויות האישיות שלי עצמי כאמנית רחוב. אני מביאה גם את אהבת האדם שבי ושלל ערכים ודברים שאני מאמינה בהם. הסיורים וההרצאות הם חלק ממני. זו לא עבודה, אלו החיים שלי. את הכל אני עושה בשמחה גדולה, ומודה כל בוקר על האפשרות לשמח אנשים שחווים איתי חוויה מיוחדת, ונדמה לי שהחוויות הללו גם משאירות בם לעיתים משהו שקשור ליציאה מן הקופסה, ולמתיחת גבולות החשיבה בכלל."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"אם מה שאת עושה לא מדויק לך עם הלב, אז עזבי וחפשי מה כן מדויק. כשזה מדויק, את תקומי בשמחה כל בוקר, ואת לא תקראי לזה עבודה."

"סבלנות. יש דברים שמגיעים לאט. יש פרויקטים שזקוקים לזמן הבשלה. תשתדלי לא להיות ביקורתית עם עצמך. לפעמים כדאי להרפות ולחכות לזמן המתאים או לשנות משהו כדי להצליח להתקדם."

"למצוא בתוכך את תודעת השפע. להרגיש בביטחון שאת 'מוכרת' את מי ומה שאת, ואין עוד אחת כמוך, להבין שאת לא בתחרות ויש מקום לכולם. שמה שאמור להגיע אלייך, יגיע אלייך."

חוויה מעניינת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"השתתפות כאמנית בפרויקט 'פופ אפ מוזיאון, TLV'. במהלך השבוע בו הוצג הפרויקט הגיעו לשם 22,000 איש!! אני יצרתי, וידעתי שמי שיראה יראה, ואחרי שבוע היצירה שלי הולכת לאבדון, ולבסוף ראו את היצירה שלי אלפים רבים של אנשים!"

דינה שגב הסיורים וההרצאות על אמנות רחוב

דינה שגב הסיורים וההרצאות על אמנות רחוב

דינה שגב הסיורים וההרצאות על אמנות רחוב

איך את צומחת ממשברים?

"לא חוויתי משברים של ממש, אבל יש כל מני פיתולים בדרך כל הזמן: החלטות שקשה לקבל, שיפוט עצמי, חלומות ורצונות רבים מידי אל מול מגבלות הזמן, קושי עם תיעדוף משימות ואנרגיה, התמודדות עם הצדדים היותר חלשים שלי, ועוד. אני עושה עבודה תמידית של התבוננות דרך מדיטציות, לימוד ותרגול בודהיזם, ושיחות עם אנשים שיודעים לעזור להתבונן ולצמוח."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את המגע עם האנשים בסיורים ובהרצאות ואת הידיעה שהצלחתי להעניק להם חוויה טובה ומיוחדת. אני גן אוהבת את ההכרות עם האמנים, שסיפוריהם מרגשים אותי, ואת כל הלימוד והחקירה שלי ואת התחושה שאין לתאר אותה, כשאני עצמי יוצרת במרחב הציבורי, שמה את המילים הכי פנימיות שלי מול כולם בעיר."

רוצות להכיר את דינה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה