נשים ועסקים / סיגל ברג

סיגל ברג עוסקת בתחום השיווק, בעלת חברה לשיווק בתיירות, צלמת, מנחת קבוצות צילום בסמרטפון ומנחה קבוצות בכלים של הפוטו תרפיה. כבר שלושה עשורים שסיגל עוסקת בתחום שיווק התיירות. נסיעות ברחבי הארץ ופגישות עם מקומות ואנשים מיוחדים ייצרו אצלה את הרצון לתעד את החוויות שהיא עוברת, לספר את הסיפור של המקומות ושל האנשים דרך עדשת המצלמה.

איך העסק התחיל?

"האהבה לצילום הייתה מאז ומתמיד. לפני שנתיים חברה ביקשה ממני שאעביר ללקוחות שלה סדנת צילום בסמרטפון, והייתה סדנה מוצלחת. החברה ממש התלהבו וגם אני מאוד נהנתי להעביר את הידע שלי ולראות איך אנשים מתלהבים מהכלים והטיפים שאני מלמדת אותם. כשהתחילה הקורונה ושוק התיירות הושבת לחלוטין הגעתי להחלטה שאני רוצה להרחיב את העשייה בתחום הצילום. במהלך קורונה העברתי סדנאות בזום להורים וילדים, והיה מוצלח מאוד, קצת שבירת שגרה בתוך כל הכאוס שהיה בתקופה הזו."

כמה מילים על העסק

"העסק נקרא Double Story  – חוויה פוגשת חוויה. הרעיון להפגיש בין העולמות, אנחנו רוקחים סיפור משולב שנע בין סדנאות, טיולים ופעילויות מתחומים שונים עד הרגע שבו הכול מתחבר והופך לחוויה אחת, מעוררת השראה. העסק התחיל אומנם מסדנאות צילום בסמרטפון אך הוא מתפתח כל הזמן לכיוונים מעניינים, כמו למשל סדנאות לבנות ולבני מצווה ופרויקט שאני עובדת עליו עכשיו ונקרא 'אלה הם חיי' – עבודה עם הגיל השלישי שמטרתה להשאיר זיכרון מצולם לדור הבא. אני מנגישה את עולם הצילום לקהל בסדנאות שאני מנחה. המצלמה היא אמצעי נפלא להעברת תחושות, רגשות וסיפורים ובעידן טכנולוגי מתקדם המצלמה נגישה לכולם. במהלך השנים למדתי תחום מרתק – פוטו תרפיה, אותו אני משלבת בסדנאות שלי. אני מנחה מפגשי צילום לקבוצות נשים בעמותת 'אשת חיל', ומתנדבת זו השנה הרביעית בקבוצת צילום של אנשים עם צרכים מיוחדים." ליצירת קשר עם סיגל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או בטלפון 054-3911223.

סיגל ברג צילום בסמרטפון

סיגל ברג צילום בסמרטפון

מה מיוחד בתהליך אתך?

"הסדנאות שלי משלבות צילום ופוטו תרפיה. יש חשיבות עצומה לתחושות ולרגשות שאנחנו מעבירים בצילום, זה תחום שמרתק ומסקרן אותי, לכן אני מרבה לשלב בסדנה שלי גם את הראייה הלא מודעת. המשתתפים לומדים להתבונן ולצלם מזווית שונה ולספר את הסיפור שלהם דרך התמונות. חשובה לי מאוד התקשורת הבינאישית עם המשתתפים, לגעת בכל אחד ולתת לו יחס אישי. גם אחרי סדנה קצרה של שעתיים וחצי האנשים שהשתתפו מציינים שהסדנה גרמה להם להסתכלות שונה."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"תמשיכי ללמוד ולהרחיב את הידע שלך, חשוב מאוד להתפתחות שלך ושל העסק."

"אל תתני לאנשים להסיט אותך מהדרך ולערער אותך, תאמיני בעצמך ובמסלול שבחרת"

"לעשות את מה שאוהבים – האהבה לדבר והתשוקה לו יוצרת את המוטיבציה לפעול. כשאנחנו נמצאות במקום הנכון ,דברים טובים קורים."

סיגל ברג צילום בסמרטפון

חוויות מרגשות שיש לך בפעילות שאת עושה

"אני אוהבת את האינטראקציה עם האנשים, את השיחות הקטנות, ואת האנשים המעניינים שאני פוגשת. אני מקבלת המון תגובות מרגשות אחרי הסדנה. אחת המרגשות שאני זוכרת היא סבתא שחגגו לה יום הולדת 70. בצעירותה היא מאוד אהבה לצלם, הייתה לה מצלמת פילם והיא אף פיתחה את התמונות בעצמה בחדר חושך. לימים היא עזבה את התחום והפסיקה לצלם. בנות משפחתה הפתיעו אותה עם הסדנה. לימדתי אותה על המצלמה של הסמרטפון והיא התרגשה מאוד, לא הפסיקה להתלהב ולצלם. בעקבות הסדנה החליטה שהיא חוזרת לתחביב הישן שלה. זה ריגש אותי כל כך שהייתה לי הזכות לגרום לה לחזור לצלם."

"בנוסף לזה מרגשות אותי הנשים שאני פוגשת במפגשי צילום שאני מעבירה בעמותת 'אשת חיל'. התהליך שהן עוברות במהלך המפגשים שלנו ועד הצילום שהן בוחרות מתוך כל הצילומים שצילמו שמספר את הדרך שהן עברו, זהו תהליך נפלא של העצמה באמצעות המצלמה שאני שותפה לו."

איך את צומחת ממשברים?

"משברים מאתגרים אותי. הם גורמים לי להיות יותר יצירתית ולחשוב מחוץ לקופסא. כשפרצה הקורונה ההכנסות שלי ירדו ב- 90%. בשבוע הראשון הייתי בחרדה אך תפסתי את עצמי והבנתי שזו הזדמנות  לחשוב ולפתח כיוונים חדשים, בניתי אתר חדש ומוצרים חדשים ותוכנית פעולה ליום שאחרי. אני עצמאית כבר הרבה שנים ואני מאמינה שמשברים הם הזדמנות טובה לעצור רגע ולתכנן מסלול מחדש."

סיגל ברג צילום בסמרטפון

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את המפגש עם האנשים, את ההתלהבות שלהם. את הפידבקים והתגובות בסיום המפגש ואת התחושה הזו שאני עושה משהו שאני מאוד אוהבת, נהנית ממנו וגם מקבלת עליו תמורה."

רוצות להכיר את סיגל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או בטלפון 054-3911223.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה