נשים ועסקים / שירלי קורן וייסר

שירלי קורן וייסר היא צורפת ומעצבת תכשיטים מזה עשרים שנה. היא בעלת בית ספר ללימודי צורפות ועיצוב תכשיטים והחנות שלה ממוקמת בסטודיו מטריף החושים שאותו יצרה עם בת הזוג שלה אורית פורטל זהבי, שמנהלת כיום את הסטודיו.

צילום: אור דנון

איך העסק נולד?

"העסק נולד מתוך אהבה ליצירה, אהבה לאנשים ונתינה. רצינו לפתוח מקום שיש בו את הרוח הזאת של יצירה ושל ערך לימודי, מקום ממנו כולם יוצאים נשכרים וכל הזמן קיימת רוח ההתפתחות כאנשים וכיוצרים – זה תמיד מחובר, מרגש ולא מובן מאליו. את המקצוע פגשתי לראשונה בפושקר שבהודו, כשרציתי טבעת בעיצוב אישי ולצורף לא היה זמן להכין אותה עבורי. הוא הציע שאשב לידו והוא ידריך אותי שלב שלב כיצד להכין את הטבעת לעצמי. כך התאהבתי ואת הטבעת שמרתי עד היום."

כמה משפטים על העסק

"העסק שלנו הוא המהות שלנו, ההשתקפות הפיזית של מי שאנחנו. האנשים שמגיעים ללמוד צורפות, יחד עם לקוחות של סדנאות צורפות חד פעמיות ולקוחות שמזמינות תכשיטים, יוצרים ערב רב מיוחד ואקלקטי בדיוק כמו העיצוב המיוחד של החלל עצמו. כל זה בעצם מלמד אתכם עלינו כנשים – אקלקטיות לגמרי, מכילות בתוכנו מגוון של מיומנויות, יכולות להחזיק מקדחה מצד אחד ולערסל ברכות מצד שני, לכן זה מקום שמח שמקדם יצירה, תרבות, אומנות וא.נשים."

עיצוב תכשיטים שירלי קורן
צילום: אור דנון
עיצוב תכשיטים שירלי קורן
צילום: אור דנון
עיצוב תכשיטים שירלי קורן
צילום: אור דנון

מה מיוחד במוצרים שלך?

"המיוחד במוצרים היא האותנטיות לפי תקופות ורגעים בחיים. הקולקציות נולדות תמיד מתוך עצמי, מתוך מקום שאני מרגישה שאני צריכה להוציא החוצה, ולכן אם מסתכלים על הרצף של הדברים, ממש ניתן לראות את הגדילה וההתפתחות שלי כבן אדם. האותנטיות באה לידי ביטוי גם בנראות התכשיטים – הם לא מלוקקים, פלאשים, שבלוניים, הם מביאים את האמת שלנו, שהשלם הוא חוסר המושלמות, ממש כמו החיים עצמם. חשוב לי שכל אדם שעונד את התכשיט יזכור זאת, אנחנו עושים ועושות כמיטב יכולתנו, ואנחנו בסדר גמור כפי שאנחנו."

טיפ לנשים עצמאיות

"הטיפ הכי חשוב בעינינו הוא דווקא התהליך הפנימי שכל אישה צריכה לעבור כדי לגדול, להשלים עם עצמה, להיות באהבה עצמית, ערך עצמי וביטחון עצמי. ברשת יש המון טיפים להצלחה, אבל בעיניי ברגע שאנחנו מסכימות לעבור תהליך פנימי אמיתי, הביטוי שלו מגיע מיד במציאות הפיזית החיצונית ואז הכל קורה באמת ובגדול. וזה משהו ששתינו משקיעות בו כל הזמן – עבודה פנימית. עובדות על מחשבות ורגשות ואז הפעולות משתנות ומשם הבחירות וכמובן התוצאות במציאות שלנו לא מאחרות לבוא."

עיצוב תכשיטים שירלי קורן
צילום: דימיטרי
עיצוב תכשיטים שירלי קורן
צילום: אור דנון

איך אתן צומחות ממשברים?

"אנחנו חושבות שהכי חשוב לזכור בעת משבר שיש המשך. כלומר בעת משבר אנחנו תמיד חושבות שזה סוף הסיפור, אנחנו מאד מורגלות ב'לצבוע' את כל הסיפור בקושי, בפחד, ברגשות המעכבים יותר. אבל האמת שזאת בסך הכל עוד נקודה בזמן ברצף של נקודות שנקרא תהליך. נקודות המשבר היא נקודה קריטית וטובה מכיוון שרק דרכה אנחנו יודעות מה אנחנו באמת רוצות."

מה אנחנו אוהבות בעבודה שלנו?

"שירלי: אני מחוברת ריגשית למתכות, יש לנו מערכת יחסים, מצד אחד היא נוקשה ומצד שני אני נהנית להצליח לעבוד איתה ולעבד אותה בדיוק למה שאני רוצה להביע, אוהבת לעשות קסמים דרך הנוקשות אני מגיעה לעדינות."

"אורית: אנחנו מרגישות שהעבודה מזמנת מרחב משותף של מספר דברים שאנחנו אוהבות. ראשית לצקת ערך לכל דבר, בין אם אלו קורסים, תכשיטים או אירועים שאנחנו מפיקות בסטודיו שקשורים שסוגי אומנויות שונים, תרבות ואנשים. בכל דבר חשוב לנו לצקת את הערך והנתינה, והתחושה היא שאנחנו עוסקות במשחק, יצירה, הרפתקה, כל הזמן דברים חדשים ומעניינים שלא הכרנו לפני וזאת האהבה הגדולה ביותר לדעתנו."

עיצוב תכשיטים שירלי קורן
צילום: רפי דלויה

מה מושך אותנו בעשייה שלנו?

"אורית: אותי הכי מושך הצורך המתמיד לגדול, להשתפר, להעניק, לראות איך תהליך מתחיל מצורך, עובר דרך רעיון, ממשיך משם לתכנון, עשייה והופך למציאות. אני מרגישה שהעשייה שלי היא מנוע ההתפתחות האישית הכי משמעותי שלי אחרי הזוגיות וזה דבר גדול מאד להבין ולחיות אותו ביום יום."

"שירלי: לשמח אנשים ברגעים שונים בחיים. להתמודד כל פעם עם המתכת ולגרום לה להיענות לי וליצור דבר זוהר ושמח."

רוצות להכיר את שירלי ואורית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה