נשים ועסקים / שירלה אשכנזי

שירלה אשכנזי הינה יצרנית תערובות קמח ייחודיות ללא גלוטן ופליאו בשם "דרך טבע". בפיתוח המתכונים שלה היא שמה דגש על מאפים טעימים, ברמה גבוה והכי חשוב – ללא פשרות על טעמים ומרקמים.

שירלה אשכנזי הינה יצרנית תערובות קמח ייחודיות
צילום: אביבית צפריר

איך העסק התחיל?

"פיתוח הקמח החל מהצורך האישי שלי אחרי שהייתי בתזונת הפליאו מעל 6 שנים. רציתי להקל על האפייה בפליאו ובמקום לחשוב כל פעם מחדש איזה קמח לשלב ובאיזה יחס, החלטתי לפתח לעצמי את תערובות הקמח "דרך טבע" לאפייה בריאה ללא גלוטן ופליאו מרכיבים טבעיים. זה היה תהליך ארוך עם הרבה ניסויים שהביא אותי בסופו של דבר למתנה גדולה! לא חלמתי שהתערובת תהיה כל כך מוצלחת ורב תכליתית, תתאים גם לעוגיות, מאפים מלוחים, לחמים פיצות ועוד. זו מתנה ואני שמחה שיש לי את האפשרות לחלוק אותה."

כמה משפטים על העסק

"דרך טבע הוא עסק לאפייה בריאה ללא גלוטן עם התאמות לפליאו, טבעוניים, רגישים ללקטוז, קטוגני, סכרתיים, רגישים לשומשום ועוד. בין המוצרים שלי תמצאו תערובות קמח לאפייה פליאו וללא גלוטן, אותן ניתן לרכוש בסניפים של נפלאות הקולה, גולוטן, פינוקיצן ודרך אתר המתכונים. בנוסף, אני מפתחת מתכונים ומציעה סדנאות אפייה ללא גלוטן ופליאו, מגשי אירוח, מאפי בוטיק ועוגות יום הולדת."

שירלה אשכנזי הינה יצרנית תערובות קמח ייחודיות
צילום: שירלה אשכנזי
שירלה אשכנזי הינה יצרנית תערובות קמח ייחודיות
צילום: שירלה אשכנזי

מה מיוחד בעסק שלך?

"תערובת הקמח שלי הינה ייחודית בזכות השימוש ברכיבים טבעיים בלבד, נקיים מתוספת סוכר, מייצבים ומסמיכים ומתאימים לתזונה ללא גלוטן, פליאו, צליאק, סכרת, דל פחמימה ועוד. הגישה שלי היא שהכל אפשרי. יש לי רשימת ניסויים שמתעדכנת לה והמתכונים עולים באופן שוטף לאתר שלי, אני זמינה ללקוחות שלי, לכל שאלה ועושה את המקסימום לעזור גם מרחוק גם באמצע האפייה. בנוסף כל מתכון שהלקוחות שלי מחפשים וטרם עלה לאתר יכנס לרשימת הניסויים ויעלה כשיצא מושלם."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"היי בתנועה. תעשי את המקסימום שלך, ושחררי. האיזון בין עסק עצמאי למשפחה, ילדים ובית הוא מורכב ומאתגר ולכן אם אתן מרגישות שמשהו נדחה הרבה זמן כי הוא לא בדיוק כמו שאתן מצפות לפעמים נכון לשחרר לאוויר העולם ופשוט להתקדם הלאה."

"היי גמישה. הגבלות, סגר, נסיבות מקריות, שינויים, קבלי את זה כחלק מהחיים ותראי מה הטוב שאת יכולה לעשות באותו רגע. אף אחד לא מושלם, כל הזמן תחשבי איך את יכולה לחדש, תפרצי את הגבולות של עצמך – הכל בראש!"

"היי לעצמך. השקעה בעצמנו היא חלק בלתי נפרד מהשקעה בעסק. ממליצה על קורס אינסטגרם אצל מאיה גוברין או אפילו רק לעקוב אחריה זה ישדרג עבורכן את חווית המשתמש."

שירלה אשכנזי הינה יצרנית תערובות קמח ייחודיות
צילום: שירלה אשכנזי
שירלה אשכנזי הינה יצרנית תערובות קמח ייחודיות
צילום: שירלה אשכנזי

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"כל נגיעה אישית בלקוח מאוד מרגשת אותי. הייתה לי לקוחה שהגיעה אליי ויחד שחזרנו את הורניקי של סבתא שלה בגרסה ללא גלוטן, היא טעמה לאורך כל שלבים ואמרה שזה בדיוק כמו של סבתא שלה. למחרת הכינה את המתכון עם המשפחה שלה וכולם התלהבו ממש, זה מרגש אותי ממש. לקוחה אחרת נתקעה בלי עוגה ליום הולדת שנה של הבת שלה שרגישה לגלוטן וחלב ומיד הסכמתי לעזור לה. היא הגיעה אליי תוך כמה שעות לאסוף את העוגה ומאז כל שנה היא מזמינה קבוע עוגה ליום ההולדת של הבת שלה. בשביל זה אני פה."

איך את צומחת ממשברים?

"אני קודם כל מתבאסת. לאחר מכן מתעשתת, מנסה לנתח את המצב ומגיעה למסקנות שלי. לפעמים נחמד גם להתייעץ עם בן הזוג, אמא, או קולגה תלוי במקרה. מהניסיון שלי כל התשובות בתוכנו. כדאי ללמוד להתעלם מהרעשים מסביב ולהקשיב לבטן שלנו, למה שבוער בנו בפנים, זה יכוון אותנו למקום הכי נכון עבורנו."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת לעזור ללקוחות ולהחזיר אותם לזיכרונות שלהם עם אותם הטעמים מהעבר רק בגרסה ללא גלוטן, ולשמוע שהם מצליחים להתגבר על קשיים או פחד מהאפייה. זה מרגש אותי, ממלא אותי והכי מספק שיש."

רוצות להכיר את שירלה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, לדף העסקי שלה ולקבוצת המתכונים בפייסבוק "אפייה עם קמח דרך טבע". ניתן גם לפנות בטלפון 055-8837147

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה