נשים ועסקים / שירה ירון

שירה ירון היא בעלת העסק "מגעים מדויקים". שירה מטפלת הוליסטית, כשהכלי העיקרי שלה הוא טיפול באמצעות מגע. שירה מטפלת ומלווה אנשים הסובלים מחרדות, מטראומות, מכאבים כרוניים וממחלות כרוניות. כמי שהתחילה את הקריירה המקצועית שלה דווקא במדעים המדויקים (מחקר בביולוגיה), הקו המנחה בעבודתה הוא החיבור בין עולמות הגוף-נפש-רוח לבין עולמות הרפואה והמדע. לא בכדי שם העסק שלה נקרא "מגעים מדויקים". שירה מאמינה שלכל מחלה או כאב פיזי יש היבט נפשי / רגשי המתבטא דרך הגוף, ולמנגנוני הריפוי הפנימי שלנו יש חלק חשוב והכרחי בהחלמה. בעבודתה היא משתמשת בשחרור הטראומות ובריפוי הגוף בתהליך "עוקף ראש", כמעט ללא מילים, המאפשר לגוף להחלים. הטיפול ב"מגעים מדויקים" נעשה גם כתמיכה בטיפולים קונבנציונליים. 

שירה ירון מטפלת הוליסטית
צילום: עידית וגנר

איך העסק התחיל?

"בזמן ששקדתי על עבודת הדוקטורט שלי במיקרוביולוגיה הגעתי לשתי מסקנות עיקריות. הראשונה הייתה שהגורם האנושי משפיע על התחלואה ועל הריפוי לפחות כמו כל פתוגן או תרופה והשנייה, שהתשוקה שלי נמצאת ברצון לעזור וללוות אנשים בדרך להחלמה הרבה יותר מאשר בחקר הביולוגיה והגורמים למחלות. אחרי שלמדתי מגוון שיטות טיפול הוליסטיות, בשנת 2010 נפרדתי סופית מהמחקר הביולוגי והפכתי למטפלת עצמאית."

כמה משפטים על העסק

"העסק שלי, "מגעים מדויקים", הוא המקום שבו כדי לרפא ולשחרר את המשא המיותר שמאוחסן בגוף ובתת המודע נוגעים בכאב/בטראומה – 'תרתי משמע'. טיפול במגע ייחודי, נוכח וקשוב שמכבד את הקצב האישי הפנימי של כל אדם ומערכת העצבים שלו. המוצר העיקר שאני מציעה הוא סדרת טיפולים 1:1 פנים אל פנים שכוללים מגע מרפה ומרפא, עבודת גוף, קסמים אנרגטיים וגם קצת שיח ומילים, כדי שהראש לא ירגיש מיותר."

"המפגשים מתקיימים במבשרת ציון ובירושלים. מגיעות ומגיעים אלי אנשים סובלים -.סובלים מחרדות, מכאבים כרוניים, וממחלות כרוניות. אנשים שלא רוצים 'לדבר על זה' או כאלו שהיו בטיפול פסיכולוגי ומרגישים שיש עוד מה לשחרר מעבר למילים ולתובנות. אני מקבלת מספר לקוחות גם לתהליכים מרחוק (זום), ומציעה טיפולי ניסיון למתעניינים בתהליך שרוצים לחוות את הטיפול." ליצירת קשר עם שירה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

שירה ירון מטפלת הוליסטית
צילום: עידית וגנר
שירה ירון מטפלת הוליסטית
צילום: עידית וגנר

מה מיוחד בגישה שלך?

"תמיד הייתי אדם של ראש, שכל, היגיון והוכחות עד ש….החיים הראו לי אחרת. כמה פעמים שמענו/אמרנו משפט כגון 'עברתי אירוע טראומטי'? אלא שטראומה היא לא האירוע שקרה לנו. טראומה היא מה שנצרב לנו בגוף בעקבות אותו אירוע. הגוף הוא המחסן של הטראומות שקרו לנו. אלו הידועות לנו ואלו המודחקות שלא מודעות לנו. כשהמחסן מתמלא, כשלגוף נהייה כבד מדי, עמוס מדי, הוא מתחיל לאותת לנו. בהתחלה בסימנים קטנים ואם אנחנו לא קשובים – הוא צועק ומבטא את הקושי דרך כאבים, מחלות. כמו ילד קטן שלא מתייחסים אליו. אני מאמינה שאם הגוף מדבר, חשוב שנדבר עם הגוף."

"אחרי 20 שנות ניסיון ועשרות מטופלים, ברור לי שלא הכל בראש. לא הכרחי שנבין את מקור הטראומה או הכאב. יותר חשוב לשחרר את הצריבה של הטראומה, לנטרל את ההשפעה של הטראומה על הביולוגיה שלנו. למגע יש השפעה מרגיעה על מערכת העצבים. מגע הוא אחת הדרכים הראשוניות, הלא ורבליות, שמתקשרות אצלינו לרוגע ולביטחון (ליטוף של תינוק בוכה). זו הסיבה לכך שלטיפול במגע במצבים פוסט-טראומתיים יש תפקיד משמעותי בחיווט מחדש של המסלולים העצביים. בתוך חווית המגע, בסביבה בטוחה ורגועה נוצרות במוח אסוציאציות וחוויות חדשות שמאזנות את התגובות מבוססות הפחד."

"בעזרת מגע נוכח ומדויק לאדם אני מאפשרת למערכת העצבים, לתת המודע לשחרר את חווית הסכנה באשר היא, בעזרת הנעת המפרקים משתחררת אנרגיה לא מטיבה המוחזקת בהם. לא חייבים לדבר על זה, לנתח את זה או להבין את זה. הקסם פשוט מתרחש."

שירה ירון מטפלת הוליסטית
צילום: עידית וגנר

טיפים לנשים עצמאיות

"את חשובה לא פחות חשובה מכל אחד אחר ולהשקיע בעצמך זה לא מותרות. זה הכרח, כדי שתוכלי לקדם את העסק ולהתקדם עם העסק שלך. השקיעי בעצמך כמו שאת משקיעה בעסק שלך – כי העסק לא יכול להתקדם בלעדייך."

"היי קשובה לעצמך. בדקי מה מרגיש לך נכון ומדויק ומה לא (שינויים בעסק, לקוחות וכדו'). הסביבה לא יודעת יותר טוב ממך מה טוב עבורך. תלכי עם תחושות הבטן והאינטואיציה שלך – זה יוביל אותך למקום שאליו את רוצה להגיע."

"העזרי באנשי מקצוע לפיתוח העסק שלך. את לא אמורה לדעת ולנהל את כל תחומי העסק לבד."

חוויה מעניינת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"לקוחה הגיעה אחרי תקופת משבר ארוכה בה סבלה מחרדות רבות וקושי תפקודי. היא עברה טיפול פסיכולוגי ארוך בנוסף לטיפול תרופתי ועדיין הרגישה לא מאוזנת. הרגישה שיש עוד כאב/חרדה, מעין עננה שלא חולפת מעל ראשה. במקום להעלות את מינון התרופות, היא בחרה להגיע אלי לסדרת טיפולים. עבדנו על הגוף, כמעט בלי לדבר. שבוע אחרי שבוע ופתאום- מהפך. אחרי תקופה ג' הודיעה לי שהיא יודעת לאיזה שינוי היא זקוקה בחייה והיא הולכת לעשות את זה. מדובר בשינויים גדולים גם בהיבט המשפחתי וגם בהיבט המקצועי. שינויים שאף פעם לא דיברה עליהם אבל כשהמערכת שלה נרגעה והיא חוותה הרגשה בטוחה היא התחברה לרצון הפנימי שלה, לתשוקה שלה. המקרה שלה הוא אחד המרגשים עבורי בשל גודל השינוי והעובדה שזה הגיע לגמרי מפנים."

שירה ירון מטפלת הוליסטית
צילום: עידית וגנר

איך את צומחת ממשברים?

"כשמשבר 'פוגש אותי', אני מאפשרת לעצמי קצת להישבר. להתאבל. לפרוק. לשתף חברות ולקבל תמיכה. בשלב הבא אני 'מחשבת מסלול מחדש', בהתאם לנסיבות. משתדלת לא להישאב לדפוס הקורבן, מזכירה לעצמי שמכל משבר צמחתי והתפתחתי, מודה על הטוב שיש בחיי, על הרווח המשני שיש בתוך האירוע ומקפידה לקיים 'איים של הנאה' בתוך הסיטואציה כמו קפה עם חברה, לראות סרט קליל, לטייל בטבע – דברים קטנים שמזינים אותי וגורמים לי לשמחה והפוגה. השלב הבא הוא לרוב שלב היציאה מהמשבר והשיגרה החדשה."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את המפגש עם א.נשים שונים. אני מתרגשת כל פעם מחדש ומודה על האמון והזכות לגעת באנשים ברבדים עמוקים ולעזור להם להבריא ולשפר את איכות החיים שלהם. אני חוגגת ומתרגשת מקסמי הטיפול במגע ואת ומהיכולת לשלב בין עולמות הגוף-נפש-רוח לעולם הרפואה המדע."

רוצות להכיר את שירה  קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה