נשים ועסקים / שלי שרון

שלי שרון עוזרת לנשים במסע לריפוי פצע האם למצוא עומקים חדשים של עוצמה בתפיסת העצמי שלהן, במערכות יחסים ואפילו בהצלחה בקריירה. יותר ממאמנת או מטפלת, היא שם לצד נשים שרוצות להוציא את עצמן לאור בדיוק כמו שהלב שלהן לוחש להן.

צילום:ף קרוליין הנקוקס

איך העסק התחיל?

"בעיקר מתוך סיפור אישי. נולדתי לאמא עם מחלה נפשית, שהרעיבה אותי ביומיים הראשונים של חיי, שיקרה לי, הזניחה אותי ובסופו של דבר, כשהייתי בת 16 עזבה בלי לאמר דבר באישון לילה והשאירה אותי לטפל באחותי הקטנה. אבל כדי שסיפור אישי יהפוך לעסק – או לשירות כפי שזה מרגיש לי – צריך לעבד את החוויות האישיות ולמצוא את הגרעין. בשלושים השנים הראשונות של חיי כל מה שרציתי זה לברוח מהסיפור הזה. הייתי רקדנית בלט, שפית ובעלת בית קפה, חוקרת אקדמית ויועצת לשינוי חברתי. בנקודה מסוימת צברתי מספיק ביטחון ביכולות שלי ׳להיות׳ וליצור את עצמי, והחלטתי להתמסר למה שהרגיש כבר הרבה מעבר לסיפור אישי."

כמה משפטים על העסק

"אני מציעה תהליכי עומק לנשים שמרגישות מוכנות ללכת מעבר למה שמגביל אותן, ויודעות ששינוי דפוסים ואמונות מגבילות או ריפוי טראומה דורש מרחב. מתחילות עם שיחת חינם של הכרות ופרישת הדברים. יש אפשרות לתהליך בן שלושה או שישה חודשים, בזום או פנים אל פנים עם מי שגרה בציריך."

"אני לא מציעה מפגשים חד פעמיים, ולמי שרוצה יותר להכיר ולהתקרב בקצב שלה אני מציעה ראשית להרשם לניוזלטר שלי בו מקבלים כל שבוע תכנים מדריכים ומעוררי השראה. בנוסף, אני מציעה מפגש חד פעמי שנקרא 'לב הדבר' למישהי שמרגישה תקועה איפושהו בחיים, ורוצה לקבל נקודת מבט ממעוף הציפור, לייצר מן מפה של צמיחה אישית עם שלוש נקודות פריצת הדרך." ליצירת קשר עם שלי מוזמנות להיכנס לאתר, ולדף העסקי שלה או לפנות אליה במייל.

שלי שרון עוזרת לנשים במסע לריפוי
צילום:ף קרוליין הנקוקס

מה מיוחד בתהליך איתך?

"בתהליך איתי קורה הרבה מעבר לשיח של מילים. לחיבור עצמו יש מימד מרפא. יש הרבה עבודה מדיטטיבית וגופנית כדי להתחבר לממדים העמוקים ביותר שלנו – הרגש והרוח, המקום בו ריפוי אמיתי מתחולל. ובעיקר נקודת המוצא שלי היא לא תיאוריה. אני מציעה מה שאני יודעת ברמת הלב והגוף. במשך עשרים שנה תרגלתי מדיטציה באופן אינטנסיבי ופגשתי את העצמי העמוק שלי באופן הכי עירום וזה נותן לי את האפשרות לשים את הראש והשיפוט בצד, ולפגוש נשים מתוך אהבה."

טיפים לנשים עצמאיות

"מצאי זמן לעצמך, להיזון מהלבד שלך."

"תלמדי לבקש עזרה. תלמדי לנוח."

"להצלחה שלך יש נוסחה ייחודית. רובה קשורה במי שאת ואיך שאת מופיעה בעולם, ופחות במה שאת עושה או יודעת."

חוויות מרגשות שהיו לך כחלק מהעבודה

"זמרת אופרה באה אלי בשל התקפי חרדה על הבמה. עיבדנו את חוויות הילדות שלה כילדה מאומצת, את הזיכרונות הקשים של הנטישה וניכור האם המאומצת, והתקפי החרדה נעלמו. אישה בת שישים שעברה הרבה תהליכים אישיים ולא ידעה שהאמא הנרקיסיסטית שלה עדיין ניהלה מבפנים את הבחירות והתגובות שלה לחיים. היא מצאה את הכח והדרך לצאת לפנסיה מוקדמת במקום למשוך עוד קצת בעבודה שגרמה לה ל-burn out, ו'קיבלה' במילים שלה 'חיים חדשים'. אישה שסבלה מדיכאון ומצאה את החופש להפסיק עם הכדורים הפסיכיאטריים שקיבלה בגיל 14 בלי ליווי. אישה שגדלה עם אם שתלטנית וביקורתית, וריפאה התקפי קנאה עם בן הזוג שלה. הקסם הוא שכל פעם מחדש אני חושבת לעצמי 'וואו, איך זה קורה?!'. אם אני לא מתרגשת, ולא קורים תהפוכות כאלו, אני יודעת שמשהו בקשר ביננו לא עובד, ואני מפנה לעזרה אחרת."

שלי שרון עוזרת לנשים במסע לריפוי
צילום:ף קרוליין הנקוקס

איך את צומחת ממשברים?

"אני לוקחת את הזמן והמרחב שאני צריכה כדי לעבד את החוויה בכל הממדים שלה מבלי למדוד 'כמה זמן לוקח'. וגם נשענת על עזרה. בן זוגי, הנשמה התאומה שלי, חברות, נשות מקצוע, הרוח והטבע. אני לא מאמינה בלדחוף את עצמך עד לקצה לפני שאת מעיזה לבקש עזרה. בעיקר אני שמה בצד את המחשבות שעם כל הניסיון שיש לי אני כבר אמורה לדעת איך לצאת מזה."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"זאת פריבילגיה עצומה ומקור עושר להיות חלק ממסע צמיחה של נשים. יש הרבה יופי בחיים, גם במקומות החשוכים. וכשאני עדה לתהליך צמיחה של אישה שמגלה דרכים להביע את העצמי המלא שלה בלי פחד או התנצלות, כשהיא מוצאת כח לעשות בחירות שדחקה במשך שנים או לא העיזה לחלום שתוכל לקחת, אני חווה הרחבת לב וסיפוק שקשה לתאר במילים."

רוצות להכיר את שלי קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, ולדף העסקי שלה או לפנות אליה במייל.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה