נשים ועסקים / שני סלע

שני סלע היא בעלת העסק "שנילי תסדרי לי". שני מציעה תמיכה וליווי לאנשים שמעוניינים ללמוד איך לסדר ואיך להצליח לשמור על הסדר בטווח הארוך.

שני סלע בעלת העסק "שנילי תסדרי לי".
צילום: אורין שר

איך העסק התחיל?

"התחנכתי בבית עם חינוך רוסי אדוק שקידש את המקום של סדר, ארגון ומשמעת. עם אמא ואבא שהקפידו שהכל חייב להיות מסודר, במקום הראוי ונקי. הייתי ממושמעת, מדויקת ונשמעתי להוראות שביקשו. זה היה חלק ממני. בתקופת הקורונה הבנתי שזה הזמן להגשים את היעוד שלי, והחלטתי ברגע אחד לצאת לדרך חדשה."

"בדיוק עברתי דירה שוב, הארגזים היו באמצע הבית וגם כל שאר החפצים והרהיטים, וזה היה רגע מכונן עבורי. שאלתי את עצמי – אם אני זריזה, מסודרת, מאורגנת, תקתקנית, מעולה בתכנון וכמויות, מה עושים אנשים שלא יודעים איך לעשות את זה ומתביישים לבקש עזרה? אנשים שזה החלום שלהם אבל כשמגיע שלב התכנון וביצוע הם נתקעים? הבנתי שאני הולכת ליצור דרך חדשה, שתהפוך את המשימה הסיזיפית הזו לטובה, מפתיעה ומשמחת, ושבסוף המעבר הם יצאו מחויכים ומאושרים, עם בית מסודר ומתוקתק ותוך כמה שעות החיים יחזרו לשגרה וישכחו שעברו דירה."

כמה משפטים על העסק

"העסק שהקמתי נועד לאנשים שחוששים שיתקעו עם חוסר הסדר הזה לנצח. אנשים שלא יכולים יותר עם הבלאגן וחוסר הסדר והם מרגישים שהם רוצים שינוי כאן ועכשיו. הם צריכים ורוצים תמיכה וליווי צמודים יד ביד כדי ללמוד וליישם סדר ואיך לשמור עליו בטווח הארוך."

"לקוחותיי הם נשים בהריון ואחרי לידה שמבינות שמיום ליום נעשה קשה ומכביד ולטובתן ולבני הבית כדאי להזמין אותי, קבוצת הגיל השלישי שצברה חוויות וחפצים וממשיכים לגור בבית או שעוברים לדיור מוגן, אגרנים כפייתיים שזקוקים לליווי ותמיכה לטובת שיפור תנאי המגורים וגם בעלי עסקים במגוון תחומים שרוצים סדר וארגון מחודש." ליצירת קשר עם שני מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לפנות בוואטסאפ.

שני סלע בעלת העסק "שנילי תסדרי לי".
צילום: אורין שר
שני סלע בעלת העסק "שנילי תסדרי לי".
צילום: אורין שר
שני סלע בעלת העסק "שנילי תסדרי לי".
צילום: אורין שר
שני סלע בעלת העסק "שנילי תסדרי לי".
צילום: אורין שר

מה מיוחד בתהליך איתך?

"אני עובדת עם אינטואיציה, סבלנות והקשבה מלאה ותוך כדי נוגעת בכל אחד ואחת במקום האישי, הרגיש והכואב. נוצר תהליך תודעתי ועוצמתי שמביא אותם לבחירה להתמסר ולעשות את השינוי שהם חולמים עליו שנים. התחושות שלאחר מכן מרגשות אותי עד דמעות. לפעמים אני שואלת את הלקוחות איך הרגישו בהתחלה ואם היו להם חששות להכניס אותי אל הבית ולמקומות הכמוסים, ואני יודעת שתכף יגיע השלב הזה שהם יגידו שהיו להם חששות, אבל הם שמחים שבחרו בי ושזה הרבה מעבר לסידור שהם חשבו."

טיפים לנשים עצמאיות

"חשוב שיהיה לך מרחב מסודר, נעים וריחני בדיוק כמו שאת אוהבת – שקט במרחב הוא שקט במחשבה."

"לתזמן לעצמך ביומן ימים ושעות ללא מדיה חברתית וטלפון, לרווחה האישית שלך."

"למצוא לעצמך זמן לצאת מהבית, לשבת בבית קפה, לטייל ברחוב ולהציץ בחיים של אנשים תוך כדי תנועה – אפשר לגלות המון."

לקוחה מיוחדת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"לאחרונה פנתה אליי אישה לפרויקט סידור בית לאחר מעבר דירה ולאחר שסיימנו את ההתכתבות גיליתי שהיא איבדה את בעלה ז"ל במלחמה בעזה והיא בהריון ראשון. ידעתי שאני הולכת ליצור לה חוויה מתקנת. בסיום היא הודתה לי ולא הסכמתי לקחת אפילו תשלום סמלי. היא העלתה תגובה בסטורי עם תמונה שלי ושלה וכתבה שהייתי (ה)תיקון שלה. לאחר יום של קבלת דרגה לבעלה ז"ל, אריזה והובלה שלא עברו בטוב, ההבנה שבתוך כל הכאוס והכאב נשלחתי לריפוי עבורה, הפכה את היום ליום מאוד מרגש ועוצמתי שלא אשכח לעולם."

שני סלע בעלת העסק "שנילי תסדרי לי".
צילום: אורין שר
שני סלע בעלת העסק "שנילי תסדרי לי".
צילום: אורין שר
שני סלע בעלת העסק "שנילי תסדרי לי".
צילום: אורין שר

איך את צומחת ממשברים?

"אני דואגת לפנות לעצמי זמן ביומן, לעשות משהו שלא קשור בעסק ולרענן את הנפש ולחזור עם רעיונות וכוחות מחודשים. אני בוחרת לא להישאר היכן שלא טוב עבורי, אבל גם מבינה שדברים לעיתים משתבשים לטובה."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת אנשים, סיפורים ומה שביניהם, לדעת שהייתי שם עבורם ברגעים שהם היו הכי צריכים. כל אלה הם עבורי שיעורים מרתקים במסע החיים, למידה, צמיחה ושבורכתי בעסק משנה חיים. והכי הכי אני אוהבת לראות שמסודר ונקי, זו הרגשה חגיגית."

רוצות להכיר את שני קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לפנות בוואטסאפ

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה