נשים ועסקים / רעות כרמי

רעות כרמי היא הנדסאית אדריכלות ועיצוב פנים. לפני שנתיים רעות יצאה לעצמאות ופתחה את YVO SPECIAL EDITION – סטודיו לעיצוב ואמנות ואת MARKETO – חנות האוצרות של הסטודיו.

רעות כרמי עיצוב פנים וסטיילינג

 איך העסק התחיל?

"אחרי תואר ראשון במדעי המדינה מאוניברסיטת בן גוריון הבנתי שזה לא התחום שבו אני רוצה לעסוק. חיפשתי מקצוע או נישה שאוכל להתפתח בה כעצמאית ושתשלב את היצירתיות שתמיד הייתה בי. נרשמתי ללימודי הנדסאות – אדריכלות ועיצוב פנים. היה לי ברור שאני לא רוצה להיכנס למשרד אלא להיות עצמאית. הגשתי את פרויקט הגמר וניסיתי להרים את הסטודיו תוך כדי עבודה כשכירה במשרה מלאה אך כשהבנתי שזה לא עובד, אזרתי אומץ, התפטרתי והעברתי את כל כולי לסטודיו. תוך כדי נכנסה גם החנות."

כמה משפטים על העסק

"העסק מורכב משתי נישות: סטודיו לעיצוב ואמנות המתמקד בפרויקטים של עיצוב פנים והלבשת הבית, תכנון וייעוץ אדריכלי וגם אמנות – בטון דקורטיבי ועוד, וחנות האוצרות של הסטודיו, חנות אינטרנטית שנולדה מתוך הצורך לספק שירותי הלבשת בתים כחלק מהפרויקטים של הסטודיו וגם עבור לקוחות אחרים, בעלי בתים ברחבי הארץ. בחנות תמצאו פריטים יפים ומיוחדים שאני בוחרת ויוצרת ואני משתדלת להביא מעט מכל מוצר ולחדש באופן תדיר על מנת לשמור על הייחודיות והמקוריות. הלקוחות של הסטודיו מתרכזים בעיקר סביב אזור מגוריי אבל אני גמישה ואם זה פרויקט מעניין אצא מגבולות הגזרה שלי."

מה מיוחד בסטודיו שלך?

"מה שמייחד את הסטודיו ואת החנות של הסטודיו זו אני. הצורך שלי להישאר נאמנה לעצמי ולקו העיצובי שמוביל אותי, להסתכל פנימה ולשאוב את ההשראות שלי מתוך העולם והחוויות שלי ופחות לחפש מהסביבה החיצונית והטרנדים. ההשראה מגיעה גם מבחוץ אבל תמיד יהיה איפשהו את האינפוט המיוחד שלי. התהליך איתי מאוד כנה ונגיש. אם אין כימיה והחיבור לא משהו לא אקח את הפרויקט, אעביר אותו לקולגה. גם בסטודיו וגם בחנות אני משתדלת להיות כמה שיותר נגישה לשאלות והתייעצויות. לעולם לא אדחוף ללקוח משהו שהוא לא באמת צריך ושלא יישרת אותו."

רעות כרמי עיצוב פנים וסטיילינג

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לפתוח את היום במדיטציה, להאזין למנטור שאת מתחברת אליו כל יום בלי להתעצל. הפאוזה התודעתית עושה פלאים ליצירתיות ולדרייב."

"כשאין אנרגיות, אל תנסו להביא אותן בכוח, במקום זה צריך לשחרר – לעשות הפסקה, לראות פרק בסדרה, לצאת לאכול גלידה, ואז הן כבר יחזרו לבד והרבה יותר חזקות."

"לעבוד מהבית זה לא פשוט כשהכביסה והמדיח מבצבצים בזווית העין. השיטה שעובדת עבורי היא להקדיש חצי שעה בבוקר לסידור הבית ואז לשבת לעבוד בראש שקט."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"בעקבות מדריך שכתבתי  – עשרה טיפים לעיצוב חדרי ילדים פנו אלי מ- YNET. המדריך הכתוב הפך למדריך מונפש (5 טיפים מתוך 10). תוך יומיים ובזמן סגר הקורונה עיצבתי חדר ילדים לטובת האייטם מכל הבא ליד ויצא מושלם. זה היה האייטם הראשון שלי וזו הייתה חוויה כיפית ומספקת מאוד."

איך את צומחת ממשברים?

"מה שתמיד עוזר לי זה להקשיב למדיטציה. היא נותנת מרחב נשימה ומכניסה לפרופורציה ואז אפשר לחשוב מתוך בהירות ולא מפאניקה. מעבר לזה, אני מזכירה לעצמי לעבור כל יום ביומו. הכל חלק מתהליך ומכל ניסיון אני צומחת. גם אם זה לא קרה כמו שתכננתי, זה עוד יסתדר ובסוף ייצא מזה משהו טוב."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"בעיקר את הוורסטיליות. כל יום אני עושה משהו אחר. אני אוהבת את זה שאני עושה כמעט הכל לבד ותוך כדי לומדת כל כך הרבה ואוהבת שהלקוחות שלי מכניסים אותי למקומות הכי הכי אישיים שלהם (חדר השינה, חדר המקלחת, המטבח) וסומכים עלי שאשנה להם את המרחבים הכה פרטיים שלהם. כל כך לא מובן מאליו. מרגש אותי כל פעם מחדש שאוהבים את הבחירות שאני עושה ואת הפריטים שאני בוחרת להביא לחנות."

רוצות להכיר את רעות קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי של החנות וההסטודיו שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה